ADMINISTRACJA > Administracja i regulamin forum

Sprawdzanie pisowni w Google Chrome

(1/3) > >>

Mateo:
Jako że forumowy moduł sprawdzania pisowni nie działa na obecnym naszym serwerze, postanowiłem stworzyć instrukcję korzystania z funkcji dostępnej w przeglądarce Google Chrome. Podejrzewam, że jest to obecnie najpopularniejsza przeglądarka i zapewne większość z Was jej używa.

W polu tekstowym klikamy prawym klawiszem myszki i pokazuje nam się menu "Opcje sprawdzania pisowni", gdzie możemy wybrać język sprawdzania pisowni.
Należy też włączyć opcję "Sprawdź pisownię pól tekstowych".
Jeśli naszego języka nie ma na liście, należy wejść w "Ustawienia języka...".




Po wejściu w "Ustawienia języka..." pokaże nam się takie oto okienko. Tutaj można za pomocą przycisku "Dodaj" dodać różne słowniki.




Jeśli polski słownik jest zainstalowany i wybrany, a opcja "Sprawdź pisownię pól tekstowych" aktywna, powinniśmy od teraz widzieć wszystkie błędnie napisane słowa podkreślone na czerwono.




W celu korekty błędnie zapisanego słowa wystarczy kliknąć na nim prawym przyciskiem i wybrać z menu poprawną sugestię.






Ogólnie słownik działa bardzo sprawnie i można z jego pomocą ekspresowo poprawić wiele słów.
Moduł działa identycznie w przeglądarce Opera, której nowe wersje również oparte są na silniku Chromium.

gregorio:
Super! Mateusz wielkie dzięki :thumbup: Właśnie zmieniłem sobie to w kompie w robocie.

Mosteque:
Mateusz jak zwykle odwalił kawał dobrej i czasochłonnej roboty. Liczę, że osoby, które nagminnie walą takie błędy, że oczy bolą, poświęca  jedną setną tego czasu i włączą sobie tę funkcję.
Ile razy można pisać ktury albo wogule?

DvD:
Świetna sprawa Mateo! Niektóre posty ciężko się czyta, zwłaszcza bez polskich znaków i interpunkcji, opcja jak najbardziej w porządku.

Marcin Cichosz:
To prawda.
Ja jak widzę taki post, to go omijam, nawet go nie czytam. Nie mam zamiaru się męczyć.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej