Autor Wątek: Zanęta Traper Method Mix halibut  (Przeczytany 12738 razy)

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #75 dnia: 03.12.2016, 22:22 »

PS. A moim zdaniem (pomijając metodę), zbyt wielką wagę przykładamy do samych zanęt, a zbyt małą do dodatków które dodajemy. Sam przez pewien okres wierzyłem w magię zanęty. Teraz zaczynam przykładać wagę co do niej dodam i nie ma już wtedy większego znaczenia czy tą "bazą" z zanęty jest Traper, Lorpio czy inny Dragon. Bardziej zwrócę uwagę na zapach i kolor.

Wojciu - ale problem w tym, że aromatyzowane pieczywo wzbogacone zapachem nie dorówna takim zmielonym pelletom czy mączkom rybnym. Kolor to całkiem inny faktor.


Ciekawą rzeczą jest jakość i działanie tych najdroższych zanęt cukierniczych. Są drogie jak pies i mają naprawdę dobrą recepturę. Cieakwe jednak co by było gdyby ktoś tak dopracował zanęty na mączkach. To by była rakieta ;D

Ale ja w żadnym wypadku nie bronię aromatyzowanego pieczywa :D Do metody używam zanęt na mączkach i nie mam zamiaru nawet próbować innych :D W tym roku zamierzam też zacząć łapać na różne zestawy ze zwykłym koszykiem, które zaprezentował właśnie Staś w swoim temacie :bravo: i zanęt na pewno używał będę różnych :)


PS. A moim zdaniem (pomijając metodę), zbyt wielką wagę przykładamy do samych zanęt, a zbyt małą do dodatków które dodajemy. Sam przez pewien okres wierzyłem w magię zanęty. Teraz zaczynam przykładać wagę co do niej dodam i nie ma już wtedy większego znaczenia czy tą "bazą" z zanęty jest Traper, Lorpio czy inny Dragon. Bardziej zwrócę uwagę na zapach i kolor.

Przecież to Ty napisałeś o komponowaniu zanęty...o kolorze.
Ktoś kogoś nie zrozumiał - poddaję się. Przepraszam, że zabrałem głos w dyskusji.

Myślałem, że w poprzednim poście wytłumaczyłem już co miałem na myśli mówić o kolorze. Ale powtórzę. O kolorze napisałem w kontekście dobierania, a nie komponowania zanęty. Kolorem i zapachem będę się kierował stojąc w wędkarskim wybierając zanętę na płoć, a nie tym czy w tej samej cenie 8 zł jest to Lorpio, Traper, Dragon czy inny Gut-Mix. Po prostu moim zdaniem zanęty w takiej cenie nie różnią się od siebie i czy to będzie "Płoć Specjal", "Extra Płoć" czy "Płoć Sekret" wybiorę zanętę po kolorze i zapachu. A nie po tym, czy jest to Sekret - Traper, czy Specjal - Lorenc. Za to wolę resztę pieniędzy przeznaczyć na konopie, pieczywko, melasę, czy inny dodatek niż na wyższą serię zanęt, bo raczej wielkiej różnicy oprócz ceny tutaj nie ma. Różnica jest dopiero przy zanętach z najwyższych serii, ale one kosztują odpowiednio dużo.
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #76 dnia: 03.12.2016, 23:59 »
porównywanie firmy która jest na rynku od niecałego roku  i zdobywa coraz większa rzeszę fanów swoja jakością do potęgi sonubaitsa nie ma sensu

Jeżeli ktoś jest na rynku od niecałego roku to kiedy się na nim pojawił/zadebiutował?

Moja semantyka legła w gruzach.


Jaka mieszanka traperowo-lorpiowa zadebiutowała w ostatnim roku?


Radek, Stachu napisał "Moje mixy Traperowo Lorpiowe"  A nie że jakieś zadebiutowały.

Przeczytałem cały temat i nie znalazłem takiego sformułowania. Może mi umknęło. Sorry.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #77 dnia: 04.12.2016, 05:45 »
Z całym szacunkiem ,ale wiele razy stawałem z kolegami z polska zanęta ze swoimi dodatkami w konkury z angielskimi i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że różnic nie było,a na wodzie Pzw często moje mixy Traperowo Lorpiowe czyli najtańsze i najbardziej popularne biły je na glowę,znam nawet kilka osób z tego forum którzy używając polskich produktów łowią takie okazy że włosy dęba stają.
Poza tym myślę że zbyt wielka wagę przywiązujemy do zanęt a nie do budowy zestawów i dobraniu odpowiednich przynet w danych okolicznościach lowienia
Staś
Klasyczny Feeder

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #78 dnia: 04.12.2016, 05:52 »
Jest wiele dobrych produktów Trapera np.Giant river z dodatkami super do koszyka na rzeczne leszcze,nie generalizujmy,różne zanęty typu Traper method można fajne rzeczy stworzyć,właśnie w miksie z Giant river lub lake
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Zły

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #79 dnia: 04.12.2016, 13:30 »
No tu się nie zgodzę. Należy tak przeliczać, bo innej możliwości kupienia 2 kg Lorpio nie ma :D



Nie miałem na myśli możliwości zakupu a logikę ;)
Krzokmen Fishing  Team ;)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #80 dnia: 04.12.2016, 13:55 »
A ja stanę w obronie tej zanęty.

Miałem z nią raz kontakt, ponad dwa lata temu. Łowiłem jeszcze na teleskopy, z rurką i koszyczkiem. Ale już stosowałem przypony ~10cm :P

Zanęta śmierdziała (był to mój pierwszy śmierdziel w życiu). Drobno zmielona, widoczne były całe ziarna konopii.
Łowiłem wtedy z kolegą na Stawie Sportowym. On stosował zanęty Dragona. Połowiliśmy wtedy bardzo. Karasie srebrzyste jak (złapaliśmy ponad 40sztuk) i złociste - u kolegi, do tego leszcze (u mnie pierwszy +40cm [41cm] :P)i karpie (tak przypuszczam) z którymi wtedy przegrywałem walki.

Tak więc, raz jej użyłem i dobrze ją wspominam :)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #81 dnia: 04.12.2016, 14:18 »
Czytam posty z waszymi plusami i negatywami o Traperze... i nie ma chyba jednoznacznego werdyktu: dobry czy zły.
Co byście nie pisali o cenie, zaletach lub wadach, to sam będę niebawem (mam nadzieję) sprawdzać.
Kupiłem bowiem pellety Trapera kilka tygodni zanim powstał ten temat. Truskawkę, ciemnego i czerwonego halibuta oraz chyba miód-wanilia.
Do tej pory podajnik ładowałem pelletem noname, sprzedawanym na wagę i jakieś efekty przynosił. Zależnie od łowiska i dnia. Lepiej lub wcale. Myślę, że w sezonie 2017 będę mieć rozeznanie o "skuteczności" dotychczasowego noname, Trapera, a jeszcze jedzie do mnie Lorpio i nastawiam się też na Feeder Bait (bo czytałem że są mega).

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #82 dnia: 04.12.2016, 14:40 »



Jaka mieszanka traperowo-lorpiowa zadebiutowała w ostatnim roku?


Radek, Stachu napisał "Moje mixy Traperowo Lorpiowe"  A nie że jakieś zadebiutowały.

Przeczytałem cały temat i nie znalazłem takiego sformułowania. Może mi umknęło. Sorry.
,a na wodzie Pzw często moje mixy Traperowo Lorpiowe czyli najtańsze i najbardziej popularne biły je na glowę,

Arek

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #83 dnia: 04.12.2016, 19:57 »
Co tu dużo mówić nabieranie ludzi na opakowanie nic więcej. Ciekawe co by było przy reklamacji ?. Jeśli taką w ogóle można taką zrobić przy zanęcie. Ogólnie od długiego czasu nie używam ich zanęt . Głównie z powodu braku powtarzalności w serii. Nie było pewności co będzie w opakowaniu.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #84 dnia: 05.12.2016, 10:56 »
Co tu dużo mówić nabieranie ludzi na opakowanie nic więcej. Ciekawe co by było przy reklamacji ?. Jeśli taką w ogóle można taką zrobić przy zanęcie. Ogólnie od długiego czasu nie używam ich zanęt . Głównie z powodu braku powtarzalności w serii. Nie było pewności co będzie w opakowaniu.

No właśnie może być ciężko przy reklamacji. Na jakiej podstawie reklamować zanętę? "Bo nic nie złowiłem"? Sprzedawca (w sklepie) powie to, co zwykle - że ludzie kupują i łowią... Napis "METHOD" widnieje na opakowaniu, żeby skusić klienta, bo metoda jest teraz "w modzie". Z tego samego powodu spotyka się ostatnio granulaty udające pellet. Tak samo było X lat temu z napisem "FEEDER" na zanęcie. Tak samo jest od wielu lat ze sprzętem z napisem "CARP".
Marcin

Offline maqu777

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 7
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #85 dnia: 05.12.2016, 11:01 »
Co do zanęt Trapera to taki sam towar jak innych polskich producentów.Ich klub ciągle wygrywa klasyfikację drużynową ale to nie jest wykładnią ich skuteczności. Rozmawiając z jednym z ich czołowych zawodników co jest ich sukcesem to stwierdził że rozpoznanie łowiska a najmniejszy wkład ma zanęta ok15 do max 20% sukcesu.
Czyli poprostu na najlepszych zanętach też można popłynąć.