Autor Wątek: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations  (Przeczytany 3407 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Koszyki Hexmesh Bullet Feeders.

Ostatni okres wędkarski był dla mnie czasem nasilonego wędkowania techniką feedera klasycznego. Przez moje ręce, a właściwie przez zestawy, przeszły różne koszyki do tej metody. Mam kilka swoich ulubionych, które są dostosowane do konkretnych warunków na łowisku ale nie ukrywam, że brakowało mi w ofercie Preston Innovations pewnego rodzaju kosza. Nie miałem pewniaka, który jednocześnie będzie latał na dość duże odległości oraz nie będzie miał zbyt zabudowanej formy.

Właśnie takim koszykiem jest dla mnie nowy Bullet Feeder o nazwie Hexmesh. Ma on zabudowę w formie siatki wykonanej z tworzywa, co dla mnie nie jest bez znaczenia ponieważ według spostrzeżeń materiał ten lepiej chroni zawartość podczas lotu i podczas opadania na dno. Dzięki temu mogę wykonywać dalsze rzuty i posyłać moje zestawy na większe odległości bez obawy, że zgubię po drodze zawartość. Oczywiście są na rynku inne świetne koszyki do takich celów, choćby Window Feeder, jednak przy moich sesjach feederowych na dość płytkich zbiornikach zależało mi na formie koszyka, która będzie otwarta z obu stron, tak jak na przykład w typowych Cage Feeders.
Ten nowy Hexmesh ma wszystkie te właściwości o których wspomniałem powyżej.

Reasumując:
- Lata bardzo celnie i dystans 80 metrów, oczywiście na dobrze zbudowanym zestawie, nie stanowi dla niego wyzwania.
- Mimo pokonywanych dużych dystansów, dzięki siatce z tworzywa, potrafi spokojnie utrzymać naszą mieszankę wewnątrz swojego korpusu.
- Ma dobrze zaprojektowany kształt i okazuje się, że jego aerodynamika świetnie znosi boczne podmuchy wiatru dzięki czemu jest celny.
- Dolne obciążenie w kształcie kuli ma lekko ścięte ścianki i jest odsunięte na tyle od formy kosza, że nie blokuje uwalniania zanęty.
- Jest otwarty z obu stron  co jest bardzo dobrą wartością gdy potrzebuję łowić również na płytszych wodach.

Ten Hexmesh znalazł u mnie zastosowanie, i to w całkiem szerokim spektrum dostępnych zbiorników, podczas wędkowania zarówno przy użyciu zanęty lub gliny albo mieszanki obu. Warto wspomnieć, że jest dostępny w trzech rozmiarach – mały (small), średni (medium) i duży (large), a każdy o określonej gramaturze – od 20 do nawet 60 gram. Ja osobiście używam głównie mniejszych wielkości oraz lżejszych ciężarów, ale w razie potrzeby mogę dopasować się do każdej sytuacji na łowisku. 























Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations
« Odpowiedź #1 dnia: 27.01.2021, 17:37 »
Ten nowy koszyk powinien być lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny bullet wielu firm, który mając dociążenie oddalone od koszyka przy silnych rzutach wprowadza koszyk w ruch obrotowy powodując plątanie zestawu.
Tutaj mamy ciężar bardzo blisko osadzony więc powinno być dobrze, na wiosne potestujemy :) :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations
« Odpowiedź #2 dnia: 27.01.2021, 17:41 »
Marcin, jak zwykle prezentacja świetna. :thumbup:
Dobrze się składa bo takiego koszyczka szukałem. Na wiosnę testy nad Siemianówką.
Adam

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations
« Odpowiedź #3 dnia: 27.01.2021, 17:50 »
Jak zawsze świetna recenzja. Koszyk wygląda jak dopracowany Xenos Browninga z lepszym kształtem obciążenia. Obciążenie w nitowane na stałe czy jak w Browningu wkręcane. Na zdjęciu wygląda jak stałe.

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations
« Odpowiedź #4 dnia: 27.01.2021, 18:05 »
Ten nowy koszyk powinien być lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny bullet wielu firm, który mając dociążenie oddalone od koszyka przy silnych rzutach wprowadza koszyk w ruch obrotowy powodując plątanie zestawu.

Nie miałem problemu z plątaniem poprzez skręcanie żyłki, wieć powinienieś być zadowolony. Zestaw zbudowany jak widzisz, na skrętce bez feedergumy i łączników.

Jak zawsze świetna recenzja. Koszyk wygląda jak dopracowany Xenos Browninga z lepszym kształtem obciążenia. Obciążenie w nitowane na stałe czy jak w Browningu wkręcane. Na zdjęciu wygląda jak stałe.
Nie ma tu wkrętów, jest to stałe połączenie z tego co zauważyłem.

Na wiosnę testy nad Siemianówką.
Siemianówka! Yeah! :fishonhook: :fishonhook: :fishonhook:

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations
« Odpowiedź #5 dnia: 27.01.2021, 21:17 »
Dla mnie bomba!
Używam tych bulletów od początku grudnia i jestem zachwycony.
Bez większego wysiłku latają na przyzwoite odległości i bardzo celnie.
Nie koziołkują i za każdym razem zestaw dolatuje bez plątania. Zestaw ze skrętką jak u Marcina z feeder linkiem czy feeder gumą ani razu mi się nie splątał.
Zanętę ładuje się szybko i przyjemnie samym kciukiem. Towar uwalnia się bardzo dobrze.
Szczerze polecam, bo koszyki dopracowane perfecto :thumbup:
Piotr

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations
« Odpowiedź #6 dnia: 27.01.2021, 21:27 »
Ten nowy koszyk powinien być lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny bullet wielu firm, który mając dociążenie oddalone od koszyka przy silnych rzutach wprowadza koszyk w ruch obrotowy powodując plątanie zestawu.

Nie miałem problemu z plątaniem poprzez skręcanie żyłki, wieć powinienieś być zadowolony. Zestaw zbudowany jak widzisz, na skrętce bez feedergumy i łączników.

Czyli zestaw idealny :) osobiście uważam że wszelkie feeder gumy i łączniki są zbędne - im prościej tym lepiej. A jak z ładowaniem tego koszyka a raczej uchwytem za część z obciążeniem, mam na myśli te najmniejsze rozmiarowo koszyki ?
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations
« Odpowiedź #7 dnia: 27.01.2021, 21:54 »
Marcin sztos.
Super prezentacja :bravo: :thumbup:
Maciek

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations
« Odpowiedź #8 dnia: 27.01.2021, 21:57 »
Często używam najmniejszych koszyków, paluchów nie mam delikatnych i z załadowaniem spoko daje radę. Głównie i tak wpycha się do niego towar górą, a z dołu czasem tylko poprawiam.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations
« Odpowiedź #9 dnia: 27.01.2021, 22:20 »
Często używam najmniejszych koszyków, paluchów nie mam delikatnych i z załadowaniem spoko daje radę. Głównie i tak wpycha się do niego towar górą, a z dołu czasem tylko poprawiam.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tych koszykach mam je juz na składzie.
Tak jak pisałeś są bardzo fajne.
Dla mnie sztos
Maciek

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations
« Odpowiedź #10 dnia: 27.01.2021, 22:43 »
Często używam najmniejszych koszyków, paluchów nie mam delikatnych i z załadowaniem spoko daje radę. Głównie i tak wpycha się do niego towar górą, a z dołu czasem tylko poprawiam.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tych koszykach mam je juz na składzie.
Tak jak pisałeś są bardzo fajne.
Dla mnie sztos

Cieszę się :)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Feeder Fans - Koszyki Hexmesh Bullet Feeders Preston Innovations
« Odpowiedź #11 dnia: 27.01.2021, 23:02 »
Często używam najmniejszych koszyków, paluchów nie mam delikatnych i z załadowaniem spoko daje radę. Głównie i tak wpycha się do niego towar górą, a z dołu czasem tylko poprawiam.
No nie wyobrażam sobie że upychać koszyk od dołu :D Dzięki za info.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz