Autor Wątek: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu  (Przeczytany 7096 razy)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« dnia: 05.09.2017, 13:46 »
Panowie co sądzicie o pomyśle zrobienia sobie PJ kat C jako taką "polisę" na starsze lata. Obecnie pracuje w branży IT ale tak sobie pomyślałem ze w wieku 60+ raczej nie znajdę zatrudnienia w tej branży i tak sobie pomyślałem ze zawsze można te bułki czy wodę po sklepach/biurach rozwozić aby dorobić do emeryturki, a z tego co widzę to dość dużo starszych osób jeździ większymi autami.

Co sądzicie o takim zabezpieczeniu na przyszłość?
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #1 dnia: 05.09.2017, 13:56 »
Jak masz chęć to czemu nie? :thumbup: Mój najmłodszy brat pracuje na budowie jako murarz - zrobił uprawnienia na dźwig , zrobił też C+E teraz zaocznie uczy się , chce mieć średnie wykształcenie bo jak mówi nie zamierza do końca życia robić fizycznie na budowie.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #2 dnia: 05.09.2017, 13:57 »
Teraz już testują autonomiczne ciężarówki, a mowa co będzie za 20 lat :) W it raczej roboty nie zabraknie 8)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #3 dnia: 05.09.2017, 14:03 »
Jeszcze trochę wody upłynie zanim automaty po droga beda ganiać a ciężarówki tym bardziej.  Autonomiczne ciężarówki pewnie za 20 lat będą jeździły pomiędzy miastami do jakiś hub-ów logistycznych ale w miastach raczej ludzie będą potrzebni.
W IT na pewno roboty nie zabraknie ale to jest branża typowo dla młodszych ludzi a nie dla dziadków, a w wieku okołoemerytalnym dzieżko będzie sie przebranżowić, tak na szybko to tylko albo rozwożenie towaru albo taxi mi przychodzi do głowy z etatów nie wymagających jakiegoś super doświadczenia.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #4 dnia: 05.09.2017, 14:09 »
Ja ci podrzucę inny pomysł.  Bo ja np. Mam prawo jazdy c+e, ale na wozeniu bułek raczej kokosow nie zarobisz i jeszczw się natyrasz.  A znowu wjazda po Europie to kasa jest, ale znowu nie ma cie w domu. Ostatnio czytałem, zw PKP szuka maszynistow, bo w ciągu kilku lat ileś tam procent odejdzie na emeryturę.  Ja właśnie mam zamiar iść w tym kierunku. Mój kuzyn jeździ w PKP cargo i nie narzeka.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #5 dnia: 05.09.2017, 14:12 »
Fajnie tylko ja nie szukam pracy na razie mi jest dobrze tylko myślę o tym co będzie za 10-15 lat i gdzie zatrudnią takiego dziadka co nie umie nic poza paroma rzeczami z IT :)
Tu raczej chodzi o to żeby była realna alternatywa dorobienia bo nie chce jak jak np mój tato na emeryturze patrzeć w monitory na ochronie.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #6 dnia: 05.09.2017, 14:15 »
Ale przy tych bułkach się natyrasz, a pewnie zarobisz tyle co i Twój tata przy patrzeniu w monitory.  A przynajmniej praca lekka. Chyba....
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #7 dnia: 05.09.2017, 14:17 »
Nie każdy może przejść badania do pkp :D dlatego też brakuje maszynistów , bo młodzi są już głusi i ślepi :P Ja na ten przykład jestem niedosłyszący mam lekki stopień niepełnosprawności i chociaż zdrów jak ryba (byłem tylko 5dni na zwolnieniu lekarskim) w wielu zawodach nie mogę robić ,albo są jakieś ograniczenia i np. takim maszynistą czy zawodowym kierowcą nie mogę być :thumbdown: chociaż w cywilizowanych krajach to głusi jeżdżą samochodami np. w Uber.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #8 dnia: 05.09.2017, 14:17 »
Nie wiem nie znam się ale nie chce mi się wierzyć że kierowca kat C zarabia pensje minimalną
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #9 dnia: 05.09.2017, 14:18 »
Na pewno lepiej teraz niż po 60-ce :)
Marcin

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #10 dnia: 05.09.2017, 14:25 »
Nie wiem nie znam się ale nie chce mi się wierzyć że kierowca kat C zarabia pensje minimalną
  Minimalną to pewnie nie ? ale i kokosów to raczej nie ma , pewnie zależy to od firmy - tacy co jeżdżą za granicę to może i zarabiają? ale co z tego jak w domu jest gościem :(  ja uważam że nie sztuką jest np. zarobić 3tys. za 300h ale zarobić te 2tys. za ustawowe 160h .
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #11 dnia: 05.09.2017, 14:27 »
Myślę ze 2k za 160h bez problemu wyciągają.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #12 dnia: 05.09.2017, 14:39 »
Zależy od regionu, nie wiem gdzie mieszkasz.w małych pipiduwach raczej 2k ale brutto. Musiałbyś się przestawić. Bo bułki wozić to już o 2 w nocy na nogach, bo na rano chleb musi być w sklepach. Co z tego,że skończysz o 12 jak resztę dnia przepisz. Znowu wozić jakieś meble, czy inne towary, to się zatargasz na śmierć. Może jakiś kurier,ale to też niełatwa praca w wieku 60 lat.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #13 dnia: 05.09.2017, 14:41 »
Prawo jazdy kat c nie daje jeszcze prawa do wykonywania zawodu kierowcy,to zdecydowanie większa kasa niż tylko prawko.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Prawo Jazdy kat C jako zabezpieczenie etatu
« Odpowiedź #14 dnia: 05.09.2017, 14:47 »
Prawo jazdy kat c nie daje jeszcze prawa do wykonywania zawodu kierowcy,to zdecydowanie większa kasa niż tylko prawko.
To fakt. Dochodzi jeszcze przewóz rzeczy. Ale z drugiej strony, do takich bułek, czy kurierki to wystarcza kat. B. Jeździsz busami do 3.5 t.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!