TECHNIKI WĘDKARSKIE > Grunt

Odzyskanie stopera i skrętki - Zestaw feeder klasyczny

(1/4) > >>

BikerMatt:
Może głupie pytanie choć jak się to mówi nie ma głupich pytań ale czy da się odzyskać skrętkę i stoper z zestawu klasycznego feedera? Mam przypadek, że źle dobrałem szczytówkę i jej wymiana wiąże się ucięciem linki głównej. Czy da radę zamontować ten sam stoper i skrętkę co wcześniej czy są do wyrzucenia i muszę za każdym razem robić nową skrętkę i używać nowy stoper?

katystopej:
Stopery kosztują jakiś ułamek grosza, a skrętki nawet nie skomentuje :facepalm: 

Rybę jak złowisz to jej robaki z brzucha wyciągasz ?

Azymut:
Niestety, musisz przy ucięciu żyłki zrobić zestaw na nowo. Jak potrzebujesz wersji do szybkiej wymiany to warto użyć zwykłego krętlika z tulejką który zadziała tak samo będąc jednocześnie szybszym i prostszym sposobem.

Opos:
Zrób sobie zestaw skrócony ze skrętka jak wielu robi podajniki do method feedera doczepiane na agrafce. Sam tak robię, bo zawsze mogę zmienić szybko metode na klasyka szybkim sposobem :)

BikerMatt:

--- Cytat: Opos w 08.03.2024, 17:15 ---Zrób sobie zestaw skrócony ze skrętka jak wielu robi podajniki do method feedera doczepiane na agrafce. Sam tak robię, bo zawsze mogę zmienić szybko metode na klasyka szybkim sposobem :)

--- Koniec cytatu ---
Masz jakieś foto takiego rozwiązania albo film? Chętnie zrobiłbym uniwersala pod klasyka i metodę. Mam przelotowe ics inline prestona i już nawet można zamieniać je na open cage jak do klasyka ale nie ma to skrętki. Przypon wychodzi od samego dołu. Nawet raz od samego dołu doliczyłem skrętkę ale mało co dało. Plątało się jak cholera.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej