Autor Wątek: Kanał Żerański (Królewski)  (Przeczytany 15229 razy)

Offline Hektor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Kanał Żerański (Królewski)
« dnia: 06.12.2019, 20:49 »
Po wielu latach wędkowania na łowiskach prywatnych zastanawiam się nad ponownym opłaceniu składki w PZW z zamiarem wędkowania feederem na Kanale Żerańskim (Królewskim), a konkretnie na odcinku no kill, od mostu w Aleksandrowie do ujścia do Jeziora Zegrzyńskiego. Znalazłem kilka filmików w internecie z wędkowania na tym odcinku kanału, wyniki były zachęcające. Ale poszukuję jeszcze informacji od szanownych forumowiczów, czy ktoś łowił feederem w tym roku na tym odcinku i z jakimi efektami.

Offline Badzar

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 270
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #1 dnia: 06.12.2019, 21:46 »
Byłem w poprzednim miesiącu 5 razy. Bez problemu z znalezieniem miejsca. Wędkarzy jak na lekarstwo, nawet w weekend. Jeśli chodzi o ryby to raczej bardzo kiepsko. Pojedyńcze leszczyki do 30cm, drobny okoń. Na 5 wypadów nie trafiłem płoci.
Pozdrawiam
Michał

Offline linus1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 188
  • Reputacja: 12
  • Lokalizacja: Błonie
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #2 dnia: 06.12.2019, 22:03 »
Tydzień temu na zawodach wygrało ponad 9000,sporo wyników powyżej 5000. Zarówno na 10 jak i na 20 -30 m,można połowić,leszczyk do 700 ale i sporo płoci 200-300.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #3 dnia: 07.12.2019, 14:01 »
To piękne ale i bardzo kapryśne łowisko. W zeszłym roku lowilem piękne płocie i leszcze, w tym roku do maja było ok liny, leszcze w fajnych ilościach. Lato i jesień baaaardzo słabo, ale takie dni trafiałem albo muszę zmienić miejscowe. Moim zdaniem musisz spróbować i wypracować sobie fajne miejsce. Kanał bardzo długi dlatego problem jest z odpowiednim zlokalizowaniem miejscowy.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #4 dnia: 07.12.2019, 14:55 »
Na kanale ryba cały czas się przemieszcza . Kolega robił trening przed zawodami na 2dni przed i w przeddzień i wyniki miał na leszczu i płoci. W dzień zawodów wynik trzeba było robić jazgarzem. Kanał to nie tylko odcinek no kil. Jak nie ma ryby w nieporecie to trzeba jej szukać np. w kobiałce

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #5 dnia: 07.12.2019, 16:53 »
Na kanale ryba cały czas się przemieszcza . Kolega robił trening przed zawodami na 2dni przed i w przeddzień i wyniki miał na leszczu i płoci. W dzień zawodów wynik trzeba było robić jazgarzem. Kanał to nie tylko odcinek no kil. Jak nie ma ryby w nieporecie to trzeba jej szukać np. w kobiałce

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

Dobrze podsumowane. Dlatego na kanale można jednego dnia pięknie połowić a drugiego cieszyć się z choćby okonia. Trudna woda, bardzo techniczna.

Jeśli chodzi o to co mi ładnie wchodziło to mieso. Mrożone białe i pinki. Do koszyka Lorpio Magnetic Płoć. Czekolada to dobry wybor.

Offline Hektor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #6 dnia: 07.12.2019, 21:15 »
Dzięki za informacje, opłacam składkę na przyszły rok i spróbuję swoich sił na kanale. Spodziewam się, że woda nie jest łatwa i wielokrotnie wrócę bez brania, ale jakoś ciągnie mnie nad wody płynące.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #7 dnia: 07.12.2019, 21:20 »
Z tym pływaniem bywa różnie. Raz stoi, raz lekko płynie. Ja na feeder używam lekkich koszyków 15, góra 20 gr. Nie nazwałbym kanału jakoś wybitnie płynącą wodą, ma jakieś fazy większego uciągu ale raczej z rzadka.

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #8 dnia: 10.12.2019, 11:53 »
Dzięki za informacje, opłacam składkę na przyszły rok i spróbuję swoich sił na kanale. Spodziewam się, że woda nie jest łatwa i wielokrotnie wrócę bez brania, ale jakoś ciągnie mnie nad wody płynące.

Bez brania to może nie ;), ale o grubszą sztukę ( nawet jak na lokalne warunki) czasem bywa trudno.
Ogólnie zgadzam się z przedmówcami co do przemieszczania ryb i zmiany miejscówek, nawet w obrębie jednego miejsca raz łowisz
z sukcesem na 30 m raz na 10-15, nie zmienia to faktu, że i tak lubię tam posiedzieć, czego i Tobie życzę!

Na pewno trzeba zawsze mieć białe i pinkę ze sobą. Wczesną wiosną można połowić delikatnie na zanętę z ziemią.
Pozdrawiam,

Tomek

Offline Merkusz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 14
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #9 dnia: 10.12.2019, 19:36 »
Ja tam kanał bardzo lubię - właśnie za tą nieprzewidywalność :) :) :) . Choć potrafi wpuścić "w kanał" :) .

Offline Hektor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #10 dnia: 10.12.2019, 21:47 »
Dlatego ciągnie mnie na ten kanał, za jego nieprzewidywalność. Mam jeszcze pytanie w zakresie dojazdu samochodem na odcinek no kill, z której strony najlepiej dojechać i gdzie zostawić samochód, aby zbytnio daleko nie taszczyć sprzętu. Dzięki za wszelkie uzyskane do tej pory informacje.

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #11 dnia: 10.12.2019, 21:53 »
W Nieporęcie masz duży parking przy Straży Pożarnej. Można też zaparkować blisko samego ujścia do Zegrza, lub na drugim końcu no killa w Aleksandrowie przy moście ( po obu stronach Kanału.
Ogólnie polecam przejechać się na rekonesans, typowanie miejscówek, na pewno coś wybierzesz....
Pozdrawiam,

Tomek

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #12 dnia: 10.12.2019, 21:54 »
Odcinek No kill jest spory 😀 jest pare miejsce np. Kładka w Nieporecie tam można zostawić auto. Przy dworcu też. Jak wypatrzysz miejsce to Google prawdę Ci powie. I tak nie unikniesz noszenia bo kanał jest dluuuuuuugi😀

Offline wedkarz00

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 1
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #13 dnia: 11.12.2019, 08:01 »
W Nieporęcie masz duży parking przy Straży Pożarnej. Można też zaparkować blisko samego ujścia do Zegrza, lub na drugim końcu no killa w Aleksandrowie przy moście ( po obu stronach Kanału.
Ogólnie polecam przejechać się na rekonesans, typowanie miejscówek, na pewno coś wybierzesz....

Postawili znak zakaz wjazdu przy parkingu koło Straży. Z tego co słyszałem , miejska jak przyjeżdża to tylko poucza o zakazie ale jak długo będzie trwała ich cierpliwość to niewiadomo.
Generalnie na kanale dobrze można połowić w większości miejsc na ochotkę. :thumbup:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Kanał Żerański (Królewski)
« Odpowiedź #14 dnia: 11.12.2019, 08:09 »
Dlatego ciągnie mnie na ten kanał, za jego nieprzewidywalność.

Podziwiam Wasze zacięcie. Woda jest kiepska, czasem coś się uda złowić, ogólnie jednak jest ciężko. Gdyby nie to, że migruje tam ryba z Wisły na zimę, to ogólnie byłaby pustynia :)

Ale na bezrybiu i rak ryba :)
Lucjan