Autor Wątek: Sensas Pastoncino  (Przeczytany 5624 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Sensas Pastoncino
« dnia: 09.02.2015, 21:55 »
Druid - Powiedz coś więcej o Pastoncino Z Sensasa ... jak długo używasz tego dodatku, czy widac roznice po dodaniu tego do zanęty i ile dodajesz na 1kg itp itd...
Krzysztof

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sensas Pastoncino
« Odpowiedź #1 dnia: 10.02.2015, 01:15 »
Cześć . Uzywam od bardzo dawna. Kupiles bicolore wiec mieszanka czerwonego z zółtym, dosć uniwersalne.
Nie wiem do polowu jakich ryb chcesz je używac i czy jezioro czy rzeka, jeśli rzeka to trzeba dawac wiecej. Na rzece musisz pamietac tez o tym ze pastoncino wyplywa z zanety i zestawy trzeba kłasc nizej niz kule ( odleglosc zależy od uciągu) bo inaczej ryba ci odejdzie w dół i bran nie będzie
Najwazniejsze jest to żeby dodatek dac w ostatniej chwili, juz w trakcie lepienia kul albo ,,opanierować" w nim ulepione kule. Uzywając pastoncino najlepszą przynetą jest czerwona pinka lub fifis , ew barwiony bialy robak. Lepiej łowic z opadu lub z toni niz z dna bo pastoncino podnosi ryby do góry . Na jakie gatunki ? - Ploć, kleń, jaź, wzdrega, mniejszy karp, czasem karas srebrzysty
Co do ilosci - na wodzie stojacej na 2kg zanety suchej daję szklankę pastoncino , na rzece raz tyle
Warto stosowac na zawodach przy lowieniu szybkościowym drobnej płotki, krąpia , drobnego leszcza.
Pozdrawiam - Gienek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sensas Pastoncino
« Odpowiedź #2 dnia: 10.02.2015, 07:00 »
Witam może zla  fotkę wrzuciłem z tym co kupiłem ale mam koloru zoltego te pieczywko. Chce stosować  głównie na wodzie stojącej na zawody min. Znajomy tego używa do zanety, a oblepiac tym kule to tez niezły pomysł. Lowie na bata i tu właśnie zawsze lowie z dna...  Mysle ze swą pracą te pieczywko zwabi rybki tez na dno... Lowie na 2-4m
Krzysztof

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sensas Pastoncino
« Odpowiedź #3 dnia: 10.02.2015, 13:38 »
Żółty kolor lepiej się spisuje w mętnej wodzie niż czerwony. Postaraj się jakby wklepać, wcisnąć  pieczywko w już ulepione kule. Gdy stosujesz tylko żółtego jako przynetę można używac także ciasta w tym kolorze lub kukurydzy. A jeśli masz zamiar połowić dobrze w zawodach stosując ten dodatek to raczej skup się na łowieniu z opadu i z toni przynajmniej zaraz po wrzuceniu kul, po jaki czasie dopiero łów z dna.
Pozdrawiam - Gienek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sensas Pastoncino
« Odpowiedź #4 dnia: 10.02.2015, 19:57 »
A co bys polecił dobrego jeszcze np z Sensasa ? zanęty jakieś stosujesz ? lub dodatki inne ?
Krzysztof

Offline mentos

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 2
Odp: Sensas Pastoncino
« Odpowiedź #5 dnia: 10.02.2015, 20:57 »
Może coś takiego. Dobór proporcji wg. uznania



Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sensas Pastoncino
« Odpowiedź #6 dnia: 10.02.2015, 20:57 »
Sensas ma sporo dodatkow , mają rozne zastosowania . Wszystko zależy do czego je potrzebujesz - są porównawczo drozsze niz innych firm. Jednak na jakosci się nie zawiodlem. Często stosuję ich wanilię naturalną, Epiceine, Gardonix , Rotaugen ( wg receptury słynnego Kremkusa), bardzo dobre sa też ich atraktory plynne - cala seria o nazwie Aromix. Bardzo lubię stosować Aromix ochotkowy , idealny dopalacz na chlodne pory roku
Warto uzywać na zawodach oraz w wodach o dużej presji wedkarskiej gdzie sporo innego towaru ląduje w wodzie - wtedy masz się szansę przebić
Co do samych zanęt - Gardons, Gross Gardons, Bremes, Etang - klasyka dobrej zanęty fine mouture ( drobno mielonej). Ich plusy to powtarzalna jakość , zawsze ta sama od lat
Ograniczeniem stosowania może być jedynie cena - ale czasem warto zaszalec na bogato
Tu masz katalog :
http://www.sensas.com.pl/
W razie czego pytaj, używałem 80% zanet i dodatków
Pozdrawiam - Gienek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sensas Pastoncino
« Odpowiedź #7 dnia: 10.02.2015, 21:23 »
Co do Gardonsa to zamówiłem własnie 3kg i z Marcela też rzuciłem sie i Gold Pro bream znalazłem 1kg za 10pln :) i do tego Caramel Marcela ;]. Zastanawiam sie nad uniwersalnym Aromixem do zanęt własnie, mam tutti frutti z dynamite baitsa, oraz Melase, a z Sensasa nie wiem co wybrać ;)/ Wanillie z Sensasa też mam i  Brasem

Ten aromix ochotkowy w letniej porze sprawdzi sie również ? i wczesną wiosną ? ogólnie cały rok można go używać ?
Krzysztof

Offline JARSO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Sensas Pastoncino
« Odpowiedź #8 dnia: 10.02.2015, 22:16 »
Jeżeli nie łowisz w zawodach z tą zanętą co piszesz to nie szukaj żadnych dodatków to jest najwyższa półka  i nie trzeba to aromatyzować .

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sensas Pastoncino
« Odpowiedź #9 dnia: 10.02.2015, 22:54 »


Ten aromix ochotkowy w letniej porze sprawdzi sie również ? i wczesną wiosną ? ogólnie cały rok można go używać ?
To zależy co zakladasz na hak - jeśli kukurydza czy jakies ciasto , ew pellet o innym aromacie to wg mnie nie ma po co wtedy uzywac ochotkowego atraktora. Najlepiej się sprawdza przy lowieniu na ochotke lub pinki. Gdy chce polowić ploci a zanety nie mam lub mi zabraknie zaprawiam tym Aromiksem  zwykla ziemię zmieszana z gliną i tez działa
Pozdrawiam - Gienek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sensas Pastoncino
« Odpowiedź #10 dnia: 11.02.2015, 07:58 »
na hak głównie kukurydza, pinka,lub biały robak zakładam
Krzysztof

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Sensas Pastoncino
« Odpowiedź #11 dnia: 30.04.2015, 13:03 »
Gold Pro bream znalazłem 1kg za 10pln :) i do tego Caramel Marcela ;]. 
 

jak spisuje Ci sie ten zestaw?
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish: