Autor Wątek: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018  (Przeczytany 63472 razy)

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #180 dnia: 20.12.2017, 21:30 »
Jest to każdy zestaw który nie jest zbudowany z dozwolonych elementów takich jak żyłka plecionka koszyczek zanętowy(czytaj koszyczek zanętowy zamontowany przelotowo co może łączyć się z zastosowaniem krętlika krętlika z agrafka)  i stoper, i tutaj tez na końcu zestawu nie ma przeciwwskazań do zastosowania krętlika lub jakiegoś konwektora, który ułatwi szybka wymianę przyponu.
chodzi tu o nie stosowanie rurek antysplataniowych po prostu czy innych usztywnień :)
taka moja interpretacja :) punktów karnych nie było dotychczas :)

A konektorki czy krętlik to żyłka lub plecionka?
Plastik i metal. A amortyzator?
Change swivels czy coś innego to też zestaw służący nie plątaniu się przyponu.  #Antysplątaniowy.
Jakie punkty karne, tam nie było sędziów i regulaminu.

Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #181 dnia: 20.12.2017, 21:45 »
A dlaczego ten regulamin nie jest bezpośrednio przełożony z FIPS-a? i Jeszcze jedno pytanko Jeden haczyk
uwiązany na przyponie o rozmiarze max. do 7mm między grotem, a trzonkiem (nr 10). ? nr 10?

No właśnie! Dlaczego wyważamy otwarte drzwi. Regulamin istnieje od 2012 (w tym roku był modyfikowany pod katem zawodów klubowych). Po co tworzymy coś od nowa z wszelkimi chorobami wieku dziecięcego. Wszystko jest napisane i o wiele precyzyjniej. Np. zapis, że w zapasowych wędkach nie mogą być założone robaki, a koszyczek nie może być napełniony zanętą oraz, że wędkowanie możliwe jest dopiero po odhaczeniu ryby i wrzuceniu do siatki. Czy w "naszym" regulaminie takie zapisy się znajdują (tak przy okazji wskazałem ściemę jaką karmi nas PZW o tłumaczeniu regulaminu)?

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #182 dnia: 20.12.2017, 21:51 »
A dlaczego ten regulamin nie jest bezpośrednio przełożony z FIPS-a? i Jeszcze jedno pytanko Jeden haczyk
uwiązany na przyponie o rozmiarze max. do 7mm między grotem, a trzonkiem (nr 10). ? nr 10?

No właśnie! Dlaczego wyważamy otwarte drzwi. Regulamin istnieje od 2012 (w tym roku był modyfikowany pod katem zawodów klubowych). Po co tworzymy coś od nowa z wszelkimi chorobami wieku dziecięcego. Wszystko jest napisane i o wiele precyzyjniej. Np. zapis, że w zapasowych wędkach nie mogą być założone robaki, a koszyczek nie może być napełniony zanętą oraz, że wędkowanie możliwe jest dopiero po odhaczeniu ryby i wrzuceniu do siatki. Czy w "naszym" regulaminie takie zapisy się znajdują (tak przy okazji wskazałem ściemę jaką karmi nas PZW o tłumaczeniu regulaminu)?

 :beer: :beer: :beer: :bravo: :bravo: :bravo: :beer: :beer: :beer:

Tu jest pies pogrzebany :) My Polacy tak mamy, że musimy wywarzać otwarte drzwi :)

 Dzięki takim "dobrym zmianom" :D to pojedzie Kadra na impreze Międzynarodową i PKT karne, za brak kontaktu, za zły zestaw, za zbyt szybkie zarzucenie zetsawu.

 A bo Panie u mnie na Mistrzostwach Polski to tak wolno !!!

Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #183 dnia: 20.12.2017, 21:55 »
A dlaczego ten regulamin nie jest bezpośrednio przełożony z FIPS-a? i Jeszcze jedno pytanko Jeden haczyk
uwiązany na przyponie o rozmiarze max. do 7mm między grotem, a trzonkiem (nr 10). ? nr 10?

No właśnie! Dlaczego wyważamy otwarte drzwi. Regulamin istnieje od 2012 (w tym roku był modyfikowany pod katem zawodów klubowych). Po co tworzymy coś od nowa z wszelkimi chorobami wieku dziecięcego. Wszystko jest napisane i o wiele precyzyjniej. Np. zapis, że w zapasowych wędkach nie mogą być założone robaki, a koszyczek nie może być napełniony zanętą oraz, że wędkowanie możliwe jest dopiero po odhaczeniu ryby i wrzuceniu do siatki. Czy w "naszym" regulaminie takie zapisy się znajdują (tak przy okazji wskazałem ściemę jaką karmi nas PZW o tłumaczeniu regulaminu)?

 :beer: :beer: :beer: :bravo: :bravo: :bravo: :beer: :beer: :beer:

Tu jest pies pogrzebany :) My Polacy tak mamy, że musimy wywarzać otwarte drzwi :)

 Dzięki takim "dobrym zmianom" :D to pojedzie Kadra na impreze Międzynarodową i PKT karne, za brak kontaktu, za zły zestaw, za zbyt szybkie zarzucenie zetsawu.

 A bo Panie u mnie na Mistrzostwach Polski to tak wolno !!!

 :thumbup:

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #184 dnia: 20.12.2017, 22:00 »
Skad mam taki regulamin cipsu pobrać?
Po polsku nie rozumiem to może po angielsku sie dowiem o co tym organizatorom chodzi.

Offline kanclerz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #186 dnia: 21.12.2017, 10:13 »
A dlaczego ten regulamin nie jest bezpośrednio przełożony z FIPS-a? i Jeszcze jedno pytanko Jeden haczyk
uwiązany na przyponie o rozmiarze max. do 7mm między grotem, a trzonkiem (nr 10). ? nr 10?

Może ktoś wyjaśnić zapis z tym haczykiem??
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #187 dnia: 21.12.2017, 13:48 »
Wielkość haka jest podana. Między grotem a trzonkiem rozstaw max 7mm. Rozmiarowo nr 10.

Oczywiście ja to rozumiem że mierzymy tylko rozstaw a wielkość jest podana orientycyjnie w przybliżeniu. Bo jak wiadomo każda firma ma inną rozmiarówkę.


Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #188 dnia: 21.12.2017, 15:11 »
O to właśnie mi chodziło , nr 10 tak jak piszesz może być różny w zależności jaki producent. Na fotce zaznaczyłem żółtą linią szerokość rozstawu o jakiej mówimy

Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Biały

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 703
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałcz, Zach.-Pom.
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #189 dnia: 21.12.2017, 15:13 »
W zeszlym roku to mierzyłem 7mm to dużo wiekszosc moich 8mek tyle nie ma
Łukasz Białas, Wałcz

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #190 dnia: 21.12.2017, 15:33 »
Poczytałem trochę ten regulamin fipsu i uważam że wszystko jest dokładnie wytłumaczone. A regulamin Polski bo tak trzeba go nazwać to jakiś bubel. Bardzo dużo niejasności i w dodatku daje pole do nadużyć w kluczowych punktach jak np. budowa zestawu. Dla fipsu zestaw ma być przelotowy można go zastopować od przodu, można używać schockleadera uwzględniając zapis o braku blokerów między koszyczkiem a kołowrotkiem. Czyli klasyczna strzałówka na dwie długości wędki minimum. Trzeba interweniować w GKS panowie.
Jakieś krętlinki, plecionki zestawy antysplątaniowe o co tu chodzi kogoś fantazja poniosła

A w dodatku mamy inne limity przymęt bo aż litr grubej a na mś można 0,25  w połówce limitu ochotki i połówkę czerwonego  robaka. Widać trzeba na zawody brać grubą ochotke za 200zl litr bo tak jest lepiej.

