Autor Wątek: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft  (Przeczytany 16315 razy)

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #15 dnia: 25.10.2023, 15:33 »
Moim zdaniem Ultegra FC 3000 lub nowa Daiwa w tym rozmiarze będzie lepszym rozwiązaniem.

Offline alex1897

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 12
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #16 dnia: 25.10.2023, 15:36 »
Myślałem dla dzieciaka kupić i używać czasami do metody a czasami do klasyka a może i Pellet waggler. Testował ktoś może nowy Browning sphere 4500 bo w sklepie robił fajne wrażenie ?

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 868
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #17 dnia: 25.10.2023, 16:22 »
Ten kij ma 7ft czyli 2.1m, to nie jest kij ani do klasyka, ani tym bardziej do pellet wagglera, a już na pewno nie dla dziecka bo sobie z nim nie poradzi przy holu ryby. Kup normalny picker 3m i będzie dobrze, tym bardziej że chcesz używać do pw.

Tomek, n'zon lt 5000 kompletnie nie nadaje się do tak krótkiego kija, tym bardziej aero 5000 to już w ogóle pomysł z kosmosu. Tak jak pr00 pisze, kręcioł 3000, i tutaj właśnie ultegra, miravel albo aero lub coś z daiwy.
Dzierżno uzależnia

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 685
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #18 dnia: 25.10.2023, 17:24 »
Jak byłem dzieckiem to łowiłem króciutkim teleskopem o długości ok. 160 cm przywiezionym z USA przez mojego wujka. Pewnie jakieś promo za dolara w Walmarcie🤣. Łowiłem tym na "sprężynę" i holowalem leszcze na patelnię (takie czasy). Nie pamiętam problemów z holem. Łowiłem też ruskim teleskopem o długości 200 cm, też na sprężynę i to była trochę taka samojebka, bo pamiętam krótki przypon i wędka na sztorc. Leszcze zacinały się same, także to co się później wydarzyło w związku z rozwojem metody to nie wszystko taka wielka nowość.
Nie pamiętam problemów z holem jeśli nie ma roślinności, skarpy, to taka która wędka jest jak najbardziej ok a dla dziecka hol będzie raczej łatwiejszy niż długim kijem.

Wspomniany kij zamierzam sobie kupić do połowu w kanale.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #19 dnia: 25.10.2023, 18:54 »
Ten kij ma 7ft czyli 2.1m, to nie jest kij ani do klasyka, ani tym bardziej do pellet wagglera, a już na pewno nie dla dziecka bo sobie z nim nie poradzi przy holu ryby. Kup normalny picker 3m i będzie dobrze, tym bardziej że chcesz używać do pw.

Tomek, n'zon lt 5000 kompletnie nie nadaje się do tak krótkiego kija, tym bardziej aero 5000 to już w ogóle pomysł z kosmosu. Tak jak pr00 pisze, kręcioł 3000, i tutaj właśnie ultegra, miravel albo aero lub coś z daiwy.
[/quoteJa pisałem o lowieniu na bombkę ,bo taki krociak pasuje mi raczej tylko pod takie łowienie ,a do bombki młynek musi mieć moc i wcale nie uważam że Daiwa 5000 czy Shimano 5000 nie pasują ,wręcz odwrotnie pod bombkę pasują wręcz idealnie ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #20 dnia: 25.10.2023, 18:55 »
Rozmiar 3000 do bombki bo o tym pisałem ,nie bardzo mi pasuje ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #21 dnia: 25.10.2023, 18:56 »
I chyba zapominacie ,że bombka nie służy do łowienia przy brzegu drobnicy ,tylko sporych ryb :beer:

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 868
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #22 dnia: 25.10.2023, 19:01 »
Tomek, do pellet wagglera na Mokate używamy młynków 2500-3000 wyciągając z powodzeniem kabany po 15-20kg. Młynek to magazyn żyłki, holujesz kijem, dopiero przy zwijaniu samego zestawu istotna jest przekładnia, a przy cw20 nie potrzeba nic większego jak 3000, tym bardziej że przelotki są małe a startowa blisko kołowrotka.  Patrykowa Ultegra 2500 ma już pewnie tony ryb wyciągnięte u niego a teraz pracuje u mnie przy pw i jezzcze długo pochodzi.
Dzierżno uzależnia

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #23 dnia: 25.10.2023, 19:13 »
Jak dla mnie możecie i rozmiarem 1000 łowić ,nie widzę przeszkód ;)

Offline forcarmichal@wp.pl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Toruń
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #24 dnia: 26.10.2023, 10:32 »
Używam tej wędki głownie do bombki, mega zabawa tylko trzeba uważać bo przy tej długości chwila i wędka w wodzie
do rekreacyjnego łowienia używam kołowrotka z wolnym biegiem a na zawody bez 4000

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #25 dnia: 26.10.2023, 11:59 »
Exceler 4000CP
Lekki, niższe przełożenie. Myślę,że zgra się super.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Fans - Preston Innovations Monster X Wandzee 7ft
« Odpowiedź #26 dnia: 27.10.2023, 07:55 »
Tomek, do pellet wagglera na Mokate używamy młynków 2500-3000 wyciągając z powodzeniem kabany po 15-20kg. Młynek to magazyn żyłki, holujesz kijem, dopiero przy zwijaniu samego zestawu istotna jest przekładnia, a przy cw20 nie potrzeba nic większego jak 3000, tym bardziej że przelotki są małe a startowa blisko kołowrotka.  Patrykowa Ultegra 2500 ma już pewnie tony ryb wyciągnięte u niego a teraz pracuje u mnie przy pw i jezzcze długo pochodzi.

Ja używam do swojego pickerka 2.40 metra kręciołów w rozmiarze 4000 i też świetnie się sprawdzają, nie ma żadnych problemów. Myślę, że tu nie ma się co fiksować, bo wiele rozmiarów się sprawdzi. To samo z pellet wagglerem. I co z tego, że taki kołowrotek jest trochę cięższy? Wg mnie większość nie wyczuje żadnej różnicy, ona jest w głowie :)
Lucjan