Autor Wątek: Nasze karpiowanie  (Przeczytany 360586 razy)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 046
  • Reputacja: 671
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3195 dnia: 20.07.2023, 16:23 »
Szczere gratulacje,niesamowita woda.

Nęcisz długofalowo ? Jaki towar podajesz i w jakiej ilości ? Płytko,czy głębiej ? Otwarta woda ?
Czasem 2-3 dni przed zasiadką coś sypne ale nie zawsze, podstawa to lokalizacja ryb. Ja sypie tylko orzech tygrysi + kulki (można więcej ale i tak sporo towaru idzie więc trzeba ciąć koszty 🙂). Duża łopatka orzecha + 4-5 garści kulek. Na moich wodach polodowcowych łowi się po brzegach przy kapelonach, zielsku, zwalonych drzewach. Tam jest pożywienie więc tam ryba się kręci, głębokoścć około 3m.

Musisz mieć ciszę nad wodą i nie dużą presję. Nęcenie skromne,ale fakt,lokalizacja jest najważniejsza i najtrudniejsza.
Dzięki za odpowiedź,wyniki robią wrażenie.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 399
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3196 dnia: 20.07.2023, 17:00 »
Akurat na tej wodzie latem ciszy nie uświadczysz z powodu dużej ilości plażowiczów ale rybki lubią brać nawet w dzień. Co woda to inne obyczaje, nigdy nie sypie dużych ilości żarcia (wyjątkiem są amury). Jeśli miejsce jest dobre i ryby je odwiedzają to po co sypać kilogramy 🙂. Najważniejszy jest dobrej jakości, odżywczy towar który poczeka na karpia a nie zostanie rozbity/zjedzony przez drobnice w kilka godzin.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 046
  • Reputacja: 671
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3197 dnia: 20.07.2023, 17:41 »
Akurat na tej wodzie latem ciszy nie uświadczysz z powodu dużej ilości plażowiczów ale rybki lubią brać nawet w dzień. Co woda to inne obyczaje, nigdy nie sypie dużych ilości żarcia (wyjątkiem są amury). Jeśli miejsce jest dobre i ryby je odwiedzają to po co sypać kilogramy 🙂. Najważniejszy jest dobrej jakości, odżywczy towar który poczeka na karpia a nie zostanie rozbity/zjedzony przez drobnice w kilka godzin.

Tak,masz rację,towar musi być selektywny i  wytrzymały na drobnicę. Tylko co z leszczem ?
U mnie jest głośno,do tego duża presja,ryba odsunięta. Ludzie sypią naprawdę dużo,żeby mieć szansę na rolkę.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 399
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3198 dnia: 20.07.2023, 18:24 »
Leszcz raczej orzecha tygrysiego nie jest w stanie pogryźć, kulki 20-24mm też są dość selektywne. Nęcąc w opisany sposób wielkiego problemu z leszczami nie mam nawet na wodzie gdzie jest ich od groma. Wiadomo, że czasem się uwiesi nawet "żyletka" ale na to wpływu nie mamy. Drobnica oskubujac kulki czasem przypadkowo uwiesi się na haku nie zasysając nawet przynety.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 046
  • Reputacja: 671
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3199 dnia: 20.07.2023, 18:29 »
Wydaje mi się,że bardziej na wyeleminowanie leszcza,działa u Ciebie miejsce. Płytkie,zarośnięte stanowisko,to nie stołówka lechów. Raczej otwarta,głębsza woda.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 399
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3200 dnia: 20.07.2023, 18:40 »
Wydaje mi się,że bardziej na wyeleminowanie leszcza,działa u Ciebie miejsce. Płytkie,zarośnięte stanowisko,to nie stołówka lechów. Raczej otwarta,głębsza woda.
Na jeziorach polodowcowych typu rynnowego cała ryba kręci się wkoło linii brzegowej (przynajmniej na tych na których ja wędkuje). Nikt na wodach tego typu w moim rejonie nie łowi ryb na otwartej wodzie bo najzwyczajniej ich tam nie ma z braku pożywienia.  Wystarczy popływać z echosondą żeby zobaczyć, że dalej od brzegu jest totalna pustynia.

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 33
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3201 dnia: 23.07.2023, 10:26 »
Może nie byk ale ponad pół godziny wyplątywania żyłki z grążeli o północy przy gasnącej co chwilę czołówce i parującej wodzie tak, że przed oczami miałem samo mleko sprawiło, że długo nie zapomnę tego holu. Dwa czy trzy razy docierając do kolejnej kępy liści nachodziły mnie myśli, że teraz to już nie ma szans, że już na pewno na końcu nic nie ma. Jednak był i czekał na mnie aby podjąć walkę na krótkim dyszlu. Bez pontonu nie miałbym szans. Podobnie jak z czterema poprzednimi, które wygrały. Tym razem byłem już przygotowany :D


Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 982
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3202 dnia: 23.07.2023, 10:33 »
Gratulacje kolego Koperek :bravo: :beer:

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 235
  • Reputacja: 80
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3203 dnia: 23.07.2023, 11:08 »
:thumbup:

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 314
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3204 dnia: 23.07.2023, 13:57 »
A my łowimy same takie.



Małe jest piękne.
Maciek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 950
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3205 dnia: 23.07.2023, 15:00 »
;)
;)

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 33
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3206 dnia: 23.07.2023, 16:20 »
I pomyśleć, że z takiego maleństwa wyrastają ryby po 30 i więcej kg. Ten karpik to z hodowli czy dzikiej wody ?

Offline koperek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 33
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3207 dnia: 31.07.2023, 21:17 »
Taki oto niespodziewany kulkożerca się trafił w weekend ;D


Przez skórę na brzuchu dało się wyczuć, że napakowany był kilkudziesięcioma kulkami. A ja się obawiałem, że za dużo nęcę i kulaski mogą się psuć w łowisku ;D

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 399
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3208 dnia: 03.08.2023, 12:33 »
Dwie największe ryby z nocy 15 i 16kg, ogólnie było 6 brań od 23-10 rano więc bardzo dużo. https://zapodaj.net/plik-eeuQSGnowR. https://zapodaj.net/plik-LCS5ZNrHgH

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 020
  • Reputacja: 710
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze karpiowanie
« Odpowiedź #3209 dnia: 03.08.2023, 12:55 »
Piękne rybki Michał

Wysłane z mojego Lenovo TB-J607Z przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