Autor Wątek: Protest  (Przeczytany 21203 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Maciek

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Protest
« Odpowiedź #1 dnia: 05.02.2021, 14:00 »
Był temat wirusa, potem aliexpress a teraz to. ;D
Idę zrobić popcorn :P

Albo ja zacznę: Bardzo dobrze. Jak ktoś jest leniem i nie chce mu się lub nie potrafi złowić żywca to niech siedzi w domu. A poza tym to chyba najgłupsza metoda połowu ryb ( w kontekście łowienia ryb a nie pozyskiwania mięsa).
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #2 dnia: 05.02.2021, 14:11 »
Oczywiście, deratyzacja i spraye na komary też powinny być zabronione, a nawet karane chłostą  ;D




...jedno jest pewne , głupota ludzka nie zna granic......

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Protest
« Odpowiedź #3 dnia: 05.02.2021, 14:34 »
Ci co protestują powinni oddawać część swojej pensji na rzecz osób które stracą pracę jak zakażą tego.
Ale tak myślę, bo świat kręci się wokół trzech rzeczy i teraz pytanie: kto na tym będzie miał największą korzyść pieniężną?
Bo ci co strajkują to dostaną te 50 euro za wstawienie się na protest, ale kto za tym stoi i jaką korzyść chce osiągnąć?
Ktoś mnie oświeci?

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #4 dnia: 05.02.2021, 15:54 »
Na szczęście można się przebranżowić i do sklepów dostarczać martwą rybę, mrożoną. A połów na martwą rybkę jest ciekawszy bo nieco trudniejszy, trzeba więcej kombinować szczególnie na wodach stojących. ;)

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #5 dnia: 05.02.2021, 16:05 »
Dlaczego ludzie mają o wszystkim decydować ??  Dajmy rybom głos , niech same decydują .... ;D :fish:

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #6 dnia: 05.02.2021, 16:50 »
Akurat w moich okolicach na żywca łowią w zdecydowanej większości dziady, co każdego wymiarowego szczupaka, niektórzy też niewymiarowe (bo już zjedli te większe), zabierają do domu. Na pewno pomogłoby to populacji szczupaka u mnie, bo ze spinem nie będzie się im chciało chodzić.
Najbardziej ucierpieliby jednak sumiarze.
Niemniej, dla wędkarzy ogółem lepiej byłoby, żeby takie inicjatywy nie kończyły się sukcesem, bo nigdy nie jest tak, że protestujący poprzestaną na obecnych postulatach. Będą próbować posuwać się o krok dalej i skończy się nakazem zabijania każdej złowionej ryby, a może nawet zakazem wędkarstwa w ogóle.

PS. Wg tego co wypluł mi translator, jednym z argumentów jest, że żywa ryba jest przerażona, gdy zbliża się do niej drapieżnik. Mam nadzieję, że to jednak tylko translator się zbłaźnił :facepalm:
Marcin

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #7 dnia: 05.02.2021, 17:18 »
Będą próbować posuwać się o krok dalej i skończy się nakazem zabijania każdej złowionej ryby, a może nawet zakazem wędkarstwa w ogóle.

PS. Wg tego co wypluł mi translator, jednym z argumentów jest, że żywa ryba jest przerażona, gdy zbliża się do niej drapieżnik. Mam nadzieję, że to jednak tylko translator się zbłaźnił :facepalm:

chyba zakazem, albo czegoś nie zrozumiałem.  Jak dla mnie NO KILL jak najbardziej. :bravo: :thumbup:

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #8 dnia: 05.02.2021, 17:27 »
chyba zakazem, albo czegoś nie zrozumiałem.  Jak dla mnie NO KILL jak najbardziej. :bravo: :thumbup:

No nie zrozumiałeś. Chodzi o nakaz zabicia ryby tak jak w Niemczech. No kill to łowienie ryby dla frajdy, a nie w celach konsumpcyjnych, toteż uchodzi za bezpodstawne znęcanie się nad rybą.
Marcin

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #9 dnia: 05.02.2021, 18:41 »
Więc najwyraźniej ryba, która wpadła w sieć nie jest przerażona i taki sposób połowu jest jak najbardziej dozwolony :P

patrząc na "przerażenie" ryby wypadało by nakazać połów jedynie prądem lub granatem. 

PS. pamiętajmy żeby wystrzelać wszystkie Niedzwiedzie, które polują na łososie w okresie tarła :)   

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Protest
« Odpowiedź #10 dnia: 05.02.2021, 22:02 »
Bogus, sprawa jest oczywista dla nas. Dla ludzi niezwiązanych z wędkarstwem zabicie złowionej ryby to oczywistość. Inaczej chodzisz na ryby, żeby się nad nimi znęcać. Jak wymordujesz wszystko, to jesteś gość i zdrową rybkę dziecku przynosisz. Jak szanujesz rybę, wiesz, ile lat rosła... jesteś co najwyżej dziwny, a przeważnie po prostu jesteś sadystą. Zwykły dziad kłusownik patrzy na nas z góry, bo on ryb nie męczy :facepalm:
A w Niemczech debile zieloni wprowadzili nakaz zabijania złowionych ryb, by się nie męczyły. Ryby na pewno bardzo są im za to wdzięczne, ale głosu nie mają.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Protest
« Odpowiedź #11 dnia: 05.02.2021, 22:34 »
Przy czym łowienie na żywca średnio się ma do no-kill. I wydaje mi się, że to właśnie obrona praktyk typu łowienie na żywca daje pożywkę dla takich przepisów, jak niemieckie. No bo taki aktywista powie: skoro zabijacie, to nie mówcie, że to tylko hobby, a maty, odkażacze, itd. to tylko pic na wodę. Większość ludzi, w tym prawodawcy, nie ma pojęcia o łowieniu ryb, więc istotne robią się sprawy wizerunkowe i gra na emocjach. Z żywcem na sztandarach wędkarze postępowi od razu przegrywają tu walkowerem.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Protest
« Odpowiedź #12 dnia: 05.02.2021, 23:04 »
A ja uważam, że zakaz sprzedaży żywca i łowienia na żywą rybkę nie jest wcale taki zły. W ten sposób skracamy cierpienie ryb, do tego we Francji oni robią głupoty, bo sprzedają żywca w sklepach wędkarskich, japońce zazwyczaj (widziałem na własne oczy). W ten sposób możemy nie tylko wprowadzić jakieś choróbsko do danej wody, dodatkowo pomagamy gatunkowi inwazyjnemu się zadomowić.

W UK przekonałem się do skuteczności łowienia na trupka, i wg mnie to o wiele lepsza rzecz. Do handlu dopuszczone są przebadane płotki czy inne gatunki, nie ma ryzyka wprowadzenia jakiegoś choróbska. Nie męczy się też zwierzęcia i szafa gra.

Według mnie powinniśmy umieć rozmawiać z ekologami. Przedstawiać swoje racje i minimalizować cierpienie ryb, tak aby im iść na rękę, tak aby nie czepiali sie o inne rzeczy, za to mogąc wspólnie walczyć w obronie rzek chociażby. Dzisiaj nie ma problemu z tym, aby przetransportować mrożone ryby nawet latem, kilka wkładów do zamrożenia (jak w Decathlonie), pojemnik trzymający temperaturę, odrobina lodu i jest git. Można też łowić w danej wodzie rybkę i ją uśmiercić.
Lucjan

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 637
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Protest
« Odpowiedź #13 dnia: 05.02.2021, 23:14 »
Luk, wprowadzanie zakazów odnośnie połowów na żywą rybkę może koniec końców doprowadzić do zakazu wędkowania w ogóle. Poza tym rozumiem, że żywiec cierpi. Inaczej jest z dzdzownicą, często przekutą wiele razy, czy też innymi żywimi przynęntami?

A co do przenoszenia żywych ryb to się całkowicie zgadzam. To ryzykowne i oprócz chorób można przynieść nowe gatunki.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Protest
« Odpowiedź #14 dnia: 05.02.2021, 23:25 »
Luk, wprowadzanie zakazów odnośnie połowów na żywą rybkę może koniec końców doprowadzić do zakazu wędkowania w ogóle.
Nie sądzę. To tak, jakby skazanemu na śmierć trzeba było przed ścięciem głowy uciąć rękę. Gdyby ktoś miał taką chęć, władzę i poparcie społeczne dla likwidacji wędkarstwa, nie musiałby się certolić.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.