Autor Wątek: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406  (Przeczytany 3876 razy)

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #15 dnia: 23.01.2022, 21:04 »
Mam 4 takie kręcioły w wersji 306. Używam do bolonek i odleglościówek. W jednym faktycznie żyłka lubi wyjść poza szpulę. W pozostałych ten problem nie występuje. Jest na to patent z wklejeniem kawałków uszczelki szczotkowej używanej np do uszczelniania okien na obu ramionach kabłąka. Co do problemow ze stopką kołowrotka - u mnie nie zauważyłem.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 345
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #16 dnia: 24.01.2022, 00:11 »
Czyżby jakiś atak trolli? Widzę dzisiaj kilku nowych użytkowników, którzy nic jeszcze nie wnieśli na forum a już krytykują kołowrotek, o którym na forum dużo dobrego. Może się mylę. Może bywalcy forum podzielą się spostrzeżeniami. Stan już swoje napisał.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 982
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #17 dnia: 25.01.2022, 18:44 »
Jako,że cenię sobie Robinsona a zwłaszcza serię VDE ,przy okazji będąc w sklepie pomacałem w sumie nie pierwszy raz już,  młynki VDE match o których mowa i nie zauważyłem żadnych problemów ze stopką o których tu wspomniano :beer:

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Kołowrotek VDE-Robinson Match FD 406
« Odpowiedź #18 dnia: 07.05.2024, 20:03 »
Odgrzeję temat.
Idzie do mnie VDE-Robinson Team Nano Core MX3 Match 3,90 m 6-18g którego chcę używać ogólnie "spławikowo" z szczególnym nastawieniem na łowienie method wagler o którym sporo opowiada Luk na YT.
Spławiki drenana ( "ołówki przezroczyste z dociążeniem w wersji 1,5g oraz 2g) również w drodze.
Doradzono mi by wybrać do tego wędziska kołowrotek Robinson VDE-R Match FD - chyba że doradzicie coś lepszego w kwocie do 210zł?
Luk zaleca wielkość kołowrotka 3000 do tej metody połowu i wędziska 390cm jednak wędka wędce nie równa.
Czy ktoś może posiada to wędzisko i doradziłby czy akurat do niego lepiej wybrać wersję 306 czy 406?
Pozdrawiam