Autor Wątek: Feeder Fans - Sztyca Preston Response Carp 4m  (Przeczytany 2815 razy)

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Feeder Fans - Sztyca Preston Response Carp 4m
« dnia: 19.03.2021, 10:15 »
Sztyca Preston Response Carp 4m

Jedną ze sztyc do podbieraka, którą posiadam w swoim wędkarskim arsenale jest Response Carp 4m. Mam ją już bardzo długo i ciągle służy mi podczas wędkowania na różnych łowiskach. Kiedy ją wybierałem kilka lat temu kierowałem się głównie faktem, że musi być ona dla mnie uniwersalna. Przede wszystkim chciałem by nadawała się bez problemu do podbierania większych ryb, takich jak karpie czy amury, a jednocześnie aby była wygodna i szybka przy małych rybach.
I taka właśnie jest ta sztyca. Spokojnie podbieram nią karpie na łowiskach komercyjnych a kiedy przychodzą zawody to wtedy wyciągam dwie sztyce i na tą zakładam składany ogromy, głęboki kosz Koruma aby była gotowa na duże przyłowy!

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to jest to sztyca wykonana z włókna węglowego, jest ona w wersji nasadowej i składa się z trzech elementów. Podczas transportu składa się ją pakując element końcowy i środkowy w środek najgrubszego, czyli pierwszego elementu. Zakończony jest on nakręcanym korkiem od dołu oraz nasadzanym ochronnym gumowym korkiem od góry, aby poszczególne części były zabezpieczone zarówno w transporcie jak i podczas odkładania sztycy na brudnym czy mokrym terenie podczas używania. Końcowy element to część w której znajduje się gwint, do którego przykręcamy kosz do podbierania. Wspomniany gwint to angielski standard czyli 3,8 cala. Jest on solidnie przymocowany do sztycy przy pomocy dwóch pinów.
Poszczególne elementy mają długość:
- dolny, za który chwytamy podczas podbierania: 1495 mm.
- środkowy: 1400 mm.
- końcowy, do którego montujemy kosz podbieraka: 1300 mm.

Długość sztycy gotowej do działania to 4 metry. Musze wspomnieć, że to narzędzie nie należy do najgrubszych (w średnicy) z jakimi miałem do czynienia i jakie występują w ofercie Prestona. Jednakże idealnie sprawdza mi się dzięki temu w różnych sytuacjach – jest szybka na klasyku i mocna na karpiach. Przeżyła ze mną bardzo dużo sesji na grubych Methodowych rybach i cały czas jest sprawna i mocna!
Polecam jeśli, ktoś szuka sztycy uniwersalnej ze środkowej półki cenowej.





















Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Fans - Sztyca Preston Response Carp 4m
« Odpowiedź #1 dnia: 19.03.2021, 10:21 »
Świetna recenzja Marcin
Sztyca sprawdzona w boju na wielu wypadach - jakby była krótsza w składzie to może i bym następną kupił

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Marcin Cichosz

  • Moderator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Fans - Sztyca Preston Response Carp 4m
« Odpowiedź #2 dnia: 19.03.2021, 10:41 »
Dzięki. No niestety nie ma skorconego składu, ale dobra alternatywa jest C-Drome, która ma gwint w dwóch częściach.