Autor Wątek: Feeder Fans - wyniki znad wody  (Przeczytany 137753 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #435 dnia: 02.04.2021, 15:00 »
Panowie może jakaś recenzja Ignition u nas na forum ? Te 10 i 11 ft wyglądają całkiem fajnie jak na swoją cenę.

Pewnie coś napiszemy. Maniek ma ten kij, więc myślę, że prędzej czy później zrobimy wpis.

Na Słupi za to zmian sporo.

Dokładnie, już nie możemy się doczekać aby tam pojechać 8)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #436 dnia: 07.04.2021, 20:53 »
Świąteczny ORZECH TYGRYSI

W poniedziałek wyparowaliśmy nad wodę, a do naszej dwójki dołączył tym razem Bartosz. Dawno już nie byliśmy wspólnie na rybach ze względu na jego obowiązki szkolne lub zimową aurę. Teraz w końcu udało się umówić na wspólny wyjazd. Pojechaliśmy na Zofiówkę, lecz odłożyliśmy na bok klasyka na rzecz methody.

Ostatnie noce były bardzo zimne i najkorzystniej byłoby przyjechać na około 09:00 ponieważ mniej więcej o tej godzinie jest już w miarę ciepło. Niestety na drugą część dnia prognoza w aplikacji Meteo przewidywała śnieg z deszczem i silny wiatr, więc postanowiliśmy być wcześniej aby skorzystać możliwie jak najdłużej ze słonecznej pogody. Ustawiliśmy się tylko i wyłącznie na method feeder. Aktualnie to chyba najlepsza opcja na Zofię. Jeszcze dwa lata temu nie chcieliśmy łowić inaczej niż na klasyka, ale teraz….to łowisko ma w sobie wszystko co najlepsze dla methodowców. Jest to dość duży zbiornik, jest dobrze zadbany i posiada zróżnicowany rybostan a samo miejsce jest przede wszystkim utrzymane w dzikim charakterze. Otaczające go lasy i przyroda jest śliczna i już czekamy, jak tylko pokarze się pierwsza wiosenna soczysta zieleń!

Do wędkowania wybraliśmy stanowiska w środkowej części zbiornika, przygotowaliśmy zanętę i zaczęliśmy sesję feederową.
Krzysiek uparł się ostatnio na to aby kilka sesji przełowić na miksie według jego pomysłu. Ostatnio męczył tą mieszankę na Batorówce podczas spotkania Preston Innovations Polska i tak mu się spodobała, że dziś również jej nie odpuścił. Ta mieszanka to połączenie naszej jednej z ulubionych zanęt – F1 Green, z zanęta Tiger Fish. Przyjrzeliśmy się tym razem bardzo dokładnie powstałemu miksowi i trzeba przyznać, że na takie trudne i bardzo zamulone wody ma duży sens. Powstały miks jest przede wszystkim puszysty i dość lekki lecz zachowujący pracę przy dnie. Idealnie wychodzi po przygotowaniu go za pomocą mieszadła i przetarciu przez sito. Taka mieszanka ma kolor zielony i aromat F1 a zanęta Tiger wnosi do niej wspomnianą puszystość oraz frakcje posiekanych orzechów tygrysich.

Krzysztof i Marcin ustawili się na wędkowanie na dalszych odległościach. Krzysiek rozpoczął na 70m, a Marcin wyparował na dystans 85m. Zdecydowaliśmy tak ponieważ obstawiliśmy, iż karpie będą siedziały na dalszym dystansie ze względu na zimą jeszcze wodę. Tylko Bartosz zaczął łowić na około 30 metrze. W czasie kiedy na dystansie odnotowaliśmy tylko jedno szturchnięcie szczytówki to młody holował już drugiego karpia. Okazało się, że ryby były na krótszej linii i na niej pozostaliśmy na końca dnia.
Ryby najlepiej reagowały na waftersy w wypranych kolorach Washed Out oraz zółtym Banoffee. Mieliśmy też robaki i kukurydzę, ale nie dawały one takiego efektu jak waftersy. Mieszanka zanęt, którą przygotował dla nas Krzysiek sprawdziła się bardzo dobrze i wierzymy, że jej lekkość mocno pomaga na takich łowiskach z miękkim dnem.
 
Tą sesję treningową udało nam się zakończyć z całkiem ciekawymi wynikami. Nie spodziewaliśmy się tak przyjemnego wędkowania przy takich zmianach ciśnienia i temperatury. Każdy z nas złowił mniej więcej po 9-10 karpi. Do tego trafiały się piękne i grube karasie srebrzyste, pojedyncze karasie złociste, sporo fajnych leszczy oraz niewybarwione jeszcze na zielono liny.

Udało nam się spotkać nad wodą mnóstwo znajomych i nałowić do syta. Fajne te Święta! 8)




















,


















Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #437 dnia: 07.04.2021, 21:38 »
Bravo chłopaki kapitalna sesja :bravo: :beer:

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #438 dnia: 08.04.2021, 01:42 »
Ładnie połowione chłopaki

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #439 dnia: 08.04.2021, 08:00 »
:bravo:

w czasie mojego ostatniego wypadu w pobliżu łowili wędkarze u których stosunek zanety suchej do pelletu 2mm był:
100 % - 0 %
50 - 50 (ja)
0 - 100

do pewnego momentu Oni mieli więcej ryb niż ja, po 15.00 się zmieniło
zastanawiam się czy to przypadek, czy ja lepiej donęciłem miejsce i efekty przyszły później?
;)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #440 dnia: 08.04.2021, 08:11 »
Piękna sesja i rybki. Szkoda, że ta Zofiówka bliżej W-wy nie jest bo takie stowarzyszenie blisko mnie przydałoby się :)
F1 green na mój killer z 2020 ale mam wrażenie, że nie klei się aż tak dobrze jak MMM. Macie takie samo odczucie?
Ewentualnie z czym proponujecie połączyć by kolor był nadal ciemnozielony i wabił liny a kleistość nieco zwiększyć?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #441 dnia: 08.04.2021, 08:43 »
Zawsze łącz z MMM, wtedy każda mieszanka jest poprawna. Ja 90% swoich mieszanek pod method feeder robię na bazie MMM.
Jeśli potrzebujesz czegoś jeszcze bardziej klejącego to może być Thatchers - jest dużo drobniejszy o bardziej klejącej strukturze.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #442 dnia: 08.04.2021, 10:07 »
Thx za radę. :)

W sumie wykorzystuje kilka zanet suchych w tym MMM.
Czasem mi inne lepiej działają pod kątem tego, że staram się łowić średnie i większe karpie, a raczej unikać handlówki.
W przeszłości fajnie mi się lowiło na różne zanęty BaitTech - ale coś sie zmienilo i one u mnie juz dobrze nie działają.
;)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #443 dnia: 20.04.2021, 10:19 »
Woda znów ZMARZŁA!

Tym razem czas nie pozwolił wybrać się nad wodę od samego rana i Marcin postanowił wyskoczyć na szybką sesję w czeskim klimacie – od południa do wieczora. Udało się zabrać po drodze naszego młodego adepta feedera Bartosza i chłopaki pomknęli na Zofiówkę. Po ostatniej wizycie byliśmy przekonani, że uda nam się zrobić jakiś fajny wynik, zarówno ilościowy jak i kilogramowy mimo, że nie jedziemy od rana. Ba! Analizując pogodę okazało się, że popołudnie ma być ładniejsze i cieplejsze więc nasz plan miał sens.

Po szybkim rekonesansie wybraliśmy sobie stanowiska w końcowej części zbiornika, przetransportowaliśmy tam sprzęt i wzięliśmy się za wędkowanie. Po półtorej godziny było wiadomo, że coś jest nie tak. U Marcina ani puknięcia w szczytówkę, a Bartek zanotował tylko jedną spinkę niewielkiej ryby - po tym czasie wiedzieliśmy, że na tych stanowiskach już nic nie ugramy. Aby nie zmarnować reszty dnia na siedzenie postanowiliśmy na szybkie przesunięcie się do wyspy i dopiero ten zabieg zmienił nasz wędkarski dzień. Ryby ewidentnie znów zgrupowały się w swoich ulubionych dziurach oraz zachowały się jak w okresie zimowym i przestały żerować. Widocznie ostatnie opady deszczu, bardzo zimnego deszczu, oraz niskie nocne temperatury spowodowały wychłodzenie zbiornika i sytuacja zmieniła się diametralnie.

Dobrze, że postanowiliśmy zmienić miejsce bo dzięki temu udało się złowić kilka fajnych karpi oraz leszczy. Oczywiście wszystko na methodę. Marcin na tą sesję przygotował zanętę o mega słodkim aromacie – Banoffee. Niesamowicie ładny aromat i chyba jeden z najintensywniejszych w gamie Sonubaits. Co ciekawe, każde kolejne domaczanie mieszanki w ciągu dnia powodowało nawrót intensywności zapachu.

Mimo zmniejszonej ilości brań, udało się świetnie odpocząć – zresztą jak to zawsze na Zofii. Ciekawe tylko kiedy ryby znów zaczną być aktywne i rozpłyną się po całym zbiorniku…




































Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #444 dnia: 28.04.2021, 11:41 »
RAPORT z ostatniego wędkowania.

W niedzielę Marcin wybrał się na jedną ze swoich ulubionych wód w rejonie – na Zofiówkę.
Już w piątek wieczorem wiadomo było, że nie ma się co szykować na duże rezultaty bo znacznie spadła temperatura i widać było pozamarzane szyby w autach. Dlatego plan był dość prosty – trzeba naszykować długi kij, poszukać ryb w ich dołkach i spokojnie wyczekać brania, bez zbędnych gwałtownych ruchów.
Na półkę boczną trafił 2mm pellet Pro Feed oraz Match Method Mix, wszystko z dodatkiem Boostera Washed Out. Jednak przy tak zimnej wodzie można było się dwoić i troić a karpie i tak nie żerowały. Dopiero kolorowy dodatek nierozpuszczającej się Lavy Rocks Fluoro uratował dzień i udało się złowić karpiszona.   






























Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #445 dnia: 28.04.2021, 14:31 »
:bravo:

ja mam na razie farta do pogody, poza jednym wypadam (blank) jakoś się wstrzelam w "lepsze" okienka pogodowe i nie jest żle

a w tym roku na wiosnę korzystam z Waszych rad, działają, THX ;D
;)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #446 dnia: 28.04.2021, 17:54 »
Miło słyszeć! Oby tak dalej i pozdrowienia 8)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #447 dnia: 04.05.2021, 08:50 »
MAJOWY trening :fishonhook:

W niedzielę Marcin był na Zofiówce, bo już powoli staje się tradycją, że w tej majowej przerwie spotykamy się nad wodą i łączymy piknik z wędkowaniem. Tym razem była to całodzienna zabawa, od 07:00 do 18:00. Jednak trzeba przyznać, że był to większy test dla ubrań przeciwdeszczowych i parasoli niż dla samej umiejętności łowienia.

Dawno tak nie padało podczas wędkowania, lało od samego rana i skończyło dopiero o 17:40.
Podczas takich zimnych dni ciężko znaleźć ryby na otwartej wodzie, są one zgrupowane w kilku miejscach na zbiorniku, i trzeba mieć trochę szczęścia w losowaniu. Jednak kilka sztuk udało się złowić :fish:







Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #448 dnia: 04.05.2021, 10:12 »
Kiedy nagracie coś na kanał ?
Obejrzałem już wszystkie wasze filmy :)
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - wyniki znad wody
« Odpowiedź #449 dnia: 04.05.2021, 10:16 »
Szukamy zdolnego operatora kamery 8)
A tak serio to musze o tym pomyśleć aby może ruszyć się z tym filmowaniem, jest to problem z czasem oraz z przedłożeniem kręcenia nad wędkowanie ::)