Autor Wątek: Wiarygodność filmów na YouTubie  (Przeczytany 8677 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wiarygodność filmów na YouTubie
« dnia: 16.07.2021, 13:30 »
Oglądając ten film:


Naszła mnie pewna refleksja. Mianowicie, mam pewne obiekcje do wiarygodności pewnych informacji przedstawionych w filmie.

Bilans końcowy 63 karasie pospolite na wodzie pzw złowione w 3 godziny? Jak to porównac do filmów Luka, gdzie na linowo karasiowej wodzie jaka jest Milton Lake wyciągał ich w ciągu jednej sesji 8 sztuk?

Czy ta woda to aby napewno pzw? Czy licznik dobrze chodzi?

Każdy kto mial kiedyś na komercji sesje z wynikiem 40 czy 50 ryb za cały dzień wie jaka to mordęga i jak rzadko takie dni się trafiają, mimo wód bogatych w ryby....

Co wy sądzicie? Bo ja nie ukrywam, że dość podejrzliwie patrzę na tego typu produkcje. :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #1 dnia: 16.07.2021, 13:42 »
Przecież to daje ponad jednego karasia na trzy minuty. Zakładając, że liczymy czas od pierwszego złowionego. Przeleciałem film. Po półtorej godziny miał podobno 23 sztuki. Mówi, że miał sporo niezaciętych brań.

To jak w trzech minutach na rybę mają się zmieścić jeszcze niezacięte brania, oczyszczanie podajnika (bo miks mu nie wypadał z niego...).
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #2 dnia: 16.07.2021, 13:46 »
Dodatkowo mówimy o najbardziej płochliwej rybie i najrzadziej występującej w Polskich wodach... :beer:

W zdumienie prawia mnie też, że przez 3 godziny ryby były odlawiane jedna za drugą z jednego miejsca na wodzie, bez rotacji lini, przy wstępnym neceniu szklanka z pelletami... Jeżdżę często nad wodę klubowa i choć występują tam i liny i złote karasie i karpie i leszcze, to jak na dzień dobry użyje szklanke lub spomba to woda się zamyka przynajmniej na godzinę...

Dużo znaków zapytania mam po tym filmie..
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #3 dnia: 16.07.2021, 14:08 »
Nie odnosząc się bezpośrednio do filmu, ostatnio na komercji jak wkręciły się karasie na metodę to szły sztuka za sztuką a brały praktycznie prawie z opadu (kilka razy testowo nawet bez ładowania podajnika) i gdybym liczył to tempo pewnie było wysokie... Może to był taki dzień, intuicyjnie mam spory poziom wiary akurat w tego Pana.
Ale ... dwukrotnie byłem świadkiem nagrywania filmów przez tzw. youtuberów i dwukrotnie potem oglądałem dzieło już po montażu. Realia vs. film to dwie różne rzeczywistości, niestety wszystkie złowione rybki przez 2-3 osoby "asystujące" szły na konto gwiazdy (to tylko przykład bo niecnych zachowań było więcej), myślę że takie praktyki mogą dotyczyć zwłaszcza tych ekstremalnie lokujących produkty - oczywiście, że każdy coś promuje ale są tacy co robią to na akceptowalnym poziomie, niemalże ze smakiem.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #4 dnia: 16.07.2021, 14:24 »
YouTube i prasa wędkarska niestety często to jedna wielka ściema. Podpinanie ryb, podmienianie przynęt, celowe błędne tłumaczenie metod połowu, koledzy obok, których ryby i hol się pokazuje (podstawą są te same wędki). W wędkarstwie gruntowym, karpiowym jest to w mniejszym stopniu, ale w spinningowym to powiem Wam, że mocno jest rozwinięte. Chociaż czasem jest tak, że idzie w krótkim czasie dwucyfrówkę wykręcić i zdarza się trafić na takich kilka złotych godzin. Co do karasi to zależy też od akwenu, w jednym płoszą się bardzo szybko w innych niekoniecznie. Dobrym przykładem są duże karasie z zatoki, gdzie jak trafi się na ławicę to można nieźle połowić rzut za rzutem :) Jednak YT i prasa wędkarska jest nastawiona na kasę i szybką sprzedaż produktów firm, które promują ;)
Plum

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Reputacja: 46
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #5 dnia: 16.07.2021, 15:04 »
😁
Przecież ten pan ma sklep , a do niedawna był jedynym chyba przedstawicielem znanej firmy na Polskę  😁
Co ma pokazywać , 2 ukleje , 3 krąpiki i byczka ?
Marcin z kanału Siwy Feeder pokazuje takie sesje , dlatego szacun dla niego .
 Ludzie chcą wrażeń , chcą w wierzyć że przynęta firmy x da im wynik jak w filmie . No to mają film .
Przecież w kinie też raczej nikt nie wierzy w to co widzi na ekranie a mimo to ludzie płacą by mieć tę chwilę iluzji .
Poza tym to świetny wędkarz . Nawet jeśli trochę podkoloruje 😁
Myślę że ma szansę  ( albo już ma  ) granty dla twórców treści od YT stąd takie filmy .
Kasa kasa kasa ...

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #6 dnia: 16.07.2021, 15:11 »
Jak zauważyłeś, to jest świetny wędkarz. Możliwe, że taki wynik osiągnął. Ale jest to naprawdę mało prawdopodobne, żeby przez 3 h co 3 minuty wyciągać karasia, jeszcze mieć kupę pustych brań i oczyszczać podajnik z przylepionej zanęty.

Z drugiej strony nie wiem, po co miałby koloryzować. Gdyby tych karasi było 30, to i tak zbierałbym szczękę z podłogi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #7 dnia: 16.07.2021, 15:23 »
Jeżeli jest to woda specjalna to wynik mnie nie dziwi. Nie dam wiary, że to PZW okręgówki, bo wiadomo jak na takich wodach jest z rybostanem.
Po drugie dziwi mnie brak siatki, gdzie zawsze ją miał 8)

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Reputacja: 46
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #8 dnia: 16.07.2021, 15:26 »
Jak zauważyłeś, to jest świetny wędkarz. Możliwe, że taki wynik osiągnął. Ale jest to naprawdę mało prawdopodobne, żeby przez 3 h co 3 minuty wyciągać karasia, jeszcze mieć kupę pustych brań i oczyszczać podajnik z przylepionej zanęty.

Z drugiej strony nie wiem, po co miałby koloryzować. Gdyby tych karasi było 30, to i tak zbierałbym szczękę z podłogi.

Bo jesteś doświadczonym wędkarzem , który wie jak ciężko trzeba by się uwijać by osiągnąć taki wynik . To jest poziom stricte zawodniczy .
Myślę natomiast że Mateusz celuje w szerokie zasięgi na YT , popatrz na suby i wyświetlenia .
Jest masa ludzi którzy nie są aż tak zaawansowani w wędkarstwie . Nie znaczy nawet że oni łykną sciemę . Chodzi poprostu o wyświetlenia a przy okazji jak ktoś coś kupi w sklepie bo jest przekonany że podobnie jak Mateusz wyciągnie 63 ryby w parę godzin to mamy cel osiągnięty .
Cel kanału Mateusza naturalnie .
W pełni się zgadzam że przegiał trochę z  "fabułą " 😁

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #9 dnia: 16.07.2021, 15:30 »
Jak dla mnie bo już to widziałem to z tym Klickerem to pojechał po bandzie.

Offline golad

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 252
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #10 dnia: 16.07.2021, 16:49 »
Albo sobie nie skasował po ostatnich rybach😆🤦🤦

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #11 dnia: 16.07.2021, 17:05 »
Przecież to daje ponad jednego karasia na trzy minuty. Zakładając, że liczymy czas od pierwszego złowionego. Przeleciałem film. Po półtorej godziny miał podobno 23 sztuki. Mówi, że miał sporo niezaciętych brań.

To jak w trzech minutach na rybę mają się zmieścić jeszcze niezacięte brania, oczyszczanie podajnika (bo miks mu nie wypadał z niego...).

Podsumowując 23 szt w półtorej godziny a później 40 w kolejne półtorej.
Można spróbować uwierzyć w pierwszy wynik. Rozpracowane łowisko, zanęcane wcześniej i maksymalna presja na wynik. Niech każdy sam oceni czy to realne :)
Drugi to czysta fantazja. Trochę ponad 2 min od zarzucenia do zarzucenia.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #12 dnia: 16.07.2021, 17:10 »
Sorry Koledzy, ale nie widzę tu żadnej ściemy.
Mateusz nie jeździ na przypadkowe wody, od samego początku mówi że nastawia się na karasie i złowi ich dużo. A to znaczy, że dokładnie wiedział gdzie i jak łowić, mimo to sam był trochę zdziwiony aż takim wynikiem.
Widać że woda jest zawalona karasiem, sam wędkuje na dwóch takich zbiornikach i jak trafi się na dzień to spokojnie na sesji 4-5 godzinnej łowi się około 100 ryb. Potem człowiek jest wyjebany na max, ale jest co robić:)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #13 dnia: 16.07.2021, 17:32 »
Panowie łowi na 2 wędki , także każdy ogarnięty wędkarz na łownej wodzie to zrobi, tyle w temacie :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wiarygodność filmów na YouTubie
« Odpowiedź #14 dnia: 16.07.2021, 17:45 »
Panowie łowi na 2 wędki , także każdy ogarnięty wędkarz na łownej wodzie to zrobi, tyle w temacie :)

Druga wędka miała założone na włos 3 pellety 8 mm i milczała całą sesje (mowa o tym w filmie).

180 minut ÷ 63 ryby = 1 karaś na 3 minuty. Jak zauważył Mostek wchodzi w to jeszcze ładowanie podajnika, spinki, hol, wypinanie ryb w podbieraku...

Ja u nikogo nawet na komercji nie widziałem takiego tempa, i takiej ilości ryb wyciągniętej z jednego miejsca z taką częstotliwością i regularnością :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.