Autor Wątek: Jaka to ryba?  (Przeczytany 7316 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 628
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka to ryba?
« Odpowiedź #45 dnia: 26.07.2017, 09:24 »
Nie wiem, czy nadal funkcjonuje konkurs na największą rybę danego gatunku złowioną w roku kalendarzowym. Jeśli tak, to masz zwycięstwo gwarantowane, Arku. Twój rekord długo będzie niepobity.

Dobre, nie wpadłbym na to :D Aroo, tylko nie pokazuj nikomu swojego zestawu na czukuczany, bo Ci wyłowią ;)

Swoją drogą ja się zastanawiam, kto wymyśla polskie nazwy zwierząt. Poważnie. Kto ma prawo nadawania tak idiotycznych nazw? Siedział i mu do łba przyszedł jakiś "czuczukan"?

Często mam z tym problem, gdy tłumaczę filmy przyrodnicze. Po angielsku mam np. (wymyślam) zebra spider, bo w paski. Albo red grasshopper, bo czerwony. A po polsku... przykształtnik kłąblisty albo inny bulwrzynek szczypułkowaty.

Kto za to odpowiada?

To tak jak przy tytułach filmów. "Die hard, Die hard, hm... co by tu... a chu...! Szklana Pułapka!"

Offtopik (proszę nie kontynuować). Za te bzdurne tytuły nie odpowiadają tłumacze tylko spece od marketingu siedzący w dystrybucji i wymyślający, jakim to ciekawym tytułem przyciągnąć widza do kina. Wszak Bracia Grimm to tytuł marny. Muszą być Niesamowici.
Czy inne głupoty. (A mnie się kiedyś trafił film Glass Trap... i miałem problem :D)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Jaka to ryba?
« Odpowiedź #46 dnia: 26.07.2017, 09:29 »
Nie wiem, czy nadal funkcjonuje konkurs na największą rybę danego gatunku złowioną w roku kalendarzowym. Jeśli tak, to masz zwycięstwo gwarantowane, Arku. Twój rekord długo będzie niepobity.

Dobre, nie wpadłbym na to :D Aroo, tylko nie pokazuj nikomu swojego zestawu na czukuczany, bo Ci wyłowią ;)

Ciekawe, czy w Drapieżniku już coś szykują z tej okazji. Przecież śledzą forum, więc jest szansa na sprzęt i przynęty na czukuczany pospolite. Arek zostanie twarzą kampanii - jako uznany łowca. Gratuluję :thumbup:
Jacek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 628
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaka to ryba?
« Odpowiedź #47 dnia: 26.07.2017, 09:41 »
Zachodzi poważna obawa, że w następnym numerze WW pojawi się przepis na zupę z czukuczana...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Jaka to ryba?
« Odpowiedź #48 dnia: 26.07.2017, 09:50 »
Zachodzi poważna obawa, że w następnym numerze WW pojawi się przepis na zupę z czukuczana...

Będzie więcej, na przykład artykuły wychwalające polskich ichtiologów z Instytutu Rybactwa Śródlądowego za niezwykle udane adaptowanie czukczuma pospolitego do naszych rzek.
Jacek

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Jaka to ryba?
« Odpowiedź #49 dnia: 26.07.2017, 09:51 »
Ciekawe ile Mateusz musiałby zapłacić w pewnym miejscu za porcyjkę z frytkami? :D
Pozdrawiam
Mirek

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaka to ryba?
« Odpowiedź #50 dnia: 26.07.2017, 11:56 »
Ciekawe ile Mateusz musiałby zapłacić w pewnym miejscu za porcyjkę z frytkami? :D

Mirku 100pln? :P XD
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)