Autor Wątek: Rive R-Method 10'  (Przeczytany 3641 razy)

Ryba1987

  • Gość
Rive R-Method 10'
« dnia: 08.11.2015, 14:49 »
Witam
Chciałem się podzielić wrażeniami odnośnie tytułowej trzcinki. Kijek z tego co popatrzyłem - najlżejszy wg katalogu - 130 gram przy 3 metrach. Wyważenie kija z podczepionym Shimano Stradic GTM RC 3000S = środek ciężkości tuż przed przodem stopki. W zestawie 3 szczytówki - 3oz, 2oz, 1oz. Łowiąc dziś na 1oz miałem wrażenie że mi ruszał podajnik z drennan'a 15gram small - także dość sztywna jak na 1oz. Pozostałych nie sprawdzałem - wiało jak głupie. Co do pracy samego kija - bardzo przyjemne ugięcie - jak na filmiku niżej. Jak dla mnie wspaniały kijek aczkolwiek myślałem że będzie jeszcze głębsze ugięcie.
P.S. - zauważyłem że jesiotr o tak późnej porze roku (zimna woda) daje w kość bardziej niżeli karpie latem :D

Filmiki niestety nagrywane telefonem (lg g2) w pionie >:( Jedną ręką a w "przerwach" na zwijanie umiejscawiałem go w kolanach także proszę o wyrozumiałość :)

Edycja administratora:
Usunięto niedziałający link do filmu.



Co do młynka jeszcze to..
Cytuj
Moje wrażenia - piękna perełka, podwójna korbka, żyłki wchodzi 0.24 mm - 150m i jeszcze ze 2mm miejsca na szpulce oryginalnej (są dwie - jedna w młynku druga dodatkowa, piszę o tej w zestawie). Także 0.18 około 200m wejdzie wg mnie. Co do pracy samego młynka - mechanizmów wewnętrznych nie czuć. Kołowrotek "rozpędza" się dość miękko na "sucho" jak i przy samym koszyku z zanętą/bez zanęty. Przy nawijaniu żyłki miałem wrażenie że przy obciążeniu coraz ciężej ruszyć w ogóle korbką, niestety potwierdziło mi się to podczas holu dzisiejszych rybek (karpiki do 1kg i jesiotry ~90cm). Jest tak, że po holu około 5 minutowym bardziej mnie bolała ręka lewa od kręcenia młynkiem niżeli prawa od kija.. Dziwne zjawisko zważając że to mimo wszystko Stradic.. powinien chodzić jak wściekły, nie wiem, możliwe że dostałem zeszłoroczny model i smar się zamulił, albo może przez to że mimo wszystko to "tylko" wielkość 3000 ale z przełożeniem matchowym i po prostu jest za mały do tak dużych obciążeń. Spróbuję jeszcze ten smar jakoś zmienić ale to już na wiosnę prędzej. Ogólnie się trochę zawiodłem na tym młynku.. już 20letnie stradic X'y areo (made in japan) chodzą lepiej niżeli ten. No ale tak to już jest, teraz robią tylko na ilość..

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #1 dnia: 08.11.2015, 15:10 »
Jednak jak na kij tej  firmy to cena powala...
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #2 dnia: 08.11.2015, 16:18 »
Fajny filmik, i w końcu ktoś pokazał pracę nad wodą Rive-rka ;). A nie myślałeś o wędzisko Matrix Carpmaster 10", podobna cena . Na filmiku widziałem coś z Guru, co to takiego ??
Z poważaniem Marcin

Ryba1987

  • Gość
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #3 dnia: 08.11.2015, 16:47 »
Myślałem ogólnie nad kupnem Browninga Sphere - niedostępny aktualnie, będzie na wiosnę z tego co się dowiedziałem bo aktualnie kupować to koszt około 1050zł, na wiosnę 860 w moim "źródle". Matrix'a kiedyś patrzyłem ale jednak zrezygnowałem w sumie nie wiem czemu. Ogólnie uwielbiam miękkie kije, myślałem mówiąc szczerze że ten Rive będzie miał głębsze ugięcie no ale nie jest źle. W porównaniu do Shimano Powerloop'a Zandera (spinning) to sztywna pała :P No ale teraz już takich nie robią :( A Daiwa D-Fish z tego co poczytałem ma jedną jedyną szczytówkę która po zmianie zaburza pracę kija - odpada. Co do Guru - nie wiem co tam widziałeś jedynie miałem portfel na przypony taki jak tutaj
Co do pracy Rive nad wodą to jak się ogarnę na wiosnę z samochodem to ponagrywam pracę większej ilości kijków, z rive jeszcze mam R-Waggler light matchówke :) Bardzo podobnie pracuje jak ten R-method.

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #4 dnia: 08.11.2015, 17:09 »
Z tego co widziałem na filmikach Matrix 10" pięknie się wygina aż miło popatrzeć , ale u Ciebie też nie jest źle. Ja czekam też na dostawę z Rive ale kręciołka i już nie mogę się doczekać ;D. Ogólnie jakiej żyłeczki użyłeś do filmiku ? ;)
Z poważaniem Marcin

Ryba1987

  • Gość
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #5 dnia: 08.11.2015, 18:01 »
Żyłka to był zakup roku :D Jakaś padlina z Mistrall'a 0.24 o dziwo nie skręciła się i dość miękka - 11zł :D Nazwe podam później bo opakowanie w garażu mam :)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #6 dnia: 09.11.2015, 01:03 »
Super Michał! Fajnie, że podzieliłeś swoimi obserwacjami.
Taki jesiotr to pewnie ma sporo siły, więc rzeczywiście kij ma sporo mocy i do pełnego ugięcia sporo mu brakuje.
A może dodasz jakąś krótką ocenę kija i przeniosę wątek do działu z recenzjami?
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #7 dnia: 09.11.2015, 16:42 »
Gratuluję wędki i rybek, mam pytanie czy możesz napisać gdzie znajduje się to łowisko na którym łowiłeś? Dzięki i pozdrawiam

Ryba1987

  • Gość
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #8 dnia: 09.11.2015, 17:00 »
Mateo jak będę mieć chwilę to czemu nie :) Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Marcin to jest w Głownie na ulicy Wiśniowej mały staw ma znajomy ale otwarty dla wędkarzy (aktualnie tylko znajomym otwiera), rozpoczęcie sezonu jakoś kwiecień/maj robi - opłata 10zł na dzień można łowić i wypuszczać, jak złowisz i chcesz karpia na kolacje to nie pamiętam ale chyba 13 zł/kg kosztuje karpik. Ogólnie jest to taka komercja aczkolwiek nie każdy tam łowi z marszu bo każdą wodę trzeba znać :) Ja znam 3 miejsca na których zawsze tam połowie (ukształtowanie dna), chociaż co niektórzy co przyjadą i myślą że jak mnie podsiądą to będą łowić tyle co ja (skromny jestem wiem :D) a nie łowią nic :) Co niektórzy nazywają to łowisko akwarium.. w sumie to latem nie raz tam w 5 godzin 60-70 karpi wyciągałem.. fakt faktem bywały takie po 30 cm ale i takie 5-6 kg też się trafiały. Największy jaki tam pływa ma 12kg - przy mnie wpuszczany :) Są płotki, karaski, linki ale przeważają karpie no i nie dawno jesiotrów kilkadziesiąt sztuk wpuścił :) Teraz podsuwam mu pomysł miętusa ale nie wiem czy się skusi :) Jak potrzebujesz namiarów dojazdu/kontaktu pytaj śmiało :)

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #9 dnia: 09.11.2015, 19:25 »
Masz rację, wodę trzeba poznać, też tak uważam. Ja w tym roku rozpracowałem Pacyfik, właściciel Piotr, stwierdził że jestem najbardziej skuteczny na tej wodzie, chodź ja nie do końca tak uważam, znam kilku, którzy też mają na tej wodzi świetne wyniki. Fakt w tym sezonie zawsze tam połowiłem i to sporo, choć największy karp tego sezonu który ja złowiłem miał niewiele ponad 10kg, za to ilościowo i wagowo to już bywało spoko ;). Jeżeli możesz to daj jakieś namiary na właściciela, chętnie się tam wybiorę jak pogoda dopisze a jak nie to w nowym sezonie. Szukam czegoś w okolicach łodzi, byłem też kilka razy na łowisku w Tuszynie, jest tam ładnie ale rybki najczęściej takie po 1kg a max 3, fakt złowiłem tam na jednej sesji 73 karpie i 4 linki ;), no i jest tam masa zaczepów, więc i strat podajników i przyponów.Chyba trochę się rozpisałem, sorki.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #10 dnia: 09.11.2015, 20:18 »
Na wiosnę kupuje autko to może się któregoś razu na Pacyfiku ustawimy to mnie poinstruujesz co i jak bo średnio mi się tam poławia :)
Co do Wiśniowej to już zamknięte - wpuszcza tylko znajomych, ale mogę załatwić wejściówkę, tyle że już troche zimno na dworze :(

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #11 dnia: 09.11.2015, 20:39 »
Jak coś, to ja mam autko, więc to nie problem. Jeżeli tylko będziesz chciał wybrać się na Pacyfik w przyszłym sezonie, to nie widzę problemu, zgadamy się i razie co to podjadę po ciebie i powiem co wiem na temat tego łowiska. A co do wędki, kupiłeś ją w Ravenie, bo z tego co tam widać ma tylko jedną szczytówkę w zestawie, jaka jest cena takiej wędki jak twoja. Co do Twojego łowiska, to faktycznie, chyba też poczekamy na lepszą pogodę.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #12 dnia: 16.11.2015, 22:12 »
Ok zgadamy się :) Co do ceny to chyba 720 zł zapłaciłem z tego co pamiętam :)
Może wkrótce cyknę więcej zdjęć i swoją opinię napiszę odnośnie tego kijka :)

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #13 dnia: 17.11.2015, 09:30 »
Chętnie dowiem się więcej, na temat tego kija. Ja zamówiłem żeby mi przywieźli garbolino, zobaczymy czy zamówienie dojdzie do skutku, jeżeli nie, to kupię sobie takiego rive.

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rive R-Method 10'
« Odpowiedź #14 dnia: 15.08.2020, 15:55 »
Czy znacie wędkę możliwie najbardziej podobną pod względem akcji do tytułowej Rive?
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek