Autor Wątek: Łowisko w okolicach Łasku  (Przeczytany 940 razy)

Offline LukCifer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 2
Łowisko w okolicach Łasku
« dnia: 12.06.2022, 21:01 »
Zostawiam dla zainteresowanych...

Nie sądziłem, że kiedykolwiek doświadcze rzeczy, która moim zdaniem jest najgorsza w mojej największej pasji jaką jest karpiowanie...

Od pewnego czasu na lokalnym zbiorniku PZW zauważyliśmy osoby ,które wędkują niezgodnie z regulaminem amatorskiego połowu ryb w naszym regionie. Wzbudziło to podejrzenia wielu osób. Zaczęliśmy zastanawiać się, pytać kto to może być... Niestety nikt panów "karpiarzy" nie znał, ponieważ co się później okazało panowie przyjeżdżają z miejscowości, która położona jest ponad 40km od łowiska, w którym karp tak naprawdę to rzadkość i nigdy się to nie zdarzało, żeby ktoś specjalnie na ten zbiornik przyjeżdżał.

Od samego początku wiedziałem, że coś jest nie tak, jednak miałem nadzieję że panowie "karpiarze"
poprostu przyjechali sobie na ryby i korzystają z pontonu (w naszym okręgu na tym i wielu innych zbiornikach jest zakaz używania pontonu i innych środków pływających), dzięki któremu będą mogli bezpiecznie położyć rybę na macie, zrobić fotkę i na koniec zwrócić jej wolność...
Niestety nic bardziej mylnego. Wszedłem na profil Facebook pewnego łowiska komercyjnego, które jest znane w naszym województwie (Łódzkie). Położone jest blisko Łasku i składa się z paru stawów. Na dodatek okazało się, że jeden z miłych panów łowiących na PZW to właściciel tej komerchy.

Na fanpage ujrzałem filmik pokazujący wędkarzy, którzy złowili 2 ryby i jedna z nich wydawała się dziwnie znajoma.. Szybkie porównanie zdjęć ryby złowionej na komercji i ryby złowionej na wcześniej wspomnianym zbiorniku PZW. Dyskusja z kolegami i po porównaniu zdjęć niestety znaki szczególne pokazują, że to ta sama ryba.

Nawet nie chce sobie wyobrażać ile już ryb zostało skradzionych z wód PZW i wpuszczonych na to pseudo łowisko karpiowe, gdzie bezpieczeństwo karpia jest niby najważniejsze. Haczyki bezzadziorowe, zakaz używania plecionek jako linki głównej itd...

Napewno nie jest to jedyne łowisko, które dopuszcza się do takich rzeczy to wiadomo. Uważam, że jeżeli widzimy takie zachowania to reagujmy, nie przechodźmy obojętnie obok  bo w końcu dojdzie do tego, że będziemy musieli jeździć na komercję bo w wodach PZW nie będzie ryb.

Piszę tego posta, żeby uświadomić wszystkich karpiarzy, którzy uczęszczają na to pseudo łowisko karpiowe i którzy dokładają do tego  cegiełkę. Zastanówcie się czy chcecie łowić kradzione karpie.

Mam nadzieję, że karma wróci ze zdwojoną siłą.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Offline KrzysztofeM

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Reputacja: 0
Odp: Łowisko w okolicach Łasku
« Odpowiedź #1 dnia: 13.06.2022, 08:19 »
Największy problem to brak górnego wymiaru ochronnego ryb w Polsce. Dzięki patologi pzw takie zjawiska będą miały miejsce. Co nie zmienia faktu że łowisko skupujące takie ryby powinno być potępiane.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka


Offline LukCifer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 2
Odp: Łowisko w okolicach Łasku
« Odpowiedź #2 dnia: 13.06.2022, 09:21 »
Dokładnie, co nie zmienia faktu że nawet jak jest górny wymiar to ta większą ryba znika. Kilka lat temu na zalewie w okolicach Częstochowy miała miejsce podobna sytuacja, mimo że jest tam górny wymiar dla karpia to znaleźli się amatorzy którzy ta rybe zabierali i wywozili.
Dlatego wraz ze znajomymi chcemy to rozglosic żeby ludzie mieli świadomość co się dzieje nad naszymi wodami.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowisko w okolicach Łasku
« Odpowiedź #3 dnia: 13.06.2022, 15:44 »
Jeśli piszesz takie rzeczy napisz wprost jakie to łowisko.