NAD WODĄ > Łowiska

Kanał Żerański (Królewski)

<< < (2/25) > >>

tstg:

--- Cytat: pit1984 w 07.12.2019, 14:55 ---Na kanale ryba cały czas się przemieszcza . Kolega robił trening przed zawodami na 2dni przed i w przeddzień i wyniki miał na leszczu i płoci. W dzień zawodów wynik trzeba było robić jazgarzem. Kanał to nie tylko odcinek no kil. Jak nie ma ryby w nieporecie to trzeba jej szukać np. w kobiałce

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

--- Koniec cytatu ---

Dobrze podsumowane. Dlatego na kanale można jednego dnia pięknie połowić a drugiego cieszyć się z choćby okonia. Trudna woda, bardzo techniczna.

Jeśli chodzi o to co mi ładnie wchodziło to mieso. Mrożone białe i pinki. Do koszyka Lorpio Magnetic Płoć. Czekolada to dobry wybor.

Hektor:
Dzięki za informacje, opłacam składkę na przyszły rok i spróbuję swoich sił na kanale. Spodziewam się, że woda nie jest łatwa i wielokrotnie wrócę bez brania, ale jakoś ciągnie mnie nad wody płynące.

tstg:
Z tym pływaniem bywa różnie. Raz stoi, raz lekko płynie. Ja na feeder używam lekkich koszyków 15, góra 20 gr. Nie nazwałbym kanału jakoś wybitnie płynącą wodą, ma jakieś fazy większego uciągu ale raczej z rzadka.

tomahawk:

--- Cytat: Hektor w 07.12.2019, 21:15 ---Dzięki za informacje, opłacam składkę na przyszły rok i spróbuję swoich sił na kanale. Spodziewam się, że woda nie jest łatwa i wielokrotnie wrócę bez brania, ale jakoś ciągnie mnie nad wody płynące.

--- Koniec cytatu ---

Bez brania to może nie ;), ale o grubszą sztukę ( nawet jak na lokalne warunki) czasem bywa trudno.
Ogólnie zgadzam się z przedmówcami co do przemieszczania ryb i zmiany miejscówek, nawet w obrębie jednego miejsca raz łowisz
z sukcesem na 30 m raz na 10-15, nie zmienia to faktu, że i tak lubię tam posiedzieć, czego i Tobie życzę!

Na pewno trzeba zawsze mieć białe i pinkę ze sobą. Wczesną wiosną można połowić delikatnie na zanętę z ziemią.

Merkusz:
Ja tam kanał bardzo lubię - właśnie za tą nieprzewidywalność :) :) :) . Choć potrafi wpuścić "w kanał" :) .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej