Autor Wątek: Black Friday 2023  (Przeczytany 10391 razy)

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 82
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #30 dnia: 22.11.2023, 14:37 »
Kriss... Doprawdy. Czego Ty nie rozumiesz? Bo tworzysz jakieś dziwne historie i udajesz, że problemu nie widzisz.
Nie musisz wymyślać "co by było, gdyby D zrobił tak albo inaczej..."

Komentujemy fakt, że ktoś podaje cenę z dupy, żeby złapać klienta na "promocję". Na szczęście prawo zostało stworzone, które już tu uniemożliwia. Znaczy robić dalej można, co widać, ale i my widzimy, że ktoś nas chce nadziać na swój kindżał.

Proszę Cię. Zobacz tutaj https://sklepdrapieznik.pl/25591-kolowrotek-preston-centris-nt520.html?fast_search=fs i powiedz mi czym to się różni (poza kwotami). Moim zdaniem niczym - wielki napis -27%, a przecież od ceny z ostatnich 30 dni nie ma to żadnego odniesienia. To mam na myśli.
Przed tym chronią te przepisy? Naprawdę. A jak Cię ochronią, jeśli ktoś w połowie października podniesie ceny do wartości z dupy (np. coś warte 500 zł wyceni na 1000 zł) i w BF ogłosi, że daje - 50%? Jak myślisz jakie będą wartości w tych uwagach? Moim zdaniem bedzie z tego wynikało, że cena z ostatnich 30 dni, to 1000 zł a cena z BF to 500 zł. Naprawdę takie coś sprawi Ci radość, że kupujesz tanio?
Ludzi głupich, bezmyślnych i podniecających się byle czym nie ochroni żaden przepis. Jednak jakaś własna, minimalna staranność w dysponowaniu swoimi pieniędzmi powinna być podstawą. A nie oczekiwanie, że "Państwo" ma mi to zapewnić. Promocje to nie obowiązek, a gest sklepów w stronę Klientów, nie ma obowiązku korzystać.

Czyli uważasz, że należy hejtować sklepy, które nie tylko w BF robią promocje. Brawo Ty!

Hejtować? ;D Czytaj kolego ze zrozumieniem, jak nie zrozumiałeś, raz jeszcze, jak nie zrozumiałeś, raz jeszcze...i tak do skutku.

Powtórzę pytanie: jak w piątek w Drapieżniku nazwą promocję Black Friday - 25% na wszystko, a cena np. Centrisa 520 będzie paradoksalnie wyższa niż dziś, to będziesz ich hejtował? To faktycznie mamy inne pojęcie o "normalności".
Wskażesz, kiedy Pleciona podniosła te ceny, a teraz obniżyła, bo z tych obrazków nie wynika, a chyba masz jakąś wiedze w temacie.Ja na Ich stronie nie widzę ani słowa o BF. Może wejdź na Ich stronę zanim zaczniesz normalne sklepy wrzucać do wora z jakimiś Januszami biznesu.

Z tych obrazków wynika dokładnie to o czym my tu rozmawiamy i zdaje się wszyscy wiedzą o co chodzi oprócz Ciebie. Zatem do lektury! ;)

I to nie chodzi tylko o Plecionę, tylko wiele sklepów, które na ten osławiony BF który przypłynął do nas zza wody robią różne dziwne wygibasy marketingowe by zabłyszczeć. Możesz sobie dowolnie interpretować zniżki i jeśli sklep leci cały rok z cenami "dobrymi" czyli już obniżonymi od katalogu, a chwilę przed BF nagle wskakują katalogowe (dużo wyższe niż przez przysłowiowy rok) i od tego jest naliczany oczojebny minus dla klienta, to jako klient mam prawo czuć się jak jeleń czy nie? Jeśli regularna cena to 100 i nagle ktoś sobie ją podniesie na 120 kilka dni przed BF po to by w BF dać mi -25% na ten towar to faktycznie daje mi -25% czy -5%? Jeśli cały rok mogę kupić za 100zł a w BF za 95zł to co Ci podpowiada logika i matematyka, że zrobiłeś deal na 25% rabat?
Wybacz, ale populistycznego bełkotu nie będę czytał ponownie. Nawet dla Ciebie.
Ale nie będę kontynuował pyskówek, więc ze mojej strony prośba, żebyś i Ty dał sobie siana z głupimi komentarzami.

Klient, który ocenia atrakcyjność oferty tylko po oczojebnych procentach zniżek, co do zasady nie powinien się czuć jeleniem. On nim po prostu jest i żaden przepis już tego nie zmieni. Napisałem przykład powyżej, o tym świadczący.
Jeśli chcę coś kupić, to orientuję się w cenach w co najmniej kilku sklepach (o ile cen w miarę rynkowych nie znam już wcześniej). To chyba minimum staranności, jakiego należy wymagać od istoty homo sapiens. A przede wszystkim nie oceniam po procencie rabatu, a po cenie - to takie niespotykane? I wiem, że Centrisa 520 niedawno mogłem kupić za 720 zł, a teraz mogę za 660. Zaś 899 zł to jest cena typowo katalogowa, od której sklep nalicza rabat. Co więcej, biorę pod uwagę, że w piątek jego cena może paradoksalnie skoczyć o ok. 15 zł, jeśli zrobią -25% na wszystko. Jeśli ktoś nie ogarnia takich podstawowych prawideł rynku, to powinien się skupić na poprawie swoich umiejętności myślenia, a nie na zakupach na BF.

