Autor Wątek: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera  (Przeczytany 63681 razy)

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #45 dnia: 06.08.2015, 11:15 »
Adeptus, nie przejmuj się. Próbowałbym dalej, pellety 6 mm jak najbardziej wchodzą w grę. Jeżeli masz amury i tołpygi, to spróbuj kukurydzy. Jedna tylko rzecz, postaraj się kupić taką o równych ziarnach, ewentualnie pousuwaj najmniejsze i największe, bo lecą za daleko lub zbyt blisko.

Nie poddaje się. Zapału brakuje mi najwyżej jeden dzień po nie udanych połowach ;)
Czyli wnioski:
- zimniejsze spławik na lżejszy/delikatniejszy
- zejdę z rozmiarem pelletu do 6mm
- spróbuję również qq

Dam znać po kolejnych połowach tą metodą czy coś się udało
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline sawe89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piekary Ślaskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #46 dnia: 07.06.2016, 18:29 »
Witam mam pytanie czy przy tej metodzie jaką jest pellet waggler można łowić pelletem na haczyku typu expander a nęcić pelletem zwykłym 4cz6 mm takim jaki jest do metody czyli ten jasny ?
Sebastian
Catch & Release - Złów i wypuść

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #47 dnia: 07.06.2016, 20:42 »
Pewnie można ale po co. Z tego co widziałem i czytałem to wszyscy łowią tym samym pelletem którym strzelają. Pellet zakłada się na gumkę i po problemie. I chyba lepiej 6-8 mm niż 4-6 mm choć pewnie rozmiarówka to kwestia własnego doświadczenia na konkretnym łowisku.

Offline sawe89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piekary Ślaskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #48 dnia: 07.06.2016, 21:46 »
Właśnie z tą rozmiarówką to na początek chciał bym zacząć od mniejszej ponieważ nie wiem jak zareagują na to ryby u mnie w łowisku :)
Sebastian
Catch & Release - Złów i wypuść

Offline robal

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 4
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #49 dnia: 04.09.2016, 16:27 »
Witam, pierwsze próby z pellet wagglerem mam za sobą, dla mnie tą metodą łowi się świetnie, łowisko komercyjne - osiem karasi tzw. bękartów 30-40 dkg oraz jedna spinka karpia, który trochę adrenaliny potrafił wzbudzić. Nęciłem kukurydzą i pelletem, na haczyku pellet i kukurydza zamiennie, na początku zestaw w toni -bez brań, po zwiększeniu gruntu brania się zaczęły, specyficzny sposób łowienia, nie na głębokie wody ale dający dużo przyjemności. Pzdr serdecznie.

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #51 dnia: 27.11.2016, 04:09 »
Tu szaleństwo , to co lubię  :)
Ale jazda, połowę obejrzałem.


https://www.youtube.com/channel/UCvru0D5F48wjyfXY850L9pA/videos
I po obejrzeniu klikać : pokaż więcej :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #52 dnia: 16.01.2017, 07:46 »
Na stronie Drennana jest artykuł o Deanie Barlow, któy na Gold Valley wygrał zawody teraz (zima), przechodząc po dwóch godzinach z bomb fishingu na pellet wagglera. Dostał w ten sposób 8 karpi oi zgarnął pierwsze miejsce.
http://drennantackle.com/thelatest/

Tak więc pellet waggler może działać i zimą! Ciekawe jest to, że o ile karp był w toni, co jest normalne, to reagował na opadający pellet! Bardzo często ciepły deszcz, może spowodować, że górna warstwa wody jest cieplejsza o stopień, dwa, i ryba tam przechodzi i ma chęć na żer.
Niezłe, co? ;D
Lucjan

Online Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #53 dnia: 20.04.2017, 17:21 »
Koledzy lepiej otrzaskani w tej metodzie,
pozwólcie, że dopytam jeszcze o detale techniczne.
Kilka dni temu, jeszcze przed nawrotem zimy ;-), spróbowałem pellet wagglera na mojej komercji. Ryby w słońcu opalały się w toni blisko powierzchni ze 30 metrów od brzegu, ale za dużo brań powierzchniowych nie widziałem, mimo to postanowiłem spróbować.
Do wody poleciał zestaw z wagglerem 6 gramów, na żyłce głównej 0,18 Prestona (łowiłem wcześniej matchem) i przyponie bodaj 0,14. Niewiele się działo, ale po pewnym czasie (stale nęciłem pelletem 6 mm) nastąpiło branie - i to takie, że prawie zdjęło mnie z fotela.
Na filmach na stronie Drennana Alan Scotthorne pokazywał, że żyłka od spławika do wędki ma być niemal w linii prostej i jak najbardziej naciągnięta. Jak mi wzięło, nie zdążyłem nawet pobawić się hamulcem i zestaw pękł - o dziwo - powyżej przyponu, nad spławikiem.
Jedyne wyjaśnienie jakie znajduję, to jakiś feler żyłki, ale może się mylę? jaką grubość żyłki do pellet wagglera polecacie? No i czy klasyczna, mocna matchówka się tutaj sprawdzi?
Bo prawdę mówiąc, strasznie mnie wzięło po tej przygodzie na tę pellet wagglera, tylko nie wiem, czy kij mi wytrzyma jeszcze jedną taką akcję ;)

Offline bartek_wola

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #54 dnia: 20.04.2017, 17:31 »
Koledzy lepiej otrzaskani w tej metodzie,
pozwólcie, że dopytam jeszcze o detale techniczne.
Kilka dni temu, jeszcze przed nawrotem zimy ;-), spróbowałem pellet wagglera na mojej komercji. Ryby w słońcu opalały się w toni blisko powierzchni ze 30 metrów od brzegu, ale za dużo brań powierzchniowych nie widziałem, mimo to postanowiłem spróbować.
Do wody poleciał zestaw z wagglerem 6 gramów, na żyłce głównej 0,18 Prestona (łowiłem wcześniej matchem) i przyponie bodaj 0,14. Niewiele się działo, ale po pewnym czasie (stale nęciłem pelletem 6 mm) nastąpiło branie - i to takie, że prawie zdjęło mnie z fotela.
Na filmach na stronie Drennana Alan Scotthorne pokazywał, że żyłka od spławika do wędki ma być niemal w linii prostej i jak najbardziej naciągnięta. Jak mi wzięło, nie zdążyłem nawet pobawić się hamulcem i zestaw pękł - o dziwo - powyżej przyponu, nad spławikiem.
Jedyne wyjaśnienie jakie znajduję, to jakiś feler żyłki, ale może się mylę? jaką grubość żyłki do pellet wagglera polecacie? No i czy klasyczna, mocna matchówka się tutaj sprawdzi?
Bo prawdę mówiąc, strasznie mnie wzięło po tej przygodzie na tę pellet wagglera, tylko nie wiem, czy kij mi wytrzyma jeszcze jedną taką akcję ;)

Jeśli pękła Ci żyłka główna powyżej spławika jest to wada żyłki głównej (przetarcie, słaby odcinek itp). Rozumem , że przypon miałeś o mniejszej średnicy niż żyłka główna?

Sam używam do tej metody żyłki Trabucco XPS Match Sinking o średnicy 0,25. W tym sezonie będę ją zmieniał. Pewnie na Reflo Power MAX, jeszcze się zastanawiam. Brania w tej metodzie są dosyć dynamiczne dlatego też żyłka musi być odpowiednio grubsza niż przy zwykłym wagglerze. Na przypon stosuje 0,20 z Cralusso.

Klasyczna mocna matchówka sprawdzi się jak najbardziej, jednakże co rozumiesz pod tym pojęciem?
Większość wędek jest dodatkowo opisana jako Pellet Waggler, dedykowana do tej metody.

Online Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #55 dnia: 20.04.2017, 17:35 »
Dokładnie tak, strzeliła nad spławikiem, nie wiem nawet w jakim stanie był przypon, bo odpłynął z rybą.
Mój kijek to Acolyte Plus float 13 ft z Drennana. Ponoć mocarna wędka, ale na razie nie miałem okazji skonfrontować jej z rybą większą, niż 2 kg.

Offline bartek_wola

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #56 dnia: 20.04.2017, 17:42 »
Dokładnie tak, strzeliła nad spławikiem, nie wiem nawet w jakim stanie był przypon, bo odpłynął z rybą.
Mój kijek to Acolyte Plus float 13 ft z Drennana. Ponoć mocarna wędka, ale na razie nie miałem okazji skonfrontować jej z rybą większą, niż 2 kg.

Ta wędka nadaję się do tej metody.

Teraz doczytałem :P
Masz żyłkę  zdecydowanie za małej średnicy do tej metody, przypon również. Nie mówię, że musisz od razu wejść na 0,25. Twój kijek powinien amortyzować większość zrywów ryby, jednakże do pellet wagglera stosuj grubszą średnicę żyłki głównej oraz przyponu.
Mam nadzieję, że pomogłem. 8)

Online Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #57 dnia: 20.04.2017, 17:43 »
To ile byś sugerował? 0,20? O,23?

Offline bartek_wola

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #58 dnia: 20.04.2017, 17:49 »
To ile byś sugerował? 0,20? O,23?

0,23 przypon 0,20 :fish:

Online Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #59 dnia: 20.04.2017, 17:50 »
Dzięki! :thumbup: :beer: