Autor Wątek: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy  (Przeczytany 1573 razy)

Offline beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« dnia: 17.03.2024, 23:53 »
Łowisko potrzebuje dużych ryb, żeby przyciągnąć klientów, pomożecie?



Jeszcze kogoś dziwi, że dla części wędkarzy, łowiska komercyjne to rak?...

Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #1 dnia: 18.03.2024, 08:29 »
Jeśli przepisy nie zabraniają zajebania karpia 10, 20 czy 30 kilo, to sobie je z łowisk PZW ludki wynoszą i sprzedają na komercję. Jeśli w zarządzie PZW siedzą dziadygi...

A, nie chce mi się pisać.

Bo wiesz, gdyby zabieranie takich ryb było przestępstwem, to wtedy przychodzi policja - skąd pan ma tego karpia? I jest prowadzone śledztwo.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 827
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #2 dnia: 18.03.2024, 10:04 »
Jeszcze kogoś dziwi, że dla części wędkarzy, łowiska komercyjne to rak?...

Nie, nie dziwi mnie to. Śmiało można powiedzieć, że niektórzy właściciele łowisk podchodzą pod paragraf "paserstwo". Osobiście za rękę nie złapałem, ale na "moim" NoKill-u niejednokrotnie już SSR-ka wyjmowała z krzaków plecionki zarzucone do wody, na których "wisiały" spore karpie. A później się dziwić, że nie idzie złowić ryby 10+ na PZW.
Kolejne łowisko komercyjne, które zostaje skreślone na mojej prywatnej mapie. Pierwszym było łowisko "A" nieopodal Opola, teraz dochodzi kolejne.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Apacz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #3 dnia: 18.03.2024, 12:33 »
Na niektorych wodach PZW jest górny limit dla karpia. Na moich chyba też (małopolskie, częstochowskie) ale mogę się mylić bo jeszcze nie mam rejestrów na ten rok :( Do tego jakoś nigdy wymiary mnie nie obchodziły.

Offline beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #4 dnia: 18.03.2024, 13:09 »
Ogólnie, według p0lskiego prawa, rybak amator (wędkarz) nie może sprzedawać złowionych ryb, a i na tego co kupuje ryby od rybaka amatora jest paragarf (paserstwo). Tylko jest taki problem, że w żadnym sądzie tego nie udowodnisz. Jest popyt, to i podarz zaraz się znajdzie. Nie mój rejon, ale już współczuje karpiarzom z tamtych stron. Kiedyś na zawodach, spotkałem karpiarzy, z okolic nowo otwierającego się (na tamten czas) łowiska kamień- dwa dorosłe chłop, po czterdziestce, płakały jak małe dziewczynki, bo biznesmeny ciągnęły materiał zarybieniowy z wód pzw. A i przykładów z mojego podwórka nie brakuje. A cały proceder kręci się za pieniądze wędkarzy. Tylko bojkot burdeli może nas uratować
Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #5 dnia: 18.03.2024, 13:30 »
Ogólnie, według p0lskiego prawa, rybak amator (wędkarz) nie może sprzedawać złowionych ryb,

Fakt, o tym zapomniałem :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline darkon

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 179
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #6 dnia: 18.03.2024, 13:37 »
Na niektorych wodach PZW jest górny limit dla karpia.
U mnie w Świętokrzyskim jest nawet dolny wymiar ochronny :P :D , karp do 40 cm i od 70 cm.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #7 dnia: 18.03.2024, 13:57 »
I co takiemu zrobisz? Powie, że pisał do hodowców i można go w pompę pocałować.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #8 dnia: 18.03.2024, 14:12 »
Mnie to najbardziej bawi zawsze, że takiego 30 kilo możesz bez problemu na filety i mielonkę przerobić, ale wypuścisz gdzieś indziej to już jest nielegal :D Taka to ochrona ryb w naszym kraju.
Plum

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #9 dnia: 18.03.2024, 14:13 »
W sumie... Ja tu w ogóle nawet nie miałbym pretensji do właściciela. Potrzebuje dużych ryb, to daje ogłoszenie, że chce je kupić. Może mu je sprzedać hodowla, może właściciel prywatnego stawu... A może łamiący prawo wędkarz.