Idąc Twoim tropem myślenia, to sklep, który cały rok cieszy klientów dobrymi cenami powinien ogłosić, ze u nas BF -7%, tak? Zajebiście wypadnie na tle tych, którzy dają -30% raz w roku (mając finalnie tę samą cenę podczas BF, co ten zawsze tańszy), a przez wszystkie inne dni czekają na jeleni. Taki miałeś cel? Miało być bez złośliwości, więc powiem tylko, że ja wolę jednak te "złe obyczaje" Pleciony, Drapieżnika, Miętusa i całej reszty. Ostatnio kupiłem w Miętusie kołowrotek Shimano, który był przez kilka miesięcy w cenie niższej o 8% od katalogowej, a ostatnio ogłosili jakiś Black coś tam i -20% na wszystko. I ten kołowrotek był tańszy o 20% od ceny katalogowej, a nie tej pomniejszonej o wcześniejsze 8%. Mam czuć się oszukany, pozwać Ich? Tym, że kupiłem kołowrotek w cenie najniższej na rynku? Ale przecież cena nie ma znaczenia, tylko te "procenty", nie?

Offline Krisss

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 82
  • Lokalizacja: Rzeszów
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #31 dnia: 22.11.2023, 14:39 »
Moderator śpi :P czy jest w zmowie z jedna ze stron :P i wypraszam sobie teksty o "Januszach biznesu " :P
Jak co roku to samo, Panie zrób pan porządek, piszcie o promocjach !!!
A na Aledrogo kupiłem wedzisko 30% tansze niz w promocji teraz w drapieźniku , takze szukać nie spać :)
Sorki, zapomniałem o Tobie :P ;D

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #32 dnia: 22.11.2023, 14:47 »
Na Drapieżniku pojawiły się dane dotyczące promocji na BF
regularna sprzedaż -25% hity cenowe -15%
Marek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #33 dnia: 22.11.2023, 14:48 »
Promocja BF trwa od 22.11.2023 od godz. 15 do 24.11.2023 do godz. 23.59
Marek

Offline darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #34 dnia: 22.11.2023, 14:58 »
Czyli sprowadziło się to do tego, że Daiwa i Shimano to hity cenowe, a cała reszta to sprzedaż regularna.

Offline Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #35 dnia: 22.11.2023, 15:10 »
Czyli sprowadziło się to do tego, że Daiwa i Shimano to hity cenowe, a cała reszta to sprzedaż regularna.
BROWNING też, aczkolwiek nie każdy

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #36 dnia: 22.11.2023, 15:36 »
Korum i Preston 27%, ale to jest od wczoraj lub od poniedziałku
Marek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #37 dnia: 22.11.2023, 15:38 »
Szału nie ma 8)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #38 dnia: 22.11.2023, 15:44 »
Kriss... Doprawdy. Czego Ty nie rozumiesz? Bo tworzysz jakieś dziwne historie i udajesz, że problemu nie widzisz.
Nie musisz wymyślać "co by było, gdyby D zrobił tak albo inaczej..."

Komentujemy fakt, że ktoś podaje cenę z dupy, żeby złapać klienta na "promocję". Na szczęście prawo zostało stworzone, które już tu uniemożliwia. Znaczy robić dalej można, co widać, ale i my widzimy, że ktoś nas chce nadziać na swój kindżał.

Proszę Cię. Zobacz tutaj https://sklepdrapieznik.pl/25591-kolowrotek-preston-centris-nt520.html?fast_search=fs i powiedz mi czym to się różni (poza kwotami). Moim zdaniem niczym - wielki napis -27%, a przecież od ceny z ostatnich 30 dni nie ma to żadnego odniesienia. To mam na myśli.


Ok. Jest to dokładnie to samo i Drapieżnik też leci w kulki.

Natomiast dalszych wywodów nie rozumiem :D
Jeśli ktoś miesiąc przed wystawi coś wartego 500 za 800, to nie sprzeda ani sztuki. Może sobie tak robić, żeby potem w BF zrobić promkę i żeby oszustwa nie było widać. Tylko sam siebie wtedy robi w wuja.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #39 dnia: 22.11.2023, 15:50 »
Ale przecież cena nie ma znaczenia, tylko te "procenty", nie?
Nie wiem gdzie doszukałeś się głupich pyskówek u mnie, bo napisałem konkretnie o co mi chodzi. Po prostu nie zrozumiałeś i zdaje się dalej idziesz w zaparte  :)
Podwyżki pracodawcy tez powinni takie robić rodem z BF, dać 25% podwyżki, ale uciąć 20% za 40 godzinny tydzień pracy, finalnie można mówić każdemu  , że dostał pracownik 25% więcej od "podstawy", tylko raczej nie korespondowałoby to z możliwościami portfelowymi pracownika.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #40 dnia: 22.11.2023, 15:54 »
Idąc Twoim tropem myślenia, to sklep, który cały rok cieszy klientów dobrymi cenami powinien ogłosić, ze u nas BF -7%, tak?
Dokładnie tak. Ujma jakaś???Skoro mam możliwość korzystać z dobrych cen przez cały rok, jestem ich klientem, a dodatkowo w BF kupię potrzebne klamoty 7% taniej to będę jeszcze bardziej zadowolony. Tak czy nie? Czy napisanie prawdy/ działanie zgodnie z prawdą w dzisiejszych czasach to jakaś ujma by uciekać się do tanich chwytów marketingowych i sztucznie podbijać ceny by potem dawać sztuczne rabaty, bo mamy jakiś BF??? :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #41 dnia: 22.11.2023, 16:34 »
Idąc Twoim tropem myślenia, to sklep, który cały rok cieszy klientów dobrymi cenami powinien ogłosić, ze u nas BF -7%, tak?
Dokładnie tak. Ujma jakaś???Skoro mam możliwość korzystać z dobrych cen przez cały rok, jestem ich klientem, a dodatkowo w BF kupię potrzebne klamoty 7% taniej to będę jeszcze bardziej zadowolony. Tak czy nie? Czy napisanie prawdy/ działanie zgodnie z prawdą w dzisiejszych czasach to jakaś ujma by uciekać się do tanich chwytów marketingowych i sztucznie podpijać ceny by potem dawać sztuczne rabaty, bo mamy jakiś BF??? :facepalm: :facepalm: :facepalm:
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #42 dnia: 22.11.2023, 16:48 »
Dodatkowo drapieżnik zrezygnował z darmowej wysyłki powyżej 100€ (mowa o wysyłce do Niemiec)

Miałem grubo napchany koszyk, zrezygnowałem. Kilka dni przed BF wywinąć taki numer i za zamówienie ponad 300€ mam jeszcze 12€ dopłacić za wysyłkę słabo.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 229
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #43 dnia: 22.11.2023, 16:56 »
Black w drapieżniku wystartował
Maciek

Offline Roberto

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 2
Odp: Black Friday 2023
« Odpowiedź #44 dnia: 22.11.2023, 17:55 »
Kriss... Doprawdy. Czego Ty nie rozumiesz? Bo tworzysz jakieś dziwne historie i udajesz, że problemu nie widzisz.
Nie musisz wymyślać "co by było, gdyby D zrobił tak albo inaczej..."

Komentujemy fakt, że ktoś podaje cenę z dupy, żeby złapać klienta na "promocję". Na szczęście prawo zostało stworzone, które już tu uniemożliwia. Znaczy robić dalej można, co widać, ale i my widzimy, że ktoś nas chce nadziać na swój kindżał.

Proszę Cię. Zobacz tutaj https://sklepdrapieznik.pl/25591-kolowrotek-preston-centris-nt520.html?fast_search=fs i powiedz mi czym to się różni (poza kwotami). Moim zdaniem niczym - wielki napis -27%, a przecież od ceny z ostatnich 30 dni nie ma to żadnego odniesienia. To mam na myśli.


Ok. Jest to dokładnie to samo i Drapieżnik też leci w kulki.

Natomiast dalszych wywodów nie rozumiem :D
Jeśli ktoś miesiąc przed wystawi coś wartego 500 za 800, to nie sprzeda ani sztuki. Może sobie tak robić, żeby potem w BF zrobić promkę i żeby oszustwa nie było widać. Tylko sam siebie wtedy robi w wuja.

Możesz wyjaśnić z czym dokładnie Drapieżnik leci sobie w kulki? Bo, nie bardzo rozumiem. Z tym, że zrobił dwie różne promocje na ten sam produkt w ciągu miesiąca? Powinien tylko raz to zrobić? Czy może powinni na obie dać taki sam %, a może teraz za mało dali?

Chyba nie uważasz, że tekst "Najniższa cena w ciągu 30 dni" dotyczy ceny regularnej i najpierw sprzedawali wspomniany kołowrotek w cenie 719,20 zł i teraz ją podnieśli do 899zł aby dać promocję 27% i zejść do ceny 656,27 zł ?

Odnoszę wrażenie, że właśnie tak razem z @carl23 uważacie i te zniżki i procenty wam się nie zgadzają. Jeżeli tak jest to posłuchajcie własnych rad i czytajcie aż zrozumiecie ;)

Prawo zostało stworzone przez polskich polityków, więc małe są szanse aby było dobre. Aby dobrze chroniło klienta przy cenie powinna być dodatkowa informacja odnośnie zmiany ceny regularnej, a nie jak jest teraz, że klient może tylko zorientować się czy przegapił lepszą promocję.