SPRZĘT i AKCESORIA > Sprzęt

Budżetowe propozycje wedkarskie

(1/6) > >>

Azymut:
Siemka :)

Pomyślałem by utworzyć wątek w którym będziemy wrzucać budżetowe produkty wędkarskie które pomimo swojej relatywnie niskiej ceny posiadają wysoka jakość i mogą być świetna alternatywa dla markowych produktów, które potrafią być kilkukrotnie droższe.

W Polsce mało komu się przelewa a zaoszczędzone w ten sposób pieniążki można zainwestować w kolejny gadżet wędkarski :D lub po prostu zostawić w domowym budżecie :money:

Moje propozycje są przedmiotami które mam, i są sprawdzone. Bardzo proszę innych o takie samo podejście w temacie, by nie proponować sobie rzeczy które w katalogu wyglądają ładnie, ale których nikt nie miał w dłoni i nie jest w stanie potwierdzić ich jakości.

OK, zacznę od tego co sam mam i polecam 8)

Wedka:

Jesli przyjąć granice do 200 złotych za wędkę budżetowa to polecić mogę zdecydowanie serię Jaxon Genesis Pro Method Feeder. W zasadzie w tej cenie dostaniemy przekrój Feederów od 3,0 do 3,9 z cw od 45 gram do 90 i więcej w przypadku dłuższych wędek. Seria ta skierowana jest praktycznie do każdego, osób lubiących lowic delikatnie przy brzegu jaki i preferujących dystans.

Jeżeli chodzi o pickera 2,7 metra to dołożyć mogę jeszcze Mikado Black Draft.

Kolowrotek:

Mam i jestem bardzo zadowolony z Ryobi Ecusima. W cenie ok 160 złotych mamy fajny kręcioł z 5 letnia gwarancja :)
Również na forum polecane są kołowrotki od Okumy, ale tu niech wypowiedzią się ich właściciele.
Ja do Ryobi dodam tylko że dostajemy zapasową szpule, nieskreca się żyłka, jest przedni, dosyć czuły i mocny hamulec.

Pellet:

Aller Aqua w cenie 6 złotych za kilogram, a u producenta aller aqua w Polsce worek 25 kg wychodzi w cenie 4,5 za kilo. Pellet używany przeze mnie do metody, mielony do zanety, wersja 8, 10,12 mm jako przynęta haczykowa. Jedyna uwaga to by rozrabiajac go nie przesadzić z wodą. Nie zanurza się go w wodzie jak inne pellet, tylko najlepiej spryskac atomizerem dosyć obficie i odstawić na 20 minut.

Przynety:
Tu ciężko o coś budżetowego a jednocześnie jakościowo zbliżonego do spicy sausage czy ringersa, ale np można w Drapieżniku dostać pellet zanętowy 8 mm z spicy sausage czy Robin red w cenie ok 20 złotych za kilo.
Jednorazowo to może i duży wydatek, ale wydajność tego pellet używanego wyłącznie jako przynęta to przynajmniej 2,3 sezony przeciętnego czasu spędzanego na rybach, co sprawia że jest bardzo atrakcyjny cenowo.
Klasyka jak kukurydza, mady, nie trzeba przedstawiać ale warto dodać do tej listy mielonke, która kupowana na wagę będzie nas kosztować śmieszne pieniądze. Jedyny minus to że musimy ją sami przygotować. Dla leniuszkow wystarczy pokroić w kostkę, dla bardziej wymagających można zrobić waleczki używając malych strzykawek jako wykrojników.
Również wspomniane pellety 8 mm z Skrettinga, Coppensa, czy Allera będą się fajnie nadawać jako przynęta, miałem już takie sesje gdzie na markowe przynęty była cisza, a użycie wspomnianych pelletow zanetowych na włos otworzyło mi wodę i karpie chętnie meldowaly się na macie.

Zaneta:
Tu Luk swoimi filmami chyba wyczerpal temat. Trudno o coś lepszego, chodź ja osobiście miele wspomniany pellet 2 mm allera, z dodatkiem konopi, i maczki rybnej w skali 1:1:1. Na końcu dodaje sól. Taka zaneta wychodziła mnie ok 7 złotych za kilo, (maczke kupowałem u Wojcixa za ok 10 zl/kg), i nie miałem nigdy sesji o kiju, niezależnie na jakiej wodzie akurat lapalem. Na komercji czasem musiałem zrezygnować z jednej wędki, gdy sąsiedzi w tym czasie dlubali w nosach z nudów. Polecam każdemu sprawdzić, a nóż u was też zadziała :)


Podbierak:
Ja w tym roku zakupiłem taki oto kosz

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/siatki-kosze-podbierakow-sztyce-browning/31587-kosz-podbieraka-browning-black-magic-competition-55x45cm.html

W cenie 28 złotych. I muszę powiedzieć że opis nie jest wcale przesadzony. Faktycznie dostajemy wysokiej jakości produkt za niskie pieniądze.

Sztyca kosztowała mnie powyżej 100 złotych, więc ciężko tu mówić o budżetowym rozwiązaniu dlatego nie będę tego opisywać.

Zalewajki:

Olej rybny kosztuje ok 7 zł za pół litra. Jest to fajny, mocny atraktor który warto mieć i dodawać do zanet. Nie wolno przesadzić z iloscia, a po otwarciu trzeba przechowywać w lodówce. Ogólnie smród straszny, lepiej bez żony i przy otwartych szeroko oknach go używać :)


Z moich doświadczen póki co to tyle. Brakuje tu pokrowca, podporek czy parasoli bo te co mam są albo za drogie, albo za słabej jakości. Liczę że koledzy będą tu dorzuca swoje propozycje i stworzymy coś fajnego, i użytecznego zwłaszcza dla naszych nowych kolegów którzy często pytają o fajny i nie drogi sprzęt.

Zachęcam do udziału w watku :)

tata1959:
Fajnie to zacząłeś. Masz :thumbup:
W ub. roku zanabyłem podpórki z nierdzewki po 30 zł/szt. z silikonowymi widełkami.
Nie wiem skąd nabierają wody i pręt wysuwany pokrywa się rdzą.
Wqrzyłem się i w zimie wyciąłem sobie "rozkraczki" leszczynowe, okorowałem, wysuszyłem, pomalowałem i używam. Koszt - mniej niż 0.5 zł za farbę.
Są lekkie, wytrzymałe i nie żal w przypadku pozostawienia przez nieuwagę nad wodą. Oczywiście dla karpiarzy to pomysł żaden, ale nie wszyscy stosują rod pody.
Oczywiście dziwne uśmieszki co niektórych "wędkarzy" mam w ..... najgłębszym poważaniu. Ja mam tanio i wygodnie i to się liczy.

Ania:
Super wątek, często poluję na takie okazje, jeśli nie widać różnicy, bądź jest niewielka to po co przepłacać :)

--> Ramię Caperlan Decathlon - raczej najtańsze na rynku, a zaskakuje wykonaniem i trwałością. Cena: ok. 80 zł

---> Miski EVA Jaxon - szokujące ale bardzo dobrze mi slużą i mimo ciągłego trzymania na słońcu, moczenia, trzymania zanęt, nie łapią wilgoci, nieprzyjemnych zapachów, nie tracą koloru.
3 szt (mała, średnia, duża) ok. 65 zł

---> Dodatki do CUZO Jaxon - conajmniej o połowę tańsze od konkurencji - fajki zwykłe, fajki neoprenowe, użytkuję i jestem bardzo zadowolona.

---> Wiaderko EVA do nabierania wody Jaxon - tutaj również zaskoczenie, tylko wymieniłam sznurek na nieco lepszy i spisuje się podobnie do misek - czyli dobrze - cena 20 zł.

---> Tacka boczna Caperlan - metalowa, spełnia swoje zadanie, sztywno trzyma się krzesła. Cena ok. 80 zł

Kilka na szybko udało mi się wypisać i myślę, że to godne uwagi budżetowe gadżety :)

pr00:
Z podajników +/- 5 mogę polecić

Browning Black Magic
Mikado Douglas

kryszard:
Żyłka Shimano Aero Super Match 1920m- cena 46 złotych

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej