Autor Wątek: Pellet Aller Aqua 2 mm  (Przeczytany 10705 razy)

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pellet Aller Aqua 2 mm
« dnia: 21.01.2016, 11:15 »
Już kiedyś pytałem się o ten pellet, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Może po prostu mój post się zgubił wśród innych w innym ogólnym wątku. Moje pytanie jest proste. Czy ktoś używał tytułowego pelletu Bronze i Primo 2 mm do metody? Jeśli tak to jestem ciekaw jego opinii. Przede wszystkim chodzi mi o jego pracę czy się kleił do foremki no i oczywiście czy był problem z jego namoczeniem. Pelletu 25 kg można kupić za 130-150 zł. W ogólnym rozrachunku może wyjść bardzo tanio. Pozdrawiam.
Tomek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #1 dnia: 21.01.2016, 11:29 »
Ja używałem. Wg mnie nadaje się do metody świetnie, bo ładnie się rozprężą i nie robi się z niego ciapa. Mieszałem go ze zmielonymi konopiami albo z MMM. W lato działał o wiele gorzej niż MMM z pelletami od Lorpio, ale późną jesienią miałem brania tylko na Aller, a na MMM prawie żadnego.

Edit: kup sobie po kilogramie różnego rodzaju i sprawdź. Kupowanie worka 25 kilo na pierwsze testy jest, moim zdaniem, bez sensu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #2 dnia: 21.01.2016, 12:15 »
Ja bym nie ryzykował z taką ilością na początek, możesz się sparzyć a po co, zamów tak jak kolega pisze po 1kg z kilku rodzajów i sprawa będzie jasna gdy wypróbujesz wszystkie i sam zdecydujesz który najlepszy.
Krzysztof

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #3 dnia: 21.01.2016, 16:16 »
Stosuję od 2 sezonów. I mielony i w całości. Polecam. Dobrze się namacza,ale wiadomo ,trzeba poćwiczyć.
Arek

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #4 dnia: 21.01.2016, 16:26 »
Dzięki za rady. Jeszcze go nie używałem i faktycznie kupie mniejszą ilość. Jakby się nie spisywał zawsze mogę go zmielić i dodać do zanęty.
Tomek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #5 dnia: 21.01.2016, 16:57 »
Witam!

Może ja coś powiem o tych peletach. Używam ich przez cały sezon, w mniejszych lub większych ilościach.

Pelet wielkości micro - najmniejszy.


2 mm


4,5 mm


Wszystkie razem, koło siebie, to jest podstawa - taka baza do miksu do metody.


Jak to się mówi, z braku laku i kit dobry. Tu masz zwykłą zanętę z peletem micro Aqua Alert, też daje radę.


Nawet tutaj jak widzisz na zdjęciu, zanęta wpadła mi do wody i była przemoczona, musiałem się jakoś nad wodą ratować, z drugim pudełkiem z peletem Aqua Alert ze zwykłą zanętą.


No i wtedy taka przemoczoną zanętą musiałem wędkować, nie było wyboru. Rybom to nie przeszkadzało.


W większości każdy miks, który robiłem była w nim część peletu Aqua Alert w różnych wielkościach.











Nawet jak mi się skończyła zanęta, bo za mało jej rozrobiłem lub za dużo jej użyłem w czasie wędkowania, a miałem jeszcze parę godzin wędkowania, rozrobiłem sobie Aqua Alert 4,5 mm jak widzisz na zdjęciu. Skleiłem go i też dawało radę.


Rybom takiej grubości pelet nie przeszkadzał w zapięciu się na zestaw. Najważniejsza dla ryby była przynęta.


Nawet widzisz tu na zdjęciu, mam już kilka sprawdzonych miksów do metody. Z tym, że na zdjęciu nie ma peletu Aqua Alert micro, którego użyłem w tym zestawie.


W każdej z tych dwóch mieszanek jest zawartość mieszanek Aqua Alert.




