TECHNIKI WĘDKARSKIE > Sposób na...

Sposób na... Bug

(1/6) > >>

Alleius:
Czołem,
w ramach noworocznych postanowień przyrzekłem sobie, że wreszcie zrealizuję marzenie z czasów młodzieńczych i wiosną wybiorę się na kilka dni na łowienie nad brzegiem pięknego Bugu. Myślałem o okolicach Drohiczyna, żeby przy okazji coś zwiedzić, ale się nie upieram, priorytetem ma być przyroda i wędkowanie.. Zapewne są tutaj miejscowi, którzy bez trudu polecą jakieś fajne miejsce na kilka dni spokojnego łowienia. Metoda to feeder i klasyczne gatunki rzeczne.

Szpadel:
Tylko są dwie rzeki Bug ;) Ten graniczny i ten całkowicie polski.  Dla mnie prawdziwą miłością jest ten graniczny. Trudny, nieobliczalny i tajemniczy. Jeśli chcesz powiedzieć, że łowiłeś na Bugu to niestety musisz na tym granicznym łowić żeby spełnić marzenie.
Bug to są również starorzecza, które niestety przez coraz mniejsze wiosenne wylewy zanikają, ale to też klimat i niezapomniany urok.
I żeby poczuć Bug to musisz zgłosić na SG łowienie i przejść kontrolę SG ;)

Alleius:
Dzięki, nie zdawałem sobie sprawy z istnienia takich wymogów. Podpowiesz jakąś lokalizacje? Mam na myśli okolice miejscowości, nie konkretne miejscówki. Jakieś rady odnośnie do technik, sprzętu, zanęt i przynęt? Na co dzień mam do czynienia z krakowskim odcinkiem Wisły, od czasu do czasu bywam też nad Odrą. Bug to dla mnie wielka tajemnica.

Szpadel:
Musiałbyś po prostu kilka długich nocy spędzić na rozmowach z ludźmi co się zakochali w tej rzece żeby to zrozumieć :D
W wyborze ganicznego odcinka nie będę osobbą obiektywną, bo bez wahania powiem, że Bagna u Mańka, bo to moj drugi dom ;D
Konkretnych miejscówek na takiej rzece nie ma i musisz sam wydeptać, wyciąć, zrobić.
Co do zanęt i przynet to ja jestem nauczony tylko ziarna, robaki i pijawki.
 

 

Jurek z Warszawy:
W listopadzie 2023r jezdzilem trochę po województwie podlaskim. 17.listopda zatrzymałem się na chwilę w tym miejscu na krótką pauzę.https://www.google.com/maps/@52.3929314,22.7080395,19.25z?entry=ttu. Bardzo fajne miejsce ok.20m od brzegu wyspa nie wiem czy duża dalej nie chodziłem ale miejscówka fajna na delikatnego feedera

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej