Autor Wątek: Zanęta Traper Method Mix halibut  (Przeczytany 12802 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #45 dnia: 03.12.2016, 18:44 »
Dodatkowo trzeba wziąść pod uwagę, że na naszym rynku nie ma mniejszych paczek Sonubaits jak 2kg.
Lorpio stosuje inną politykę pakowania i dzięki temu wydaje się tańszy.
Weź inne firmy. Feeder Bait Active zapakowany jest w paczkę 800g. Kosztuje 18 zł, co w przeliczeniu na 2 kg daje 45zł za paczkę. Tanio?
Inny Active zwany Match Method Mix produkowany przez Sonubaits kosztuje w Drogim (acz cudnym) sklepie na D 37.5zł  w paczce masz dodatkowo koszyk prestona. I nie ma w niej odpadów cukierniczych.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #46 dnia: 03.12.2016, 18:49 »
Takie przeliczniki nie mają najmniejszego sensu.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #47 dnia: 03.12.2016, 18:57 »
Takie przeliczniki nie mają najmniejszego sensu.

Dlaczego tak uważasz Staś?
Pozdrawiam,
Maciek

Offline szlendi1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #48 dnia: 03.12.2016, 19:02 »
No własnie Staś dlaczego
Krzysiek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #49 dnia: 03.12.2016, 19:16 »
Już tłumaczę ,koszty produkcji w Polsce dla małych firm są nie porównywalne do do koncernu takiego jak sonubaits.Czy nie zauważacie że ceny wszystkich angielskich firm są takie same,w wersji 2kg.BT Sonu itd a z jakościa też bywa róznie,na trzy opakowania kupione do testów mmm jeden nie posiadał osławionego koszyka i śmierdział ze nie potrafię określić czym raczej nie chcę,Żeby nie było że bronie lub ganie jakieś firmy ale badżmy obiektywni,porównywanie firmy która jest na rynku od niecałego roku  i zdobywa coraz większa rzeszę fanów swoja jakością do potęgi sonubaitsa nie ma sensu,bo tak popularna zanętę można puśćic nawet po kosztach i dodac koszyk ,a na innych produktach zarabiać patrzcie na to chłodnym okiem a nie przez pryzmat angielskiej mody, ,każda zanęta to inne zastosowanie .Bardziej bym tu spoglądał na to jak zachowuja sie się te produkty na naszych wodach a nie co wypada mieć,
Staś
Klasyczny Feeder

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #50 dnia: 03.12.2016, 19:27 »
Już tłumaczę ,koszty produkcji w Polsce dla małych firm są nie porównywalne do do koncernu takiego jak sonubaits.Czy nie zauważacie że ceny wszystkich angielskich firm są takie same,w wersji 2kg.BT Sonu itd a z jakościa też bywa róznie,na trzy opakowania kupione do testów mmm jeden nie posiadał osławionego koszyka i śmierdział ze nie potrafię określić czym raczej nie chcę,Żeby nie było że bronie lub ganie jakieś firmy ale badżmy obiektywni,porównywanie firmy która jest na rynku od niecałego roku  i zdobywa coraz większa rzeszę fanów swoja jakością do potęgi sonubaitsa nie ma sensu,bo tak popularna zanętę można puśćic nawet po kosztach i dodac koszyk ,a na innych produktach zarabiać patrzcie na to chłodnym okiem a nie przez pryzmat angielskiej mody, ,każda zanęta to inne zastosowanie .Bardziej bym tu spoglądał na to jak zachowuja sie się te produkty na naszych wodach a nie co wypada mieć,
Ogólnie cały post uważam za marne wytłumaczenie poprzedniej tezy, ale pozwolę sobie zapytać:
Czy dla konsumenta przypadkiem najważniejszy nie jest efekt końcowy w postaci ceny i efektywności produktu?
Zanęta to nie dobro luksusowe ;)
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #51 dnia: 03.12.2016, 19:27 »
Dzięki za wytłumaczenie :) Rozumiem punkt widzenia.

Ja dodam od siebie, że zawsze staram się patrzeć na mnogość pokus wędkarskich chłodnym okiem, dlatego mimo wszystko przeliczam moje zakupy pod kątem jakości i ceny.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #52 dnia: 03.12.2016, 19:38 »
Z całym szacunkiem ,ale wiele razy stawałem z kolegami z polska zanęta ze swoimi dodatkami w konkury z angielskimi i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że różnic nie było,a na wodzie Pzw często moje mixy Traperowo Lorpiowe czyli najtańsze i najbardziej popularne biły je na glowę,znam nawet kilka osób z tego forum którzy używając polskich produktów łowią takie okazy że włosy dęba stają.
Poza tym myślę że zbyt wielka wagę przywiązujemy do zanęt a nie do budowy zestawów i dobraniu odpowiednich przynet w danych okolicznościach lowienia
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #53 dnia: 03.12.2016, 19:48 »
Już tłumaczę ,koszty produkcji w Polsce dla małych firm są nie porównywalne do do koncernu takiego jak sonubaits.Czy nie zauważacie że ceny wszystkich angielskich firm są takie same,w wersji 2kg.BT Sonu itd a z jakościa też bywa róznie,na trzy opakowania kupione do testów mmm jeden nie posiadał osławionego koszyka i śmierdział ze nie potrafię określić czym raczej nie chcę,Żeby nie było że bronie lub ganie jakieś firmy ale badżmy obiektywni,porównywanie firmy która jest na rynku od niecałego roku  i zdobywa coraz większa rzeszę fanów swoja jakością do potęgi sonubaitsa nie ma sensu,bo tak popularna zanętę można puśćic nawet po kosztach i dodac koszyk ,a na innych produktach zarabiać patrzcie na to chłodnym okiem a nie przez pryzmat angielskiej mody, ,każda zanęta to inne zastosowanie .Bardziej bym tu spoglądał na to jak zachowuja sie się te produkty na naszych wodach a nie co wypada mieć,
Ogólnie cały post uważam za marne wytłumaczenie poprzedniej tezy, ale pozwolę sobie zapytać:
Czy dla konsumenta przypadkiem najważniejszy nie jest efekt końcowy w postaci ceny i efektywności produktu?
Zanęta to nie dobro luksusowe ;)

Dokładnie jak pisze kolega wojciu1.

Co mnie obchodzi, że ktoś wchodzi na rynek czy już na nim jest.

Jak pierwszy raz kupowałem MMM to był to zakup w ciemno. Zadziałało. Ryby do tego szły i zacząłem łowić.

Na taki sam zestaw i na tym samym łowisku, zanęty polskiej wschodzącej firmy (w domyśle FB) nie dawały ryb, żadnych. U kolegów podobnie.

Więc o czym mowa?

Świadomego konsumenta interesuje skuteczność, przynajmniej ja po to jeżdżę na ryby.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #54 dnia: 03.12.2016, 19:53 »
Z całym szacunkiem ,ale wiele razy stawałem z kolegami z polska zanęta ze swoimi dodatkami w konkury z angielskimi i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że różnic nie było,a na wodzie Pzw często moje mixy Traperowo Lorpiowe czyli najtańsze i najbardziej popularne biły je na glowę,znam nawet kilka osób z teg forum którzy używając polskich produktów łowią takie okazy że włosy dęba stają.
Poza tym myślę że zbyt wielka wagę przywiązujemy do zanęt a nie do budowy zestawów i dobraniu odpowiednich przynet w danych okolicznościach lowienia
Stasiu, trochę nie o to tutaj chodzi. Nikt nie powiedział w tym wątku: "zanęty angielskie są lepsze od polskich". Nikt nie powiedział: "nie kupujcie polskich zanęt bo nie połowicie". Nikt nie powiedział: "zanęty angielskie na każdej wodzie są najlepsze i w każdych warunkach się sprawdzą".

Temat dotyczy zanęty Trapera (dla przypomnienia - w której nie ma mączek rybnych). Został też wspomniany pellet Trapera (który jest granulatem, bo również nie posiada mączek rybnych).

Dyskusja dotycząca cen, rozpoczęła się, kiedy kolega Zły napisał, że: "lepiej dołożyć do Lorpio, gdyż nie ma znaczącej różnicy w cenie". Kolega Katmay słusznie zauważył, że jakby przeliczyć, to zanęta do metody Lorpio kosztowała będzie więcej niż polecane przez użytkowników zanęty SB. Ty zaś z kolegą o nicku Zły, zakwestionowaliście to uważając, że nie ma sensu przeliczać to w ten sposób.

Moim zdaniem z faktami się nie dyskutuje. Nie ma Lorpio w paczkach 2 kg, więc nikt nie będzie szacował ile tańsze byłoby takie opakowanie, niż wychodzi to mnożąc paczki 700 gr. do 2 kg.

Na ten moment przeliczając, zanęty SB są (pomijając zupełnie podajnik w MMM) w takie samej, bądź bardzo zbliżonej cenie do 3 paczek Lorpio (3x700=2100) i nie podlega to żadnej dyskusji. ;)

PS. A moim zdaniem (pomijając metodę), zbyt wielką wagę przykładamy do samych zanęt, a zbyt małą do dodatków które dodajemy. Sam przez pewien okres wierzyłem w magię zanęty. Teraz zaczynam przykładać wagę co do niej dodam i nie ma już wtedy większego znaczenia czy tą "bazą" z zanęty jest Traper, Lorpio czy inny Dragon. Bardziej zwrócę uwagę na zapach i kolor.
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #55 dnia: 03.12.2016, 19:58 »
Napisałem mieszanki traperowo lorpiowe,
Staś
Klasyczny Feeder

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #56 dnia: 03.12.2016, 20:24 »
Napisałem mieszanki traperowo lorpiowe,
?
Pozdrawiam,

Wojtek

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #57 dnia: 03.12.2016, 20:46 »

PS. A moim zdaniem (pomijając metodę), zbyt wielką wagę przykładamy do samych zanęt, a zbyt małą do dodatków które dodajemy. Sam przez pewien okres wierzyłem w magię zanęty. Teraz zaczynam przykładać wagę co do niej dodam i nie ma już wtedy większego znaczenia czy tą "bazą" z zanęty jest Traper, Lorpio czy inny Dragon. Bardziej zwrócę uwagę na zapach i kolor.
[/b]

Przepraszam, ale jednego nigdy nie zrozumiem. Po co w obecnych czasach kupować jakąś gównianą bazę i kombinować z dodatkami, barwnikami itp. skoro można kupić dobrą i gotową do użycia zanętę w odpowiednim kolorze? A jedynym dodatkiem może być tylko atraktor.

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #58 dnia: 03.12.2016, 20:48 »

PS. A moim zdaniem (pomijając metodę), zbyt wielką wagę przykładamy do samych zanęt, a zbyt małą do dodatków które dodajemy. Sam przez pewien okres wierzyłem w magię zanęty. Teraz zaczynam przykładać wagę co do niej dodam i nie ma już wtedy większego znaczenia czy tą "bazą" z zanęty jest Traper, Lorpio czy inny Dragon. Bardziej zwrócę uwagę na zapach i kolor.
[/b]

Przepraszam, ale jednego nigdy nie zrozumiem. Po co w obecnych czasach kupować jakąś gównianą bazę i kombinować z dodatkami, barwnikami itp. skoro można kupić dobrą i gotową do użycia zanętę w odpowiednim kolorze? A jedynym dodatkiem może być tylko atraktor.

 :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęta Traper Method Mix halibut
« Odpowiedź #59 dnia: 03.12.2016, 21:04 »

PS. A moim zdaniem (pomijając metodę), zbyt wielką wagę przykładamy do samych zanęt, a zbyt małą do dodatków które dodajemy. Sam przez pewien okres wierzyłem w magię zanęty. Teraz zaczynam przykładać wagę co do niej dodam i nie ma już wtedy większego znaczenia czy tą "bazą" z zanęty jest Traper, Lorpio czy inny Dragon. Bardziej zwrócę uwagę na zapach i kolor.
[/b]

Przepraszam, ale jednego nigdy nie zrozumiem. Po co w obecnych czasach kupować jakąś gównianą bazę i kombinować z dodatkami, barwnikami itp. skoro można kupić dobrą i gotową do użycia zanętę w odpowiednim kolorze? A jedynym dodatkiem może być tylko atraktor.
I właśnie to są sekrety których nikt nie zdradzi .Po co?To lata praktyki
Staś
Klasyczny Feeder