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #191 dnia: 21.12.2017, 16:44 »
I w tym wypadku, gdzie sens? gdzie logika?. Zawodnicy którzy zwyciężą w MP zapewne będą tworzyć skład  reprezentacji Polski w MŚ w feederze. I co wtedy? Jak ze znajomością regulaminu na takiej imprezie. Ja w ogóle nie widzę sensu zmieniać co cokolwiek bo i po co? Organizują i tworzą ten regulamin naprawdę fachowcy i widać to na całej arenie międzynarodowej. Ale nie w Polsce musi być na inaczej, przecież PZW ma takie doświadczenie w tej dziedzinie że niech świat się uczy od PZW. Niech mi ktoś poda jakieś słuszne argumenty, że regulamin FIPS nie może być taki sam w Polsce. Odnośnie robactwa dlaczego zmienione ilości? Bo co ? bo strach że nie połowi?, że jak nie wrzuci do wody haczykowej ochotki litra to nie połowi. Na zawodach spławikowych często jest tak że wrzucają do wody masę i ostro ponad limit właśnie hakowej ochotki i w dużej mierze te osoby często lądują na pudle. A co z zawodnikami co ich nie stać aby 200zł wydać na samą hakówkę? Odpadają już na samym starcie. Przykre to ale prawdziwe...
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #192 dnia: 21.12.2017, 17:51 »
I w tym wypadku, gdzie sens? gdzie logika?. Zawodnicy którzy zwyciężą w MP zapewne będą tworzyć skład  reprezentacji Polski w MŚ w feederze. I co wtedy? Jak ze znajomością regulaminu na takiej imprezie. Ja w ogóle nie widzę sensu zmieniać co cokolwiek bo i po co? Organizują i tworzą ten regulamin naprawdę fachowcy i widać to na całej arenie międzynarodowej. Ale nie w Polsce musi być na inaczej, przecież PZW ma takie doświadczenie w tej dziedzinie że niech świat się uczy od PZW. Niech mi ktoś poda jakieś słuszne argumenty, że regulamin FIPS nie może być taki sam w Polsce. Odnośnie robactwa dlaczego zmienione ilości? Bo co ? bo strach że nie połowi?, że jak nie wrzuci do wody haczykowej ochotki litra to nie połowi. Na zawodach spławikowych często jest tak że wrzucają do wody masę i ostro ponad limit właśnie hakowej ochotki i w dużej mierze te osoby często lądują na pudle. A co z zawodnikami co ich nie stać aby 200zł wydać na samą hakówkę? Odpadają już na samym starcie. Przykre to ale prawdziwe...

Ja bym zadał inne pytanie. Po co komuś przepisy z FIPSed? Dlaczego akurat ten regulamin jest 'doskonały'? Dlaczego ma dopomóc polskiemu feederowi?

Obecnie tworzy się kolejny 'sport niszowy', którym będzie feeder, ze względu na skomplikowany bardzo regulamin i dość drastyczne reguły. Wszystko na dodatek w ramach PZW, w związku, w którym składki są niskie i tak naprawdę na sport kasy nie ma. Znowu będzie walka o pietruszkę i o tytuły. Co gorsza  wszystko robi się po to, aby na MŚ wyłonić reprezentację, tak to wygląda. A więc chcesz się napić mleka, kupujesz krowę.

Nie rozumiem dlaczego nie spopularyzować feedera i uprościć reguły, zaś ewentualnie na MP czy GPP dać regulamin żywcem wyjęty z MŚ, przetłumaczony jota w jotę. Jeżeli zawody staną się popularne i będzie wielu chętnych, firmy zaczną ostro sponsorować i inwestować. Najważniejsze jest aby przyciągnąć ludzi do startów, aby dać kołom ciekawy i prosty regulamin, gdzie ktoś po zapoznaniu się z nim będzie mógł zostać sędzią za free. Kwestią czasu jest, kiedy wędkarze wypną się na sport, na który kasa idzie ze wspólnej kieszeni, gdzie koło wspiera jakichś wyczynowców pieniędzmi wszystkich członków. To nie jest piłka nożna albo skoki narciarskie. PZW nie jest związkiem sportowym, więc jeżeli coś ma być robione, to tak, aby pobudzać rynek oraz zachęcać ludzi do bycia w PZW.

