INNE > Hyde Park

Ciekawe filmiki niewędkarskie (i nieśmieszne!)

<< < (2/158) > >>

selektor:

--- Cytat: Marko w 12.10.2018, 21:36 ---Też lubię kuchnię chińską, tylko ciekaw jestem, jak długo by mój żołądek to wytrzymał :D

--- Koniec cytatu ---

Wytrzymałby ;) Gorzej, że dość długo trzyma Cię sraczka pomimo dość sporej ilości błonnika w jedzeniu ;) 
Jakby mi nawet dopłacali to do Chin w życiu bym się nie przeniósł, choć np. kaczka po pekińsku, tamtejsze pierożki, czy też ogólnie chińskie zupy są "mega".
W Pekinie pierwszy raz zrozumiałem, że smog zabija. Ludzie maski zakładali już w samolocie. Jestem zdrowy, dość wysportowany, ale miałem olbrzymie problemy z oddychaniem. Dusiłem się. Środowisko wokół dużych miast totalnie zdegradowane. Wszystko zabetonowane, łącznie z rzekami. Pod Pekinem miejscowości żywcem wzięte z Polski lat 80-tych. W Pekinie na każdym kroku wojsko, tamtejsza "policja". "Bramki" i kontrole przed każdym wejściem na stacje metra. Totalna inwigilacja. Prawie zerowa znajomość angielskiego, również wśród służb lotniska. Ludzie jacyś tacy wycofani, zestresowani w kontaktach z obcokrajowcem (nie to co chociażby na Filipinach). Zablokowane zachodnie usługi internetowe np. youtube, poczta gmail itd. Mam dalej wymieniać? :P
Jednak jedzenie mają obłędne. Wybór ogromny od psów, świerszczy po tysiące dań z kurczaka, ryb i świń :P No i chiński mur. Ten widok we mgle o poranku. Cudowny. Pokazuje jak niesamowita jest to kultura. Tysiącletnia kultura. Warto jechać, choćby dla widoku muru. Dużo rzeczy w życiu widziałem, ale widok muru daleko poza Pekinem to było coś czego nigdy nie zapomnę.
Tak w ogóle to tygodniowa wycieczka objazdowa po Pekinie i jego okolicach to koszt około 3 tysięcy złotych z polskiego biura podróży. Takie ogłoszenie widzę w jednym z biur zlokalizowanych w łódzkiej Manufakturze. Wisi ono już od 2 lat.

Mosteque:
No właśnie, to są te minusy, o których wspomniałem...


Ale sraczka na Wielkim Murze to na pewno niezapomniane przeżycie :D

Mati C:
Tylko w hotelu lipa..
-Sasłałem łóżko.
- To świetnie
- Nie bałdzo.. :P

selektor:
Są odpowiednie środki hamujące tą przypadłość, ale chyba nie o tym jest ten temat :P

Marko:
Znasz chiński?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej