Autor Wątek: Portret polskiego wędkarza  (Przeczytany 76754 razy)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #360 dnia: 29.03.2018, 23:08 »
Koledzy jestem tu świeży, ale zauważyłem że w nazwie portalu występuje wyraz "postępowy". Jeśli tak to promujmy nowe lepsze podejście do ryb.

Śmiesz mi napisać ,że to ja nie potrafię czytać?! 
 ;D
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline pauer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: mazowsze
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #361 dnia: 29.03.2018, 23:14 »
Czy nowe lepsze podejście do ryb oznacza, że użytkownicy forum są "nie postępowi"? Nie czaję. Chodzi o to , żeby Ci którzy podchodzą do wędkarstwa w sposób nowoczesny promowali tego typu podejście. NO I?

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #362 dnia: 29.03.2018, 23:21 »
Łuki wyluzuj,Kolega jest "nowy" jak pobędzie tu dłużej to pewnie zauważy że tu promujemy nowe podejście a większość z nas wyznaje zasadę no kil

Offline cezarym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #363 dnia: 29.03.2018, 23:25 »
Kolego musisz jeszcze sporo poczytać, ze zrozumieniem, tego forum. Wtedy może zaczniesz wyłapywać te smaczki jakimi się koledzy dzielą, oraz poznasz jakie kto ma poglądy na te i inne sprawy. Twój wpis mogę porównać do wypowiedzi 3 latka na forum dla dorosłych. Kilka osób zdziwił innych rozbawił, nic nie wniósł do tematu.
Pozdrawiam
Czarek


Offline pauer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: mazowsze
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #364 dnia: 29.03.2018, 23:31 »
To tak: nikogo nie atakowałem. Nie interesują mnie jakieś "smaczki". Wyraziłem swoje zdanie i tyle. Nie odpowiada mi obraz polskiego wędkarza i koniec. Forum chyba do tego służy. W stylu wspomnianego 3 latka jest czepianie się kogoś kto nic złego na myśli nie miał. Chyba szkoda czasu...

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #365 dnia: 29.03.2018, 23:32 »
Koledzy jestem tu świeży, ale zauważyłem że w nazwie portalu występuje wyraz "postępowy". Jeśli tak to promujmy nowe lepsze podejście do ryb.

1.Ten portal tego nie robi?(normalnego podejścia do ryb i rybostanu) ?
2.Czy w ogóle czytasz ten portal?(zawiłości związane z PZW i Rybołówstwem Śródlądowym)
3.Czy sam chcesz zmiany na lepsze ?(sam musisz być postępowy).
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline pauer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: mazowsze
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #366 dnia: 29.03.2018, 23:38 »
1.Ten portal tego nie robi?(normalnego podejścia do ryb i rybostanu) ? - Gdzie napisałem, że nie robi???
2.Czy w ogóle czytasz ten portal?(zawiłości związane z PZW i Rybołówstwem Śródlądowym) - Czy muszę czytać portal, żeby wyrazić swoje zdanie? Po czym wnioskujesz, że nie znam przepisów???
3.Czy sam chcesz zmiany na lepsze ?(sam musisz być postępowy). - Oczywiście, że chcę i oczywiście, że jestem. Więc?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #367 dnia: 29.03.2018, 23:44 »
Koledzy jestem tu świeży, ale zauważyłem że w nazwie portalu występuje wyraz "postępowy". Jeśli tak to promujmy nowe lepsze podejście do ryb. To nie czasy pozyskiwania mięsa rybiego do wykarmienia rodziny. Warto zrozumieć, że łowi się dla przyjemności a zjeść można rybę do tego przeznaczoną czyli ze sklepu. Przecież to takie proste. Jak wygląda smutna rzeczywistość wiemy wszyscy. Obawiam się, że bez zmiany mentalności polskich wędkarzy jedyne co nas czeka to postępująca degradacja rybostanu. Tyle! A w Eurobanx 4 Alan Blair powiedział tylko prawdę!
Panowie, myślę, że nie ma powodów aby się denerwować, kolega Pauer raczej nikogo nie zaczepił.
Promujemy lepsze podejście do ryb, od początku ;) Doszło nawet do tego, że promujemy podejście zdroworozsądkowe, polegające na ograniczonym zabieraniu.

Co do zmiany mentalności wędkarzy - wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest działanie na wielu frontach. Między innymi poprzez naciski na PZW, aby wreszcie  zaczęło robić rzeczy normalne, aby usuwano jednostki patologiczne ze związku. A degradacja i tak będzie miała miejsce, bo zasady prowadzenia gospodarki rybacko-wędkarskiej są złe. Trudno odbudować stada tarłowe mając takie operaty >:(
Lucjan

Offline pauer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: mazowsze
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #368 dnia: 29.03.2018, 23:54 »
Luk dzięki za głos rozsądku. Koledzy doradzam zjeść po Snickersie.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #369 dnia: 29.03.2018, 23:56 »
pauer, zanim tutaj zawitałem w tym roku... (jestem świeży) czytałem 2 lata ...
Dopiero po takim czasie odważyłem się tutaj zawitać.
Powinieneś czytać portal aby wyrazić swoje zdanie- brak oczytania skutkuje właśnie takim (moim )podejściem.
Takie tematy już tutaj są w odpowiednich działach.
Szanuję twoje przemyślenia ,lecz na początek powinieneś mieć odrobinę wyczytanych postów o podejściu ludzi z SiG do wędkarstwa i wtedy nie powiesz ,że tutaj :

 Owner tego portalu zrobił to przecież (dla nas ,że go utworzył) dla wiedzy.
Czy uważasz ,że portal nie jest postępowy i ludzie w nim uczestniczący ?!.
Ludzie ,którzy przytaczają bardzo ważne tematy rybostanu w Polsce ?!.
Ludzie ,którzy poświęcają swój czas na czytanie ,konkluzje,wypowiedzi .?
Ludzie ,którzy działają w swoich okręgach.
 Ty mówisz ,że nie są "postępowi"?!

Smacznego.
Okazało się ,że gwiazdy mają głos i nie potrzebują managera.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline cezarym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #370 dnia: 30.03.2018, 00:04 »
Łuki nie ma co pauera pouczać bo on wie lepiej i już doradza. Trzeba go zostawić z jego mądrościami, niech dojrzewa. Poza tym jeszcze admini nie zawodzą i umieją załagodzić wypowiedzi.
Luk już wyjaśnił wszystko, pytanie czy został zrozumiany :)
Pozdrawiam
Czarek


Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #371 dnia: 30.03.2018, 02:55 »
Takie będzie w Polsce Stowarzyszenia urządzenie, na ile wędkarzom kultury staje.
A że wszyscy wędkarze to debeściaki (niezależnie od opcji mięsiarskiej, czy no killowej), o tym każdy wie...


A zatem i stowarzyszenie będziemy mieli pod własne dyktando. Zawsze debeściarskie.
Duch jedności w narodzie był jest i będzie. Na wieki wieków.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline pauer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: mazowsze
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #372 dnia: 30.03.2018, 05:39 »
Cytuj
pauer, zanim tutaj zawitałem w tym roku... (jestem świeży) czytałem 2 lata ...
Dopiero po takim czasie odważyłem się tutaj zawitać.
Powinieneś czytać portal aby wyrazić swoje zdanie- brak oczytania skutkuje właśnie takim (moim )podejściem.
Takie tematy już tutaj są w odpowiednich działach.
Szanuję twoje przemyślenia ,lecz na początek powinieneś mieć odrobinę wyczytanych postów o podejściu ludzi z SiG do wędkarstwa i wtedy nie powiesz ,że tutaj :

Kolego nie ma czasu na wnikliwe wczytywanie się i analizę wpisów użytkowników. Wolę jak najwięcej czasu poświęcić na łowienie! I na tym właśnie się skupiam. Pozdrawiam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #373 dnia: 30.03.2018, 08:31 »
Takie będzie w Polsce Stowarzyszenia urządzenie, na ile wędkarzom kultury staje.
A że wszyscy wędkarze to debeściaki (niezależnie od opcji mięsiarskiej, czy no killowej), o tym każdy wie...


A zatem i stowarzyszenie będziemy mieli pod własne dyktando. Zawsze debeściarskie.
Duch jedności w narodzie był jest i będzie. Na wieki wieków.

 :D :D :D

Coś w tym jest. Jeżeli ktoś zastanowiłby się dlaczego jest jak jest w Polsce, wliczając w to wędkarstwo, to okaże się, że nie jest winna tylko świadomość. Brakuje bowiem tego, aby Polacy się zjednoczyli i walczyli o swoje prawa. Nie rozumiem dlaczego tak mało osób bierze udział w wyborach, w PZW zaś tak mało chce wyrazić swe niezadowolenie z obranego kierunku. Śmiejemy się z Rosjan, że potrzebują dyktatora, kto ich będzie trzymał  'za pysk', my jednak zgadzamy się aby rządzili nami kombinatorzy. Może sami coś zakombinujemy po drodze? :) Nam potrzebny jest kombinator u władzy.  To jest takie 'debeściarstwo'...

Tak naprawdę gdyby 10% wędkarzy się wkurzyło i zamanifestowało swoje niezadowolenie, taki Bedyński dostałby od razu wielkiego kopa, jak również i masa innych kombinatorów dorabiających się w PZW na jego członkach. Szybko wprowadzono by zmiany, przewietrzono by wiele instytucji, w tym takie IRŚ. Dlaczego jednak nie ma wspólnego działania? Trudno mi to zrozumieć. Nie chcemy działać bo? No właśnie, dlaczego? :-\
Lucjan

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Portret polskiego wędkarza
« Odpowiedź #374 dnia: 30.03.2018, 11:39 »

Tak naprawdę gdyby 10% wędkarzy się wkurzyło i zamanifestowało swoje niezadowolenie, taki Bedyński dostałby od razu wielkiego kopa, jak również i masa innych kombinatorów dorabiających się w PZW na jego członkach. Szybko wprowadzono by zmiany, przewietrzono by wiele instytucji, w tym takie IRŚ. Dlaczego jednak nie ma wspólnego działania? Trudno mi to zrozumieć. Nie chcemy działać bo? No właśnie, dlaczego? :-\

Dlatego że większość ma myślenie w Twoim stylu. Dlaczego ja? Miałbym rzucać swoje wygodne życie i walczyć z systemem, jeździć na manifestacje, zebrania, dyskutować z ludźmi o innych poglądach i próbować ich przekonać? To wszystko wymaga poświęcenia własnego czasu i pieniędzy. Ludzie wolą wygodne życie, czasami ponarzekają a potem im przejdzie aż do następnego razu.

Żeby nie być gołosłownym posłużę się cytatem z Twojej odpowiedzi na posta Enzo że sam możesz coś zrobić zamiast pouczać innych.


Odp: Zawody Feeder według PZW
« Odpowiedź #55 dnia: 17.02.2018, 23:53 »

A dlaczego ja? Ja biorę kasę za bycie działaczem jak baron Iwański? Dlaczego ja mam coś robić? Pokazuję, że ktoś daje ciała, to od razu muszę świecić przykładem? A z jakiej racji? Nie wystarczy, że pokazuję niekompetencję działaczy PZW? Przecież to oni rządzą a nie wędkarze, o to się wszystko rozbija. Pisz sobie co chcesz, nie widzę argumentów...