Mnie to najbardziej bawi zawsze, że takiego 30 kilo możesz bez problemu na filety i mielonkę przerobić, ale wypuścisz gdzieś indziej to już jest nielegal :D Taka to ochrona ryb w naszym kraju.
To jak pisałem wyżej.
Na szczęście od kilku lat jest jednak oddolne parcie mocne na wprowadzanie górnych wymiarów. Mimo oporu tego pierdolonego dziadostwa na coraz większej ilości zbiorników jest jakakolwiek ochrona okazów.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 249
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #10 dnia: 18.03.2024, 14:23 »
Faktycznie, nie doczytałem. Wpisać możemy wszystko, co z tego jak tego nikt nie opanuje :D Powiem więcej, wartość karpia 30 kg często rekompensuje mandat wielokrotnie, więc jak wyniosę 2, a na 3 mnie drapną to i tak jestem do przodu.
U mnie to się tego naoglądam :)
Plum

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 31
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #11 dnia: 18.03.2024, 15:57 »
Jakieś 3-4 lata temu gdy myśl o karpiowaniu delikatnie we mnie kiełkowała spotkałem nad pewną żwirownią karpiarza. Łowiąc na spinning co chwilę zerkałem w jego kierunku. W końcu nie wytrzymałem i podszedłem się przywitać i zamienić kilka słów. Smutna to była rozmowa bo kręciła się wokół tego jak to było kiedyś, a jak jest obecnie. Karpiarz opowiadał, jak to kilka lat wstecz miewał zasiadki podczas których łowił po 2-3 ryby w granicach 10-15kg i od czasu do czasu jakiegoś klamota. W tym sezonie, w którym się spotkaliśmy złowił tam w ciągu kilku zasiadek jednego 12kg karpia. Wtedy pierwszy raz usłyszałem o "migracji" karpi z łowisk ogólnodostępnych do prywatnych. Wspominał, że dokładnie wie, którzy z jego "kolegów" wybrali tą drogę obrzucając ich przy tym przeróżnymi wyzwiskami. Przyznam, że byłem tym zaskoczony bo do tamtej pory uważałem karpiarzy za jednych z najbardziej etycznych wędkarzy. W zeszłym sezonie, który był moim pierwszym karpiowym dość szybko dostałem ofertę kupna karpi 20+. Dość lekkomyślnie pochwaliłem się kilku osobom pierwszymi złowionymi karpiami i kupiec szybko odezwał się do mnie świeżaka z ofertą. Gościu przedstawił dokładny cennik ile może dać za jaką rybę. Byłem w szoku. Do końca roku nasłuchałem się wielu historii o wędrujących karpiach, wyrybionych pięknych zbiornikach i teraz uważam, że środowisko karpiarzy jest jednym z najbardziej zepsutych. Karpiowanie to ogromne pieniądze. Od sprzętu przez kulki po jak się okazało same ryby. Na pewno jest bardzo dużo karpiarzy pasjonatów ale wielu jest też żądnych poklasku lub przy okazji łowienia karpi chce po prostu na tym zarobić. 

Czy można temu jakoś przeciwdziałać ? Według mnie nie ma na to żadnych szans.

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #12 dnia: 18.03.2024, 16:29 »
Koszt legalnego karpia 20+ kg na komercję to podobno około 2000 Euro. Taka kwotę usłyszałem od jednego właściciela łowiska komercyjnego.

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka


Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #13 dnia: 18.03.2024, 16:38 »
Jak zaczynałem karpiowanie 20 lat temu na małym, hektarowym stawku to byłem zauroczony tą techniką selekcji i późniejszymi efektami. Niestety "ojciec założyciel" klubu wybrał "słuszną drogę" eksportu karpi na inne, perspektywiczne łowisko. Czyli tak naprawdę okradał nas z ryb, na które się wspólnie składaliśmy. Ponad 10 lat później zostałem członkiem kolejnego klubu, tym razem na w/w łowisku. Chłopaki wywindowali wyniki do ok.19,5kg i do dziś ten rekord nie został pobity. Dodam, że co jakiś czas "zasłużony" ziomek odwiedzał naszą gliniankę na szybką nockę, dwie. Do dziś nikt nie złowił większej ryby niż 18kg, pomimo regularnych, corocznych zarybień karpiami +15kg. Przypadek? W tym roku znów chciał spenetrować naszą wodę, ale w końcu niektórzy przejrzeli na oczy i pogonili dziada, oby na zawsze. Przykre, ale prawdziwe 🤷.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko CeglanyKarp- apel do wędkarzy
« Odpowiedź #14 dnia: 18.03.2024, 17:52 »
Na większości śląskich komercji pływają ryby głównie z Rybnika i Dzierżna, już lata temu słyszałem o cenach w tysiącach złotych za nasto kilowe karpie :)
Dzierżno uzależnia