Autor Wątek: Jakie mixy pelletów do PVA na rzekę, a jakie na wody stojące?  (Przeczytany 3310 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie mixy pelletów do PVA na rzekę, a jakie na wody stojące?
« Odpowiedź #15 dnia: 01.12.2016, 14:14 »
Moja taktyka to tzw. 'stand out' (wyróżniająca przynęta), Maćka to 'blend in' (wtopiona w zanętę). Tak oczywiście tez się łowi! :)

Ja zazwyczaj używam stand out na wodach trudniejszych. Tam się sprawdza lepiej. Blend in często rządzi na komercjach. Typowym przykładem przynęt do tych dwóch taktyk są waftersy Ringersa w kolorze pomarańczowym i brązowym.

Trzeba tez pamiętać o tym, że nie ma sztywnych reguł :) Czasami działanie 'na opak' daje najlepsze wyniki. Warto iść na przekór innym łowiącym co pewien czas...

I to jest piękne w wędkarstwie : cyt "Czasami działanie 'na opak' daje najlepsze wyniki. Warto iść na przekór innym łowiącym co pewien czas...".
Maciek

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jakie mixy pelletów do PVA na rzekę, a jakie na wody stojące?
« Odpowiedź #16 dnia: 01.12.2016, 14:19 »
Cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że ile wędkarzy tyle opinii :D
Ja jeszcze tak nawiążę do rozmiarów. W przypadku polowania na karpie 3-7 kg rozmiary pelletów 4-6 mm będą wystarczające? Czy jednak warto dać też trochę np. 8 mm?
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 235
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie mixy pelletów do PVA na rzekę, a jakie na wody stojące?
« Odpowiedź #17 dnia: 01.12.2016, 14:32 »
Cóż, nie od dzisiaj wiadomo, że ile wędkarzy tyle opinii :D
Ja jeszcze tak nawiążę do rozmiarów. W przypadku polowania na karpie 3-7 kg rozmiary pelletów 4-6 mm będą wystarczające? Czy jednak warto dać też trochę np. 8 mm?

A kto ci zabroni - możesz pakować nawet 22m lub co ci w duszy gra...

A na poważnie musisz się zastanowić :
jaka woda
pora roku
kolor wody
jaka populacja ryb
czy rybki pobierają dobrze pellet

po przeanalizowaniu tych paru czynników sam dojdziesz do wniosku czy jest dużo drobnicy i nie warto stosować drobnego partykuły - czy jest mało ryb i kusimy ją smakiem i zapachem.... a niech wciągnie nam to co na włosie ...
etc...

strzelanie dobrymi radami - at hok ... bywa zgubne ... kolego ....
Maciek