~ * ~








I jak widzisz, ja przez cały sezon używam Aqua Alert, jako bazę mniej lub więcej, w zależności od mixu. ale do tego musisz dojść sam co i jak i ile (w stosunku do całości) :)

Zaś większych 6 - 8 mm Aqua Alert używam do nęcenia spobem. Trzeba uważać, żeby tymi peletami nie przedobrzyć, bo ryba szybko może się nim najeść... wszystko z umiarem ;)

Pozdrawiam ;)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Shiemano

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 286
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #6 dnia: 21.01.2016, 17:02 »
Jak zwykle duży :thumbup:

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #7 dnia: 21.01.2016, 17:02 »
No właśnie zauważyłem że zawierają w sobie dość dużą ilość tłuszczów i zastanawiałem się czy nie będą zbyt sycące. Widzę jednak że warto spróbować. Lubie kombinować dlatego też na pewno pellety Aller dołączą do mojego asortymentu na ten sezon. Zobaczymy jeszcze w jakiej ilości. Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. To już chyba twój znak firmowy :D :thumbup:
Tomek

Splot

  • Gość
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #8 dnia: 22.01.2016, 06:44 »
A czy bronze od primo różni się też barwą?

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #9 dnia: 22.01.2016, 07:07 »
Stosuję od 2 sezonów. I mielony i w całości. Polecam. Dobrze się namacza,ale wiadomo ,trzeba poćwiczyć.

Arek, używasz ich na Odrze?

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #10 dnia: 22.01.2016, 16:02 »
Zapomniałem jeszcze powiedzieć, że ten granulat Aqua Alert, ryby w Polsce na tym są karmione przez właścicieli stawów, więc ryba ten granulat zna - jak to się mówi - wychowała się na tym. A łowię tylko na wodach PZW, to ryby ten granulat znają. Worek 25 kg, jeżeli kupisz tanim kosztem to Ci wystarczy na cały sezon i będziesz mógł swobodnie nim łowić i nęcić przez cały sezon, za nie wielką kasę, jeżeli chcesz mieć kilka rodzai to musisz się z kimś zgadać i kupić 2-3 rodzaje grubości peletu i będziesz miał tanim kosztem - wspólnie się podzielicie towarem ;) I nie słuchaj wypowiedzi innych, że ten pelet nie nadaje się do metody, że jest za ciemny Halibut, na wodach PZW daje radę, tylko musisz sam musisz sobie skomponować mix z nim.

Pozdrawiam ;)

PS. W Kielcach nie było go w sklepach wędkarskim, w jednym spytałem co i jak i dlaczego go nie ma i właściciel kupił na próbę a teraz w sezonie paletami mu schodzi :) Wędkarze zadowoleni, bo nie muszą kupować całego worka 25 kg, właściciel sklepu też zadowolony, bo granulat schodzi, nawet mi podziękował za pomysł ;) A jak schodzi, to znakiem tego, że się nadaje do łowienia. :)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #11 dnia: 22.01.2016, 16:16 »
Stosuję od 2 sezonów. I mielony i w całości. Polecam. Dobrze się namacza,ale wiadomo ,trzeba poćwiczyć.

Arek, używasz ich na Odrze?
Tak.
Arek

Offline Artur Kraśnicki

  • Sklep Fish24.pl
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 296
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zielona Góra
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #12 dnia: 22.01.2016, 23:33 »
Aller aqua to pellety stworzone do karmienia ryb hodowlanych ale już od paru ładnych lat zaczęli je stosować karpiarze na podsypki z konopiami i pokruszonymi kulkami rozmiary 8mm i 11mm dodatkowo okazały się hitem do robienia pasty a od około trzech lat mniejsze 2 i3mm zaczęli stosować wędkarze do metody i okazało się że są Oki i cena super 8zł za kilogram Allera to nie to co 13zł za lorpio :) :thumbup:
Machaj wędą, ryby będą.
Pozdrawiam
Artur Kraśnicki

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #13 dnia: 23.01.2016, 12:55 »
Na allegro jest 6 zł za kilogram jeśli dobrze widziałem.
Tomek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 234
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Aller Aqua 2 mm
« Odpowiedź #14 dnia: 23.01.2016, 13:03 »
Sylwek jak oglądam twój wpis to dochodzę do wniosku ze czasem nawet w gazetach wędkarskich nie ma tak przedstawionych produktów jak ty to robisz ode mnie :thumbup:.
Ja dodam ze większe średnice 8 mm sa znakomite kilka lat temu jak moje rybki nie znały tych nut to byl kiler ale jak to bywa z czasem karpie juz stały sie ostrożniejsze nie zmienia to faktu ze pellet jest świetny zgadzam sie z tym, co pisze Sylwek.
Maciek