Autor Wątek: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera  (Przeczytany 61880 razy)

Offline Paulus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska, Kielce woj. świetokrzyskie
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #60 dnia: 20.04.2017, 18:47 »
Okrutnie zaciekawiła mnie ta technika połowu tym bardziej, że w dniu dzisiejszym dokonałem zakupu odległościówki.
Przepraszam ale musze spytać. Jakiego pelletu używacie, jakiej firmy jest dobry jakościowo do tej metody? Czy pellet jest zakładany na włos czy jeśli jego miękkość pozwala bezpośrednio na hak?

Z góry dziękuje za podpowiedzi i sugestie - Paweł
Ryb nie zabijam - wypuszczam i z tym mi dobrze.

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 43
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #61 dnia: 20.04.2017, 18:52 »
Ja używałem akurat jakiegoś starego pelletu z ub. roku, kupionego na wagę w M6Tackle. Dał radę.
Zakładasz go na gumkę (lub w gumkę) tak, żeby między hakiem a pelletem było z 5-7 mm - tako przynajmniej rzecze mistrz Scotthorne:

Generalnie to mam wrażenie, że pellet waggler będzie teraz mocno promowany przez producentów i sprzedawców ;-)


 

Offline Paulus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska, Kielce woj. świetokrzyskie
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #62 dnia: 20.04.2017, 20:16 »
Bracie Alleius  rozumiem, że palet stosujemy wyłącznie tonący. Całe obciążenie zestawu jest w spławiku. Czemu angole stosują takie dziwaczne spławiki w kształcie flamastra i na dodatek spławik przy mocowaniu ma taki siupny "talerzyk"?

Pozdrawiam Paweł
Ryb nie zabijam - wypuszczam i z tym mi dobrze.

Offline bartek_wola

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #63 dnia: 20.04.2017, 20:34 »
Bracie Alleius  rozumiem, że palet stosujemy wyłącznie tonący. Całe obciążenie zestawu jest w spławiku. Czemu angole stosują takie dziwaczne spławiki w kształcie flamastra i na dodatek spławik przy mocowaniu ma taki siupny "talerzyk"?

Pozdrawiam Paweł

Ten ,talerzyk" powoduje większy opór przy wpadaniu spławik do wody. Ma za zadanie nie dopuścić do mocnego zanurzenia się spławika, ma on jak najszybciej pokazywać brania. Przy takiej metodzie zacięcie ryby może nastąpić od razu przy plusku pławika w toń wody. Sygnalizacja musi być natychmiastowa.

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 43
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #64 dnia: 20.04.2017, 20:35 »
Bracie Alleius  rozumiem, że palet stosujemy wyłącznie tonący. Całe obciążenie zestawu jest w spławiku. Czemu angole stosują takie dziwaczne spławiki w kształcie flamastra i na dodatek spławik przy mocowaniu ma taki siupny "talerzyk"?

Pozdrawiam Paweł

Paweł,
ze mnie żaden fachowiec od pellet wagglera, znam tę metodę głównie z teorii. Ale:
- pellet faktycznie tonący, taki sami, jakim nęcisz, inaczej będzie opadać inaczej, niż reszta i to się rybie może wydać podejrzane.
- poniżej wagglera nie ma żadnych dociążeń;  ma opadać wolniutko, bo brania są głównie podczas opadu.
- co do spławików, nie dam głowy, ale wydaje mi się, że to specjalna wersja do tej metody. Te na filmie są akurat Drennana, ale ja używam Matrixa, bo są znacznie tańsze.
- talerzyk, o ile pamiętam, ma hamować głębokość tonięcia spławika, kiedy wpada do wody, bo czasem ryby są niemal pod powierzchnią.


Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #65 dnia: 20.04.2017, 20:51 »
Polecam mieć też w zapasie pellet większy, niż ten na który łowimy. Dlaczego? Ano dlatego, że łowiąc pelletem np. 8 mm, może się okazać, że nie będziemy w stanie nim nęcić na zadanej odległości (po prostu nie dostrzelimy nim do miejsca, w którym żeruje ryba, a do którego dorzucimy naszym zestawem) ;)

Odnośnie samej techniki łowienia, to polecam te dwa krótkie filmiki. One najbardziej przypadły mi do gustu, bo są treściwe i krótkie właśnie ;)



Reszta to praktyka i ćwiczenia 8)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Paulus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska, Kielce woj. świetokrzyskie
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #66 dnia: 21.04.2017, 10:16 »
Maćku serdecznie dziękuje za wskazówki.
Życzę udanych połowów w nadchodzący majowy weekend.

Pozdrawiam Paweł
Ryb nie zabijam - wypuszczam i z tym mi dobrze.

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw

Offline bartek_wola

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #68 dnia: 21.04.2017, 16:59 »
Odnośnie samej techniki łowienia, to polecam te dwa krótkie filmiki. One najbardziej przypadły mi do gustu, bo są treściwe i krótkie właśnie ;)

Reszta to praktyka i ćwiczenia 8)

Te dwa filmiki to kopalnia wiedzy :) :thumbup:

Offline Rebel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jasło
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #69 dnia: 23.05.2017, 21:05 »
Odświeżę trochę temat pytaniem. Jakiego pelletu używacie?, chodzi mi tutaj o konkretną markę i rodzaj. Zamierzam spróbować łowić tą techniką i jestem na etapie zamówienia potrzebnych mi rzeczy i właśnie zastanawiam się jaki pellet użyć. Na oku mam Sonubaits Fin Perfect 8mm, lub Dynamite Baits XL Carp 8mm. i nie wiem co wybrać :-\

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #70 dnia: 24.05.2017, 10:13 »
Oszczędzę Ci pieniędzy :)

Zobacz Drapieżnika i Skrettinga na wagę. 4,6 i 8 mm :) To idealny pellecik do tego :D
Lucjan

Offline Rebel

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jasło
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #71 dnia: 24.05.2017, 11:25 »
I to jest to ;) Dzięki Luk :thumbup:

Offline hajtaler1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #72 dnia: 15.07.2017, 20:26 »
Witam kompletuje zestaw do tej metody i mam pytanie czy taki zestaw będzie ok:
Korum 12FT WAGGLER ROD https://www.korum.co.uk/products/rods/12ft-waggler-rod
Kołowrotek tutaj mam 2 opcje zależny od tego czy można użyć do tej metody plecionki dokładnie tej Guru Pulse 8-Braid http://www.tackleguru.com/fishingtackle/lines/pulse-8-braid/ będę łowił na łowiskach gdzie karpie są dość spore (https://goo.gl/maps/fEkpzoh9uS42) i przydało by się trochę mocy jeżeli można to wystarczył by mi ten kołowrotek co Luk poleca w filmie czyli Drennan Series 7 Float 9-30, jeżeli nie to bym brał Korum Feeder Reel 3000 mam już jeden i spisuje się świetnie, https://www.korum.co.uk/products/reels/korum-feeder-reel


Edycja administratora:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3009.0

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #73 dnia: 15.07.2017, 20:41 »
Uważam że lepsza będzie żyłka.Jakoś niekoszernie pletka do matcha. Ja właśnie przymierzam się do tego Korumka(kołowrotek) tylko do wersji 4000. W chwili obecnej niedostępny u nas :(. Możesz coś więcej powiedzieć o tym młynku?
Piotr

Offline hajtaler1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Londyn
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zasada łowienia za pomocą pellet wagglera
« Odpowiedź #74 dnia: 15.07.2017, 21:21 »
Jak dla mnie rewelacja na ostatniej zasiadce  wyciągałem około 10 kg karpia, hamulec działa bardzo płynnie, żyłka układa sie idealnie , żadnych luzów, generalnie w uk mam  z Koruma ( wędki, kołowrotki ) i bardzo jestem z nich zadowolony.
A co do plecionki kusi mnie spróbować 0,10 to bardzo cienka a nawet można by 0,8 kupić tylko jak ona by sie zachowywała podczas zarzucania zestawów.