Autor Wątek: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?  (Przeczytany 18219 razy)

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Przymierzam się do wyjazdu tam . Wiem że kilka osób tam było może ktoś ciekawego coś podpowie.
W necie ładna stronę mają www.restauracjalowisko.pl

Z góry dziękuje za informację

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #1 dnia: 29.08.2016, 15:30 »
Ja nie lubię tego łowiska, więc doradzę, byś jechał gdzie indziej.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #2 dnia: 29.08.2016, 15:38 »
Ja nie lubię tego łowiska wiec doradzę byś jechał gdzie indziej.

Co polecasz oprócz Bielawy - łowisko to znam .

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #3 dnia: 29.08.2016, 16:19 »
Ja nie lubię tego łowiska wiec doradzę byś jechał gdzie indziej.
Byłem tam raz bez wędek aby ocenić czy tam pojadę.
Nawet gdyby mi za to płacili to wolałbym w domu spać.

Co do podpowiedzi.

Rzucasz, chwilę czekasz, holujesz. Jeśli nie to idziesz po zwrot pieniędzy. Tak to się odbywa na tak wspaniałych łowiskach.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #4 dnia: 29.08.2016, 17:23 »
Bywam tam dość często. Ryby są różne od płotki po jesiotry. Wbrew pozorom trzeba wiedzieć jak je przechytrzyć.
Regularnie łowimy tam liny 50+. leszcze i karpie. Wiosną trafił mi się szczupak...na methodę :) Miejsce dla próbowania różnych przynęt.
Ceny w restauracji przystępne. Można zjeść świeżą rybę na miejscu.
Fajna komercja blisko Wawy. Polecam raczej w tygodniu.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #5 dnia: 29.08.2016, 18:55 »
Dobre miejsce jak jedziesz z rodziną. Bar i czyste toalety.
W sezonie urlopowym i w dni wolne masa ludzi kręcących się bez celu ktorzy przyjechali pojeść lub ot tak posiedziec.

Ciągly szum przejeżdzających aut i inne takie. Brak choc odrobiny spokoju. Ryb jest sporo i to roznych ale ryby to nie to. Sam zbiornik mały.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Czarek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 550
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • FKM
    • Galeria
    • FKM
  • Lokalizacja: Wawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #6 dnia: 29.08.2016, 18:59 »
Mamy zatem różne doświadczenia.
Pozdrowienia
Czarek FKM

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #7 dnia: 29.08.2016, 19:58 »
Na linka 50+ to i ja bym się wybrał. Bo przecież nie na PZW....

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #8 dnia: 30.08.2016, 12:42 »
Ja często tam bywam i trochę ładnych linów, karasi złocistych, jesiotrów, leszczy i amurów i szczupaków już tam połowiłem. Są tam też ładne sandacze. Jeśli chodzi o karpia to są nauczone pobierać przynęty zapodane na kopcu z gotowanej kukurydzy (najlepiej 2x20-24mm - ostatnio dobrze sprawdzają się carp only fresh fruity i morwa). Są tam karpie do ok 18 kg na pewno (widziałem) a czy większe to nie wiem (raczej jeśli już to nie więcej niż 19-20 kg). Amurów jest sporo i niektóre nawet już ładne. Odkąd właściciel wpuścił jesiotry to trochę inaczej się łowi bo jesiotry robią sporo zamieszania i często nie dopuszczają innych rybek do jedzonka i dość często obcierając cielskiem o żyłkę czy przesuwając zestawy dają fałszywe branka. Mimo wszystko fajne te jesiotry - fajne świece robią podczas holu :)
W tamtym roku królowała przynęta Robin red 8mm - można było nie mieć nic innego :) W tym roku jest już ciut gorzej i więcej musiałem się nakombinować za każdym razem. Generalnie nie jest to wcale takie najłatwiejsze łowisko - często ludzie wracają z kilkoma malutkimi leszczykami na koncie - nie potrafią się wpasować w upodobania rybek. Jak ktoś ma łeb na karku to zawsze coś połowi. Mimo iż jest tam hałaśliwie to i tak jakoś lubię to łowisko i dość często bywam. Podoba mi się to że nie pływają tam tylko karpiki i można naprawdę połowić różne gatunki (jazie np się trafiają, trafił się nawet jazgarz - akurat nie jest zbyt pożądaną rybką ale piszę jako ciekawostkę) :)
Reasumując - jak nie przeszkadza komuś szmer od restauracji (można zawsze usiąść z daleka od restauracji i mieć ciut ciszej) i lubi podczas łowienia wciągnąć dobrą (mają naprawdę dobrą) pizzę z pieca to jak najbardziej polecam. Na plus też fakt, że na części pomostów są duże parasole.
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #9 dnia: 30.08.2016, 15:13 »
yarousseau dzięki za wyczerpującą informację :thumbup: . Robin Reda mam 8mm bo jest kilerm na Bielawie. Na 99,999% tam zawitam w najbliższą sobotę  .

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #10 dnia: 31.08.2016, 11:00 »
Jeżeli chodzi o hałas to trzeba sobie samemu odpowiedzieć co kto lubi. Mi osobiście tam nie przeszkadzał może dlatego że siadałem dalej od restauracji. Markusz prosił o podpowiedzi jak tam łowić a nie komu się podoba.

Na pewno rybostan jest walorem tego łowiska. Nie ma karpi poniżej 3-4kg. Są fajne leszcze ale żyletki też potrafią męczyć. Piękne liny. No i karaś złocisty którego nie złowiłem chyba na żadnej innej wodzie komercyjnej w pobliżu Warszawy.

W tym roku nie za bardzo tam łowiłem więc ciężko mi podpowiedzieć na co. W tym roku usunęli pomost idący przez środek łowiska i to było świetne miejsce do ulokowania podajnika a odjazdy trzeba było przytrzymać bo rybki wiedziały jak się bronić. Pewnie wciąż w tamtym miejscu są pozostałości i ryba się tam trzyma. Wbrew pozorom zauważyłem że nie wystarczy dobre punktowe nęcenie tylko rybki trzeba poszukać, a przynajmniej na krótkich sesjach. Najlepiej połowiłem tam na metodę ale waggler pod trzcinkami też dawał radę.

Daj znać jak poszło.
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #11 dnia: 31.08.2016, 11:17 »


Markusz prosił o podpowiedzi jak tam łowić a nie komu się podoba.


Podpowiadam aby nigdy w życiu tam nie jechał!


Co do szukania ryb....
Mariusz jaja sobie robisz?
Ten staw z każdego miejsca sięgniesz.
Komicznie musi to wyglądać jak jest tam dużo osób (czyt. na ten stawik to max 10)

Czasami zastanawiam się co ludzie widzą w takich miejscach? Do tej pory nie wiem. Zbyt prosty chyba jestem.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #12 dnia: 31.08.2016, 12:52 »
Jeżeli chodzi o hałas to trzeba sobie samemu odpowiedzieć co kto lubi. Mi osobiście tam nie przeszkadzał może dlatego że siadałem dalej od restauracji. Markusz prosił o podpowiedzi jak tam łowić a nie komu się podoba.

Na pewno rybostan jest walorem tego łowiska. Nie ma karpi poniżej 3-4kg. Są fajne leszcze ale żyletki też potrafią męczyć. Piękne liny. No i karaś złocisty którego nie złowiłem chyba na żadnej innej wodzie komercyjnej w pobliżu Warszawy.

W tym roku nie za bardzo tam łowiłem więc ciężko mi podpowiedzieć na co. W tym roku usunęli pomost idący przez środek łowiska i to było świetne miejsce do ulokowania podajnika a odjazdy trzeba było przytrzymać bo rybki wiedziały jak się bronić. Pewnie wciąż w tamtym miejscu są pozostałości i ryba się tam trzyma. Wbrew pozorom zauważyłem że nie wystarczy dobre punktowe nęcenie tylko rybki trzeba poszukać, a przynajmniej na krótkich sesjach. Najlepiej połowiłem tam na metodę ale waggler pod trzcinkami też dawał radę.

Daj znać jak poszło.

Są pozostałości pomostu pod wodą bo kilka podajników już tam urwałem :)
Generalnie to masz rację z tym szukaniem rybek tam - często bywało tak że na jeden kij nic nie łowiłem przez pół dnia a w innym miejscu innym kijem regularnie odławiałem rybkę po rybce. Jeśli chodzi o punktowe nęcenie w dużej ilości to jest to konieczne tam jeśli chce się skusić większego karpia - one są po prostu tak nauczone. Znam takich co tam regularnie łowią i podczas jednej nocy potrafią wywalić 30 kg kukurydzy :p Na miejscu właściciela bym pogonił takich ale może stwierdził że przynajmniej ryby mu nakarmi ;)
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #13 dnia: 31.08.2016, 14:36 »
No proszę ładnie a nic się nie pochwalił :

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #14 dnia: 02.09.2016, 12:10 »
Dobra jadę w sobotę . Stanowisko nr12 :)