Powoli dziwi mnie coraz bardziej to co się wydarza. To wszystko ma być dla ludzi, okazuje się, że nie za bardzo. Zobaczcie ile osób zasiada w ZG, ile trzeba środków aby utrzymywać kapitanaty i inne rzeczy, płacić trzeba sędziom, jaki jest koszt takich zawodów. Jakby ludzie kupowali bilety aby oglądać takie MP to rozumiem, tutaj jednak finansowanie odbywać się będzie przez? Tak, nie ma innej opcji - albo z kasy wędkarzy zrzeszonych w PZW albo tych co startują. Za dużo biurokracji, za mało startujących według mnie. I ważna sprawa - sponsor ma coś mieć z tego, że sponsoruje takiego feedera. U nas tego nie ma, jest to jałmużna, sponsor nie uzyskuje wiele. Dlaczego nie pójść na całość? Pozwolić aby polskie firmy (najlepiej) ufundowały nagrody pieniężne, na MP, GP, aby podobnie było w okręgach. Aby PZW się dorzuciło wszędzie, oczywiście udział tylko dla zrzeszonych (a więc wielu opłaci składki aby móc wystartować). W takim UK znakomicie się to sprawdziło. Wtedy to ruszy. Bez tego utknie to w takim punkcie jak wyczyn spławikowy. Bo aby ludzie chcieli o coś rywalizować, to trzeba dobrych nagród (np. 50 tysięcy w gotówce pula MP), aby ich nie zniechęcić, regulamin powinien być prosty.

A ekipa co jedzie na MŚ w feederze? Czy to problem jaki jest regulamin tam a jaki w Polsce? Kwestia jego znajomości, goście co wygrają się dostosują, będą przecież wspólnie trenować. Chyba nie robimy takiej imprezy z myślą o tym aby wypaść dobrze na MŚ? Jakie miejsce tam zajmiemy jest całkowicie nieistotne! Największym błędem jaki widzę, to dopasowywanie skostniałego regulaminu MŚ do polskich realiów. Dlaczego patrzeć w ogóle na FIPSED? Teraz wędkarstwo napędzają prywatne firmy, one musza tu płacić i z tego czerpać zyski. Tworzenie czegoś na wzór PZPN czy innych związków sportowych, dotowanych przez państwo, w przypadku gdy tych dotacji nie ma, to ślepy zaułek. Kuźwa - masa okręgów, jeden spore inne małe, każdy musi coś robić w feederze. Za co? Skąd wziąć ludzi, łowiska? Regulamin jak widać jest trudny dla tych co są zaawansowani w startach, a gdzie tu cała reszta? Rozwój feedera ma się odbywać po to aby popularyzować ten rodzaj łowienia, zachęcić do startów, nie zaś po to, aby wyłaniać ekipę na MP czy MŚ i robić wszystko, aby łatwo im było łowić (czyli dopasowywać regulamin do tego z MŚ). Ogólnie opieranie wszystkiego na mistrzostwach okręgów i tak dalej jest dość ryzykowne. Dlaczego nie robić lokalnych GP (np. wojewódzkich)? Wg mnie tego wszystkiego nie da się zrzucić na barki okręgów i lokalnych sponsorów, udział zaś ludzi, którzy będą musieli zapłacić dużo za start mając niewiele w zamian, gwarantuje małą ilość uczestników takich imprez. Czy się mylę? Gdzie tu jest koło zamachowe tego przedsięwzięcia?

Sorry za tę wstawkę, wybaczcie... :D
Lucjan

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #193 dnia: 21.12.2017, 18:07 »
No właśnie ten Fipsowy regulamin jest najlepszy, najprostszy,  ten Polski jest zły, nawet dzieli ludzi na tych biednych i bogatych, limit robaka na regulaminie fips kosztuje: 50zł ochotka 20zł jokers 40zł czerwony robak razem 110zł a Polski regulamin to litr haczykowej w granicach 200zł najtaniej a nawet do 300 w przypadku słabej dystrybucji w sezonie.

Rozwój feedera a walka o kadrę Polski na zawodach to są dwa różne tematy i nie mieszajmy tego. W Polsce każdy łowi na feedera ale nikt na zawodach.

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feederowe Mistrzostwa Polski 2018
« Odpowiedź #194 dnia: 21.12.2017, 18:16 »
Hej,
taka odpowiedz dostalem na pytanie o MO w feederze okreg Jelenia Góra:


"Tak. Zgodnie z terminarzem przyjętym przez OKS Feederowe Mistrzostwa Okręgu
odbędą się w dniach 21-22 kwietnia 2018 r. na zalewie przy ul. Kościuszki
w Kamiennej Górze. Szczegóły zostaną podane w komunikacie organizacyjnym"

Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.