Autor Wątek: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego  (Przeczytany 120908 razy)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Jako że w dniu dzisiejszym miałem dużo wolnego czasu postanowiłem zatankować pojazd i przejechać się na to łowisko. Gdy przybyłem na miejsce zapukałem do obsługi i zapytałem się czy mogę wejść popatrzeć bo nosze się z zamiarem przyjazdu. Po krótkiej rozmowie pan z obsługi powiedział że tak i po zamienieniu kilku zdań byłem na teranie łowiska. Na miejscu jak przyjechałem było to ok. godz. 9.00 gdzie  było dwóch wędkarzy łowiących na spinning. Po krótkiej rozmowie z jednym z nich przeszedłem dalej a w trakcie rozmowy przyjechało jeszcze dwóch. Poszedłem dalej i z następnymi porozmawiałem. Był to mój drugi przyjazd na to łowisko a pierwszy był ok. 2005- 06r. Na łowisku byłem bez wędek a ogólny mój czas to ok. 1,5 godz. Jak wychodziłem postanowiłem o tym poinformować gospodarza i raz jeszcze zapukałem do drzwi obsługi łowiska. W trakcie pobytu nasunęły mi się pytania dot. pobytu.
Otrzymałem na swoje takie takie oto odpowiedzi:
- że na każdym pomoście musi być mata
- musi być też podbierak
-że na łowisku musze wnieść opłatę za żonę jako osobę towarzyszącą (nie łowiącą ryb) i tu mnie krew zalewa jak słyszę takie odpowiedzi że to wszystko w trosce o wędkarzy i o ryby. Co ona może w tym kierunku na złe dla ryb i łowiska zrobić jak sie boi robaka białego lub czerwonego dotknąć do ręki ?
Zatem nie mogę jechać na to łowisko np. z kolegą lub bratem który ma matę i podbierak i też nie mogę wejść na łowisko z osobą która z wędkowaniem nie ma nic wspólnego nie dotyczy dzieci i młodziezy do lat 18 bez wniesienia opłaty.
Chyba coś tu nie tak. Rozumiem że wszystko co napisane jest w regulaminie przez dyrekcję łowiska  podyktowane jest chęcią uzyskania jak największych dochodów ale płacąc za żonę która by tylko siedziała i opalała się na leżaku to już chyba przesada. Tak samo jest z matą i podbierakiem. A w sprawie maty to jeszcze gościu mi powiedział że były takie przypadki że trzeba było łączyć dwie maty by wyjąć rybę i wyciągnąć haczyk - w to już nie uwierzę. Warto też zwrócić uwagę na to że na tym łowisku jest NAKAZ zakupienia pstrąga bez względu na to czy chce czy nie. Chwile temu to telefonicznie potwierdziłem raz jeszcze.
Koledzy czy na komercji gdzie wędkujecie są tez takie zapisy w regulaminie ? przecież jadąc na ryby kolega czy też brat to weźmie matę ja wezmę podbierak i wszystko gra.
Do tego usłyszałem że pan zrobił mi wielką łaskę pozwalając mi na łowisku przebywać ponad 30 min a ja byłem ponad godzinę i tu nasuwa się pytanie czy np. w sklepie mogę przymierzać kurtkę czy tez spodnie 10 czy 30 minut.
Powiem więcej musze tylko i wyłącznie wędki ustawiać na swoim stanowisku za drugie stanowisko musze dopłacic bez wzgledu czy jest wolne czy nie. To tak jak bym jechał autobusem np. PKS-em przeznaczonym do przewozu 50 osób w którym jedzie np. 16 osób i za wyciągnięcie nóg poza swoje siedzenie płace w trakcie jazdy za dwie osoby
Zraziłem się na początku sezonu do tego łowiska ale cóż jego teren jego prawo i jego postanowienia. Ja też jak bym pojechał np. na pustynię wykupił bym jakiś teren tej pustyni mógł bym wprowadzić swoje prawo ale nie oto tu chodzi. Co o tym sądzicie ? Piszcie prosze smiało może to ja jestem człowiekiem starej daty i muszę się zastosować do rzeczywistości i glupiego w mojej ocenie polskiego dorabiania się.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #1 dnia: 18.02.2016, 17:38 »
Niestety właściciele łowisk są na swoim i mogą rządać czego chcą.
Za osobę towarzyszacą (nawet kilkuletnią dziewczynkę) płacilem wiele razy.

Temat mat ważny i uważam, że powinien obowiązek ich posiadania na każdym stanowisku powinien być wszędzie. Jednak zauważyłem, że obowiązek posiadania nie wynika z obaw o zdrowie ryb a z powodu, że dzięki temu właściciele łowiska mogą je wypożyczać biorąc po 10zl. Czyli dodatkowa kasa wyciągnięta od wędkarza.

Z drugiej strony używam maty nawet na PZW. Ryba jest czysta, nie obciera się i jest tak dla niej lepiej. A mata to koszt jakieś 30-40zł i powinna stanowić obowiązkowe wyposażenie wędkarza.

Zabieranie pstrągów stosowane jest niemal wszędzie. Stawy to nie jest zbiornik dla nich więc trzymane są przedewszystkim jako mięso do odłowienia. To już standard.

Na wpuszczanie w celach "poglądowych" wielu krzywo patrzy ale to już jest po prostu chamstwo. Kiedyś za obejrzenie łowiska też musiałem symbolicznie zapłacić.

Na niektórych łowiskach dodatkowo traktowani jesteśmy jako przestępcy i złodzieje. Kontrole toreb i bagaży przy wyjściu, ciągły nadzór itp.

Olewam łowiska gdzie nie traktują mnie w sposób odpowiedni. Większości z tych właścicieli łowisk poprzewracalo się w głowach i zapomnieli lub nie zdają sobie sprawy, że jedzą za pieniądze tych którzy odwiedzają ich wody.

Trzeba by ich wysłać na szkolenie z POK choćby do Biedronki, Orlenu czy też sklepów z dobrami luksusowymi.

Bo przyjeżdzamy do nich dać im na chleb i nie potrzebujemy łaski.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #2 dnia: 18.02.2016, 18:18 »
Q..wa mac rozumiem te maty ale za żonę która ma w dupie wszelkie ryby to już przegięcie. Chociaż na łowisku gdzie wędkuje prawie 98% wędkarze tego nie stosuję i ryba nie choruje.(w mojej ocenie niewielka jednak kasa dla właściciela łowiska).
Zabieranie pstrągów stosowane jest niemal wszędzie w takim razie po jaki h.........j oni je tam zapuszczają . Tylko dla kasy.
Ostatnia sprawa to wpuszczanie na łowisko. Skoro za wpuszczanie na łowisko w celach poglądowych  wielu krzywo  patrzył to jest to już normalnie nie normalne bo jak coś można kupić nie oglądając tego no chyba że przez internet. W takim razie zawsze zastosuje się do regulaminu jaki jest do wglądu przed wejściem na łowisko i na Okoniu zawsze poproszę o paragon.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #3 dnia: 18.02.2016, 18:26 »
A jak nie będą brać to reklamacja :)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #4 dnia: 18.02.2016, 18:33 »
A jak ci się film w kinie nie spodobał to też oczekujesz reklamacji ? :) :) :) :)
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Ostry

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #5 dnia: 18.02.2016, 20:15 »
Jurku z całym szacunkiem ale nie rozumiem trochę Twoich ataków na to łowisko. Przecież to łowisko komercyjne czytaj płatne. Właściciel nastawia się na zysk/zarobek więc robi wszystko żeby tak było.

Okoń jest jedyną komercją z jakiej korzystam, łowię tam od około 10 lat kilka lub nawet kilkanaście razy w roku.
Wcześniej była tam po prostu żwirownia gdzie też zdarzało mi się moczyć kija na dziko. Nigdy nie miałem tak jakiś większych problemów z właścicielami choć czasami mówiłem otwarcie że coś mi się nie podoba.

Przez te 10 lat dynamicznie zmieniał się regulamin i cennik ale wszystko było to podyktowane przez łowiących i to pod nich lub nawet przeciwko nim właściciele zmieniali lub dodawali nowe przepisy.
Nie chcesz wiedzieć co wyprawiali tam wędkarze z rybami - wielokrotnie to widziałem stąd wymóg maty i podbieraka na KAŻDYM pomoście, a nie jedna na dwóch, trzech lub w innych kombinacjach, sam często słyszałem teksty typu:
 "Panie starczy jedna dla mnie i szwagra" albo "Panie a po co ta cerata jak i tak pewnie nic nie złapiem".
Tak samo z podbierakami ludzie czasami mają tam coś co nadaje się do łapania motyli a nie podbierania z pomostu kilkukilowych ryb.
Poza tym uważam że koszt 4 złotych za matę i 4 złoty za podbierak to nie jest jakoś mega dużo jak nie masz swoich klamotów.
Ja np. kupiłem swoją matą bo te które są tam wypożyczane niekiedy są w tragicznym stanie, poza tym są za małe i zgłaszałem to za każdym razem jak byłem na tym łowisku.
Pisałeś że nie wierzysz że czasem trzeba je łączyć, wstawiam do posta zdjęcia ryb z Okonia pod które trzeba było łączyć maty.

Regulamin i cennik są czytelne, ja wychodzę z założenia że jak komuś nie pasuje to przecież wolny kraj i nikt go do korzystania z tego typu łowisk zmuszał nie będzie. Jeżeli chodzi o osoby towarzyszące zdarzały się tam sytuacje że z jedna osobę wędkującą przybywało 6 towarzyszących na grill/melanż/posiedzieć itd., przez tym właściciel zabezpieczył się uważam ze również małą kwotą 6 złotych od osoby.
Sam widziałeś jak byłeś że chwilami jest dość wąsko za pomostem więc chyba sam nie chciał byś trafić na taką gromadkę wesołych sąsiadów na pomoście obok.

Zawsze możesz jechać na żwirownie obok ja czasami jeżdżę tam rowerem żeby porzucać spinnem, ryb nie ma ale wszystko za darmo  8)

Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #6 dnia: 18.02.2016, 20:56 »
Marcin w mojej ocenie to nie są duże koszty jednak mi się wydaje że zdrowy rozsądek podpowiada każdemu że skoro ktoś jest u kogoś gościem to musi się zachować w/g spodziewanych oczekiwań gospodarza a musi się też  liczyć że w przypadku wszelkich  odstępstw  od tego skutkuje to z jego wykluczeniem z grona tych osób.
Trzeba w sposób zdecydowany takie osoby usuwać np. z łowiska bez zwrotu wpłaconej kwoty jednak jak ktoś na wstępie probuje mi wytłumaczyć że być może i ja też jestem lub będę takim samym jak usuniętym np. 22 08.207r (data wstawiona tak sobie)  wędkarzem to mi się krew w żyłach gotuje i ziemniaki w piwnicy gniją jak to słyszę.
Nie potrafię tylko zrozumieć i nigdy i do mnie nie trafi to że płacąc  np. za wędkowanie muszę zabrać i zapłacić za ryby jak tego  nie chcę i ją zwracam do wody spowrotem dot.pstrąga na tym łowisku to tak jak by ktoś opuścił np.zakład karny i po 10-15 minutach po jego opuszczeniu  siedząc na przystanku autobusowym podjeżdza do niego policja zatrzymuje go z uwagi na to że np. za dwa lub trzy dni dokona włamania do domu ,sklepu lub gdzieś indziej. Gdzie tu logika ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #7 dnia: 18.02.2016, 21:29 »
Nakaz zabierania pstrąga wcale mnie nie dziwi. Na większości łowisk mają pyski w takim stanie, że woła to o pomstę do nieba.
Na batorówce na której byłem żona kosztuje 2zł. Wyceniam ją na więcej, ale nie chciałem nic sugerować w opłatach :)
Może przyczyną jest to, że nie jest to woda strikte wędkarska.
Marcin

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #8 dnia: 18.02.2016, 22:15 »
Jeśli chodzi o pstrąga to ponoć jak go się nie wyłowi i nie sprzeda to nie przetrzyma zimy w stawiku.

Za córkę płaciłem już nawet po 15zl.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Kinior

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 118
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #9 dnia: 18.02.2016, 22:24 »
Ciekawe ile teściowa tam kosztuje ??
Marcin

Mazovia Fishing Team

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #10 dnia: 18.02.2016, 22:35 »
Juras,
Kup ziemię, wykop taki zbiornik i zaryb i za 15 lat pogadamy... Ciekawe czy będziesz za darmo kogokolwiek wpuszczał na łowisko...:p
Pojechałeś na prywatne łowisko i chciałbyś żeby było jak na pzw? "Nima letko" :p
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #11 dnia: 18.02.2016, 23:09 »
Ciekawe ile teściowa tam kosztuje ??
Teściowa za dopłatą. Ale raz na zawsze.  Wyjdzie taniej niż pelet.
Marcin

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #12 dnia: 18.02.2016, 23:16 »
Juras,
Kup ziemię, wykop taki zbiornik i zaryb i za 15 lat pogadamy... Ciekawe czy będziesz za darmo kogokolwiek wpuszczał na łowisko...:p
Pojechałeś na prywatne łowisko i chciałbyś żeby było jak na pzw? "Nima letko" :p

Po pierwszym poście byłem zdziwiony zasadami jakie panują ale kiedy poczytałem dalej to przestałem rozumieć autora. Propozycja godna rozważenia, proponowałem to samo w temacie o wysokich cenach w handlu. Niestety nie ma lekko, firma musi zarabiać na siebie.

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 088
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #13 dnia: 18.02.2016, 23:25 »
Bo to Polska nie elegancja Francja ;)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Łowisko komercyjne OKOŃ k. Nowego Dworu Mazowieckiego
« Odpowiedź #14 dnia: 19.02.2016, 07:21 »
Juras,
Kup ziemię, wykop taki zbiornik i zaryb i za 15 lat pogadamy... Ciekawe czy będziesz za darmo kogokolwiek wpuszczał na łowisko...:p
Pojechałeś na prywatne łowisko i chciałbyś żeby było jak na pzw? "Nima letko" :p

Jak bym tak jak napisałeś zrobił to oczywistą sprawą jest że aby ktoś mógł wędkować musiał by wnieść opłatę ale za samo wejście by zobaczyć jak jest no to już bez opłaty i niech sobie gościu przyjedzie z rodziną posiedzi powędkuje oczywiście zgodnie z regulaminem łowiska ale z pewnością nie było by w nim zapisu dotyczącego  obligatoryjnego nakazu zabierania ryby. To tak jak byś wszedł do sklepu po 3 pary czarnych skarpetek za które zapłacisz a by je móc kupić na siłę wciskają ci jedną parę różowych w zielone groszki nie za darmo ale też za pieniądze.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników