Autor Wątek: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015  (Przeczytany 16474 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 734
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« dnia: 19.01.2015, 11:10 »
W tym wątku chciałbym abyśmy wyrażali  swoje opinie odnośnie zawodów Milo Carp Masters. Jak dla mnie jest kilka dziwnych rzeczy - i myślę, że warto je pokazać lub uzyskać wyjaśnienia... Bez stresu i zarzutów, to dyskusja! ;)

Na początku - to normalne, że jakaś firma (tutaj Milo) organizuje takie zawody, w naszych polskich warunkach nawet bardzo korzystne. Im więcej tym lepiej. Udział nie jest obowiązkowy, ale można zawsze coś zasugerować. Oni robią to dla ludzi, sami też chcą w jakiś sposób z tego korzystać, to normalne...

Tutaj jest regulamin: http://www.milo.wedkuje.pl/media/kolo,klub-milo-poland,11335,11391,343.html

Jak dla mnie podstawową rzeczą która 'razi' wręcz - jest formuła odnośnie używania danych technik. Nie rozumiem dlaczego nie można łowić i tyczka i Metodą? Kolejna rzecz to dlaczego robione są oddzielne eliminacje? O wiele lepiej aby dany zawodnik mógł widziec jak działa inna technika. Czyli jeżeli łowią sami Metodowcy, to nie wiedzą czy tyczka nie będzie lepsza, lub matchówka na przykład. Najlepiej mieć opcję! Nawet jeżeli nie łowi się tyczką - to można pellet wagglerem i Metodą zamiennie..

Inna sprawa to dlaczego tylko Metoda? Są inne techniki gruntowe przecież.


Sprawa kolejna to stosunek ilości zawodników do 'startowego'. Ile osób będzie łowić w eliminacjach? Czy jeżeli 100 - to nagrody nie są zbyt skromne?


Jak reagujecie na ilość zanęty? Czy 20 litrów to dla Was duzo czy mało? Nie znam tamtych łowisk - ale jest to sporo. Oczywiście to limit tylko, ale przy 100 startujących woda może wystapić z brzegów. ;)


Ciekawy jestem Waszych opinii... Zapraszam do dyskusji!

Lucjan

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #1 dnia: 19.01.2015, 11:30 »
Jakis czas temu widzialem na YT rywalizacje zawodnikow lowiacych feederem kontra tyczka.
Tyczka okazala sie skuteczniejsza.

Zastanawiam sie dlaczego tak ciezko jest dac zwyciezcy czek na dana kwote zamiast nagrod rzeczowych? Po co komu jakas tyczka, ktora na drugi dzien trafi na Allegro? Dlaczego organizator zawsze musi zarabiac na takich imprezach?  ;D
 
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

elvis77

  • Gość
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #2 dnia: 19.01.2015, 11:36 »
Paweł,bo na czeku logo producenta czy sponsora jest drobnym drukiem i tylko przez chwilę,a na sprzęcie jest lepiej widoczne i cały czas widnieje  jako raklama.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #3 dnia: 19.01.2015, 11:36 »
Dlaczego organizator zawsze musi zarabiac na takich imprezach?  ;D

Bo ma rodzinę na utrzymaniu, jak każdy :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #4 dnia: 19.01.2015, 11:50 »
Dlaczego organizator zawsze musi zarabiac na takich imprezach?  ;D

Bo ma rodzinę na utrzymaniu, jak każdy :)

Niech wiec jasno napisze: Organizuje zawody bo chce na was zarobic! :)
Najpierw zarobie na marzy za nagrody a pozniej wezme sobie z waszego wpisowego wiec im wiecej was bedzie to moja rodzina zyc bedzie godniej ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 734
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #5 dnia: 19.01.2015, 12:18 »
Tez uważam, że z tymi nagrodami to przesada. Słuszna uwaga, że komu potrzebna kolejna tyczka lub kosz... Przecież prawdziwa nagroda to kasa, nie ma się co czarować. Wartość puli nagród tez jest umowna. Jak Paweł słusznie zauważa, dodana jest marża.

Myślę, że dobre firmy juz przetestowały tego typu imprezy. W UK nie ma picowania odnośnie koszy czy tyczek. Liczy się kasa, sieka, money, diengi, cash,  i tak dalej... ;)

Jednak jest tez druga strona medalu. Co się wydarzy jak odzew będzie mały? Wtedy organizator ponosi jakieś koszta. Ale w sumie im lepsze warunki dla startujących i lepsze nagrody - tym więcej powinno być startujących i organizator ma duże pole do popisu.

Ogólnie faktycznie mozna odnieśc wrażenie, że cała impreza może być zorganizowana z myślą o zysku. Myślę, że za jakiś czas firmy z Polski  zrozumieją(zachodnie już to wiedzą), że mozliwość samej reklamy jest tutaj duża - i stanowi dostatecznie duży 'zysk'. Właściciel łowiska mógłby zastosować regułę użycia tylko swojego pelletu - i zarobić też na tym. Ja bym nie chciał aby do mojego łowiska ludzie wrzucali po 20 litrów cholera wie czego - kociej i psiej karmy, halibuta  jak jest zimno  i tak dalej. Ryby są sporo warte i ich zdrowie jest istotne.

Kwestia dogrania małych szczegółów, co? ;)
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #6 dnia: 19.01.2015, 12:58 »
Szczegoly nie sa takie male , kazdy woli kase dostac i ja rozdysponowac jak zechce a nie ze ktos nam narzuca z gory co dostaniemy za dane miejsce, co prawda to prawda, tak jest w Polsce na wiekszosci organizowanych zawodow czy to duze czy male. Ostatnio byly u mnie zawody troc losos ina2015 moje zdziwienie to nagroda glowna w wysokosci 1000zl tzn za 1 miejsce. Gosc ktory wygral to prezes kola ze Szczecina i wzial puchar a kase podarowal szkolce wedkarskiej w mojej miejscowosci tzn w Stargardzie szczecinskim. A jakby byly tylko nagrody rzeczowe, to by nie mial wyboru i by zabral wedke czy tam cokolwiek, bo watpie zeby przekazal to dla szkolki wedkarskiej...
Krzysztof

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #7 dnia: 19.01.2015, 13:00 »
Dlaczego jesteście od razu na nie?  ;) Może organizator kiełbaską poczęstuje i butelkę wody da, no i Toi Toi wynajmie, i sędziego opłaci. :-[ To przecież kosztuje. Jak na koncert idziecie to cena biletu też pokrywa wszystkie koszty organizacyjne, a nie tylko gażę dla wykonawcy. ;D ;D 
Co do formy nagród już kiedyś się wypowiadałem, że tylko czeki (bony) nic innego nie ma sensu.
Zakaz reklamowania innych firm przez zawodników to, co mają wszystko pozaklejać (logo na parasolu na przykład).  :(
To jak to żadnych praw tylko obowiązki. :(
Robert

elvis77

  • Gość
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #8 dnia: 19.01.2015, 14:23 »
Ja uważam,że kwestie tego w jakiej formie i dyscyplinie rozgrywane są zawody nie podlegają dyskusji,bo to jest tylko i wyłącznie sprawa organizatora. Jeżeli się z tym nie zgadzamy to poprostu nie bierzemy w nich udziału. Przecież jak są organizowane zawody spinningowe to nikt nie żąda,żeby dopuścić łapanie na trolling . Owszem sprawa ewentualnych nagród może być poddana dyskusji,ale tu też nie ma idealnego rozwiązania,bo nagrody rzeczowe są często bez sensu,ale prezentują najczęściej logo sponsora,a to dla niego jest najlepsze. Dobrym rozwiązaniem wydawałoby się są wspomniane talony,ale mają ograniczone możliwości realizacji,chyba,że będą dawały możliwość realizacji przez internet,a sponsor weźmie na siebie dodatkowe koszta np.transportu, lub da talony np.do Biednejromki,bo one są wszędzie.
No i pozostaje kasa która jest najlepszym rozwiązaniem szczególnie dla nagradzanego,ale najgorszym dla sponsora,a to przecież on jest najważniejszy    
Pozostaje tylko rozważyć czy to co jest w regulaminie jest normalne,bo 20 l zanęty bez możliwości stosowania gliny lub ziemi daje do myślenia. Podobnie jak wspomniany zakaz umieszczania reklam. Czego on  dotyczy? Bo jeżeli wszystkiego co nie przedstawia logo sponsora to nawet nie chce się komentować,co innego jak chodzi o jakieś billboardy specjalnie ustawiane obok zawodnika.
Jeżeli to są komercyjne zawody i jeszcze do tego organizowane na prywatnych wodach to nic nam do tego. Możemy się z tym zgodzić i brać w nich udział lub nie i zorganizować własne.

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #9 dnia: 19.01.2015, 14:30 »
 :D Luk te zawody z tego co widze organizowane sa na komercji czesc kasy "wpisowego"  musi isc na opłate :) i to znaczna czesc. to ze nagrody sa tzw rzeczowe to troche dziwne bo juz sie od tego odchodzi  tak jak w  Sensas Crazy Bait. na łowisku pacyfic na 99% za wpisowe dedzie dodatkowo pstrag wedzony :) na tzw obiad ( mniamciu cieplutki dopiero co zrobiony) co do ilosci zanety:( to przy method feeder-e to raczej 20l nie wrzuca ale przy tyczkach w ciepłe miesiace :( moze kilku wesołków górke na dnie usypie :)
jezeli bede w łodzi to 24.05 stawie sie na pacyfiku i zdam relacje :) co do zwyciezcy to zabawie sie w jasnowidza hihi wygra Janusz Lange :) :P
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 734
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #10 dnia: 19.01.2015, 14:39 »
Nie myślcie, że mam coś przeciwko zawodom. Sam zamieścłem odpowiedniego posta ;)

Jestem ciekaw kilku rzeczy, jak też opinii forumowiczów. Kto wie, może inne firmy lub osoby myślą o organizacji takich imprez? Zawsze mogą poznać zdanie wędkarzy na ten temat. Jak pisałem zawody nie sa przecież obowiązkowe i nkit nie przymusza do startu ;)  Poza tym zawsze organizator moze za rok coś zmienić i poprawić.
Lucjan

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #11 dnia: 19.01.2015, 14:54 »
O mnie tez zle nie myslcie ale jak widze marze 60% na artykulach wedkarskich to usmiecham sie sam do siebie ;)

Puenta: Nagrody pieniezne na pewno przyciagnelyby wieksza liczbe zawodnikow ale organizator duzo mnie wtedy by zarobil ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #12 dnia: 19.01.2015, 15:05 »
w zeszłym roku brałem udział w zawodach Rajuwędkarskiego. impreza przednia. wpisowe 50 zł nagrody rzeczowe ale :) jedzenia nie mozna było przejesc, do tego piwko tez zostało:) i kazdy z uczestników otrzymał tzw upominki o wartości ok 100zł  nie wspominajac nagród za najwieksza rybe i za 1,2,3 miejsce :)  jak sie chce to mozna
mysle ze z tymi rzeczowymi nagrodami to chodzi bardziej o reklame sprzętu danej firmy. to od strony organizatora  ;)
sam jestem bardzo ciekaw jak to bedzie wygladało na Pacyfiku, sensasa juz widziałem i :) hihi nie urzekła mnie ta historia  :P
ps.  najbardziej mnie rozbawiło jak moja zona siedzac na 2 brzegu i łowiac o 2 h krócej od tzw zawodowców :) wyciagneła ryby o wadze  która dałaby jej 2 miejsce:) oj wesoło było  :P 
Arek

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #13 dnia: 19.01.2015, 15:11 »
W tym roku koniecznie zapisz malzonke na zawody.
Niech im pokaze jak sie lapie ;)
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

elvis77

  • Gość
Odp: Regulamin i formuła Milo Carp Masters 2015
« Odpowiedź #14 dnia: 19.01.2015, 15:22 »
Qarg,bo w Raju ktoś postawił na reklamę,a ta przynosi zysk dopiero po pewnym czasie. Mówiąc krótko-zainwestowali.  Natomiast jak widać inne nasze komercyjne zawody są nastawione od razu na zysk (mylne rozumienie reklamy) między innymi przez dość duże wpisowe.