Autor Wątek: Pellety Lorpio/method feeder  (Przeczytany 18328 razy)

Offline psontour7

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zapalony Feederowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Pellety Lorpio/method feeder
« dnia: 16.07.2015, 15:56 »
Witam, czy stosował ktoś pellety 2 mm od Lorpio? Można je przygotowywać do metody razem z pelletami DB/Sonu, czy maja jakąś inna konsystencje po namoczeniu +- 20 min?
Kuba

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 16.07.2015, 16:09 »
Witam. Ja stosuję od tego sezonu pellet lorpio method basic 2 mm i jestem zadowolony;) Mi się sprawdza, używam go do mixu 50/50. Samego nie stosowałem ale zmieszany z DB czy Sonu powinien dobrze pracować ;)

Offline psontour7

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zapalony Feederowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 16.07.2015, 16:11 »
Ja tez chce stosowac go do miksu 50/50. Pytam tylko czy przy przygotowaniu razem np pelletu lorpio i sonubaits'a (namoczeniu w wodzie na 20min) ten pellet z lorpio nie zrobi sie zbyt mocno kleisty..
Kuba

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 16.07.2015, 16:25 »
Ja stosując pellety Lorpio namaczam je dużo krócej. 1,5 mm max. kilka minut i małą ilość wody, 2 mm max. do 10 minut. Potem dodaje zanętę sucha i dodatki i znowu powoli namaczam i mieszam. Jak trzeba to w czasie łowienia dodaję jeszcze troszkę wody.
;)

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #4 dnia: 16.07.2015, 16:29 »
Jeśli o to chodzi to tak będzie on sie klejił nawet mocno.Ale jak mix troszkę obeschnie to już tak mocno nie klei się ;)

Offline korek80

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wieliczka
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #5 dnia: 16.07.2015, 16:51 »
Witam !

Też  stosuję ten pellet do metody. Ładując podajnik samym pelletem mieszam ten czerwony i żółty ze sobą. Teoretycznie mają różne czasy "stabilności" ale dla mnie to jest OK.
Kupuję po kilka worków 700g i robię gotowe porcje zmieszane na sucho tych dwóch pelletów po 280g. Taka porcja  jest w sam raz na jedno popołudnie lub przedpołudnie. Moczę go max. 60 sekund, potem odlewam wodę i po 10 min. jeśli trzeba albo dosypuję zanęty do metody albo nieco zwilżam aby ustawić optymalną wilgotność. Jak do tej pory sprawdza się to, przynajmniej jeśli chodzi o formowanie i czas rozpadu na dnie (max. kilka minut).

Pozdrawiam !
Paweł

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #6 dnia: 16.07.2015, 17:32 »
Dawid89 - masz rację ale ja już łowie na Lorpio z rok (30 wyjazdów, średnio po 10 h) i do tego pelletu mam wyczucie co robić, ile i kiedy dodawać wody żeby było ok.
;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #7 dnia: 16.07.2015, 18:25 »
Ja w domu zalewam 2 mm wodą i biorę się do namaczania miksu. Po 10-15 minutach jestem gotowy do wyjścia, do 2 mm dosypuję garść micro i mieszam (żeby nie odlewać wody z aromatem). Wychodzę na ryby, w tym czasie micro odciąga zbędną wilgoć. Nad wodą wsypuję pellet do miksu, mieszam i gotowe. Potem w trakcie łowienia dowilżam z atomizera, jeśli zachodzi potrzeba.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline wiksa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 11
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #8 dnia: 16.07.2015, 19:41 »
Odpowiadając na pytanie autora tematu, z pelletu lorpio 2mm po 20 minutach namaczania zrobi się jedna wielka klucha, która przestanie się nadawać do czegokolwiek.
Do namoczenia tego pelletu wystarczą 2 minuty. Jeśli będzie się wydawał za suchy, wystarczy, że włożysz rękę do wody i zamieszasz nią pellet. W ten sposób nie powinieneś przemoczyć pelletu.
Marcin

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #9 dnia: 16.07.2015, 20:15 »
Mieszam DB 3mm z Lorpio 2mm i nie zaobserwowałem jakiś niepokojących różnic. :) Do pojemnika wsypuje najpierw ten większy a na górę mniejszy, wszystko zalewam wodą i po około 2min odlewam wodę do innego pojemnika. ( Robię to tak na wszelki wypadek gdybym rozrabiał zanętę, bo ta woda to darmowy atraktor do zanęty :D) Następnie całość mieszam, przy wysokiej temperaturze często dowilżam mokrą ręką.
Robert

Offline psontour7

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zapalony Feederowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #10 dnia: 16.07.2015, 20:32 »
Dziękuję za odpowiedzi, wszystko wiem ;)
Kuba

Offline pawtek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #11 dnia: 20.07.2015, 13:53 »
Od tego sezonu zacząłem zabawę z metodą i do miksu używam pelletu lorpio basic 2mm i początkowo moczyłem 20min i miałem potem problemy z miksem, bo robił się bardzo kleisty właśnie z powodu przemoczonego pelletu i dopiero po kilku wypadach udało mi się to ogarnąć, żeby moczyć go krócej i mniej wody mu trzeba.

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #12 dnia: 20.07.2015, 13:56 »
Od tego sezonu zacząłem zabawę z metodą i do miksu używam pelletu lorpio basic 2mm i początkowo moczyłem 20min i miałem potem problemy z miksem, bo robił się bardzo kleisty właśnie z powodu przemoczonego pelletu i dopiero po kilku wypadach udało mi się to ogarnąć, żeby moczyć go krócej i mniej wody mu trzeba.

A jak efekty ?
Krzysztof

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #13 dnia: 20.07.2015, 14:12 »
Od tego sezonu zacząłem zabawę z metodą i do miksu używam pelletu lorpio basic 2mm i początkowo moczyłem 20min i miałem potem problemy z miksem, bo robił się bardzo kleisty właśnie z powodu przemoczonego pelletu i dopiero po kilku wypadach udało mi się to ogarnąć, żeby moczyć go krócej i mniej wody mu trzeba.

Ja mialem ten sam problem z Pelletem Lorpio. Po 20min, po dodaniu do miksu, miks jest bardzo klejacy i nie pracuje, dopiero po jakims czasie jest wszystko ok >:O Lecz teraz tez mocze krocej z mniejsza iloscia wody i problem zniknal :thumbup:
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Pellety Lorpio/method feeder
« Odpowiedź #14 dnia: 20.07.2015, 14:39 »
Ja robię tak że najpierw robie sobie zanętę, wiadomo mielenie, dzielenie na równe porcje woreczki strunowe i do pudełek.. Później biorę torebkę i wodę ze studni (tak, robie zanętę w domu wcześniej) do tego melasa, troche konopii w płynie i aromat zapachowy w płynie. Mieszam ostro i biorę najmniejsze pudełko z tych kwadratowych chyba 0.5 L pojemności jak dobrze pamiętam, zalewam to wodą z atraktorami "na styk" z górną granicą pelletów. Zostawiam przy okazji rozrabiając zanętę, nawilżam tak żeby była nie za bardzo przemoczona taka akurat (po ściśnięciu w dłoni żeby się nic nie rozpadało). Sito w ruch nie wiem ale chyba mam 2-3mm oczko. Dopiero po tym jak mam nawilżoną zanętę dodaje do niej pellety które wcześniej zamoczyłem i wszystko to mieszam (dodaje także suchych pelletów - bez nawilżania 2mm betainowe, halibutowe, czerwony halibut - tych wszytkich jest tyle co tego feed-jasnego). Po czym mieszam to wszytko ze 3 minuty i przez grube 5mm sito wszystko, dopiero po tym dzielenie na równe porcje do woreczków strunowych i w ciemne miejsce w pudełko - z jednego woreczka suchej zanęty i troche pelletów wychodzą mi dwa pełne woreczki gotowej zanety - na dwa dni wędkowania po 3-5 godzin (popołudniu po pracy). Spławik i grunt jak w tytule :P
Jak ktoś jest zainteresowany co i jak to mogę nagrać filmik telefonem ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie :D