Ankieta

Czy należysz do PZW?

TAK
169 (79.7%)
NIE
43 (20.3%)

Głosów w sumie: 207

Głosowanie skończone: 17.04.2017, 20:58

Autor Wątek: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?  (Przeczytany 18833 razy)

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #30 dnia: 26.04.2016, 22:03 »
Należałem od roku 95' do 2002,następnie spora przerwa i aktualnie opłacam od 2015.

A czemuż to opłacam?
Bodajże 95% zbiorników wokół mojego aktualnego miejsca zamieszkania należy do PZW,więc by wędkować należy składkę opłacać. Są to jednak łowiska z duża presją, rybę złowić, to wyczyn.Nie wspomnę o tym,że jakaś większa rybka, bądź sesja z duża ilością brań ,to naprawdę rzadkość. Żeby lepiej połowić musiałbym się wybrać naprawdę kawał drogi na co niespecjalnie mam chęć,a zwłaszcza czas.Koła PZW oferują jeszcze tzw. sekcje,za które wołają dodatkową (zazwyczaj sporą) dopłatę.Łowiska te działają na zbliżonej zasadzie,czyli 2x w roku wpuszczamy karpia i w tydzień go wyławiamy,po czym na rybach już nikogo nie ma...
Na "szczęście" odkryłem w bliskiej okolicy 3 komercje,które planuję odwiedzić,by urozmaicić sobie wędkowanie.
Ocenię na 4/10 ,bardziej zasadne byłoby 3/10,ale dodatkowy punkt przyznaję za komfort,bliskość,mimo wszystko w miarę zadbaną wodę i linię brzegową.
Czesiek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #31 dnia: 26.04.2016, 22:06 »
Ja należe do PZW ale od 10 lat nie płacę składek. W tym roku przeniosłem swoją kartotekę do koła Dzierżno Duże bo chłopakom brakowało członków  ale też nie wniosłem opłaty bo nie mam czasu jeździć tam na ryby
Należę też do Stowarzyszenia Wędkarskiego Górnik w Szczygłowicach które jest niezależne od PZW i tam opłacam składki
W mojej sytuacji nie ma potrzeby bym należał do PZW do którego wstąpiłem w 1973 roku tylko dlatego że wtedy mieszkałem w Nysie gdzie nie dało się uprawiać wędkarstwa nie należąc do PZW.
Teraz jeżdząc gdzieś na urlop i tak trzeba płacić dodatkowo za wędkowanie nawet gdy się należy do PZW
Pozdrawiam - Gienek

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #32 dnia: 26.04.2016, 22:10 »
Miałem nie opłacać lecz opłaciłem. Powód prosty. Nienawidzę komercji! Mam swój prywatny staw i on mi wystarcza. Nigdy bym nie chciał aby w pl co drugie łowisko było akwarium. Jak mam jechać na komercję to wolę nie jechać. Fakt że w wawie aby łowić musisz mieć składkę bo te pseudo łowiska - komercje to jest jakaś pomyłka! Mieszkam na pradze i do jeziorka mam bliżej niż na przystanek autobusowy. Będzie pewnie z 90m. Łowisko bardzo trudne jak dla mnie a rybostanu nie podam wiadomo chyba dlaczego. Ogólnie opłacam w województwie mazowieckim dwie składki bo debile nie potrafią tego podzielić. Co z tego że Siedlce to mazowieckie jak opłata oddzielna. Jestem za jedną opłatą na cały kraj. Przeciwny komercjom! Wystarczy dobre zarządzanie wodami i komercje zbędne! Proszę mi też nie mówić że ludzie jechaliby na drugi koniec Polski bo tam lepsze łowiska. Ryby są w pzw tylko nie tyle co na komercji. Wolę nic nie złowić na pzw niż łowić zamulone ryby z komercji.
PZW jest potrzebna zmiana i każdy o tym wie a rząd jak miał to w dupie tak będzie miał dalej.
Mam 34lata i chciałbym dożyć tych zmian.




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline koko

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 660
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bat
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #33 dnia: 26.04.2016, 22:12 »
Należę do PZW od 14 roku życia i tak już zostało. W okolicy jest trochę wód PZW na których czasem łowię.
Wody oceniam na 4. :)
Marian

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #34 dnia: 26.04.2016, 22:13 »
Należę i opłacam składki PZW, jestem również członkiem miejscowego stowarzyszenia wędkarskiego posiadającego swoją wodę. Mogę więc porównać wyniki nad wodą, niestety na niekorzyść wód PZW. Myślę, że ciągle jeszcze wychodzimy z założenia, że jeżeli coś jest państwowe to można z tego "brać" ile się chce i co się chce (w końcu opłaciłem składki), a to nie o to w tym chyba chodzi. Musimy się nauczyć, że RACJONALNE ZABIERANIE RYB jest kluczem do rybnych łowisk :) Muszę jeszcze zganić Polski Związek Wędkarski, Panowie gdzie są pieniądze z naszych składek ?, bo na pewno nie w wodzie w postaci narybku >:( Niedługo będzie 20 lat jak zajmuję się wędkarstwem, a dopiero w tym roku, pierwszy raz w życiu, skontrolowała mnie Państwowa Straż Rybacka ;D oby to były zmiany na lepsze :bravo:
Pozdrawiam Darek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #35 dnia: 26.04.2016, 22:14 »
Należę od 1977 roku, składki członkowskie opłacam regularnie a ostatni raz byłem łowić na wodach PZW, jeżeli dobrze pamiętam to 7 lat temu a może i więcej. :( Moja ocena łowisk nie będzie warta funta kłaków po takim czasie, więc pominę ją.
Dla czego więc należę jeszcze do PZW już sam nie wiem.  :-\
Robert

Offline fabikks

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 231
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #36 dnia: 26.04.2016, 22:15 »
Należę do PZW i chyba nic tego nie zmieni. Powód jest prosty: uwielbiam łowić płotki, wzdręgi, a nawet uklejki czego nie może zapewnić żadna komercja w mojej okolicy ( chyba, że o czymś nie wiem ;) ). Poza tym oglądanie jak słońce wschodzi i wszystko "ożywa" jest czymś pięknym, a tego klimatu nie zapewni żadne łowisko komercyjne.
Fabian

Offline mateusz7557

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #37 dnia: 26.04.2016, 22:16 »
Nie należe do PZW, ale z powodu tego, że na wodach na których łowie nie ma takiej potrzeby. Dodatkowo, wszystkie koła PZW w okolicy są, nazywając rzeczy po imieniu, beznadziejne i bezproduktywne. Jeżeli chodzi o wody na ktorych łowię, to ciężko coś pozytywnego napisać, bo gospodarstwa wędkarskie, które dzierżawią wody, odłowiły już większośc ryb.

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #38 dnia: 26.04.2016, 22:18 »
Należę do PZW i chyba nic tego nie zmieni. Powód jest prosty: uwielbiam łowić płotki, wzdręgi, a nawet uklejki czego nie może zapewnić żadna komercja w mojej okolicy ( chyba, że o czymś nie wiem ;) ). Poza tym oglądanie jak słońce wschodzi i wszystko "ożywa" jest czymś pięknym, a tego klimatu nie zapewni żadne łowisko komercyjne.
Pięknie napisane!




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team

Offline jtk53

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Reputacja: 2
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #39 dnia: 26.04.2016, 22:24 »
należę od lat osiemdziesiątych.
od 1983 roku mam działkę w sikorach nad narwią. w latach dawniejszych dałbym 10 a teraz 1. opłaty pzw rosną co roku,podobno zarybiają parsentę łososiem,kupują jakieś łowiska koło Torunia tylko co ja z tego mam??????????? w 1994 r. byłem prawie rok w Anglii w LONDYNIE. kupiłem na poczcie licencję wędkarską na Anglię,Szkocję i Irlandię za 15 funtów. wędki w sklepie wysyłkowym BENNETS niestety już nieistniejącym i był to najlepszy okres wedkarski .kupiłem mapę Tamizy wyszukałem palcem na mapie miejsce i łowiłem szczupaki.okonie,węgorze itp. u nas nie do pomyślenia.
pozdrawiam.

Offline Wodnik Szuwarek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 54
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #40 dnia: 26.04.2016, 22:30 »
Należę do PZW. Związek ten oceniam z perspektywy mojego koła, bo na to co się dzieje w W-wie wpływu nie mam. Teoretycznie mam (na zjeździe w okręgu są delegaci z kół, a na ZG delegaci z okręgów, ale prawda jest taka, że to jest polityka), ale prawda jest taka że nie mam. >:( W moim kole dzieje się b.dobrze, w okręgu dzieje się dobrze, a wszystko to psują decyzje Zarządu Głównego. Łowiska w okręgu gdańskim są różne. Od słabych do takich całkiem dobrych.

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #41 dnia: 26.04.2016, 22:37 »
Należę do PZW. Związek ten oceniam z perspektywy mojego koła, bo na to co się dzieje w W-wie wpływu nie mam. Teoretycznie mam (na zjeździe w okręgu są delegaci z kół, a na ZG delegaci z okręgów, ale prawda jest taka, że to jest polityka), ale prawda jest taka że nie mam. >:( W moim kole dzieje się b.dobrze, w okręgu dzieje się dobrze, a wszystko to psują decyzje Zarządu Głównego. Łowiska w okręgu gdańskim są różne. Od słabych do takich całkiem dobrych.
Ja w zeszłym roku miałem wykupione PZW. W tym roku wykupiłem tylko rzekę Motławe i jeżdżę na prywatne łowiska. Łowiska pzw przez pryzmat zeszłego roku oceniam na 4.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Offline P@weł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 1
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #42 dnia: 26.04.2016, 22:38 »
Należę do PZW, tzn. opłacam składki, głównie brak wyboru, jest kilka łowisk komercyjnych w okolicy, jednak powszechnie wiadomo, że te łowiska są postrzegane jako łatwe, w dodatku ich powierzchnia określa je jako raczej duże stawy.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #43 dnia: 26.04.2016, 22:44 »
Należę do do PZW od 1994 roku. Dziadek wykupił mi kartę, bo to głównie z nim w ciągu wakacje jeździłem na ryby. Wtedy to były inne czasy, bo by zachęcić do wędkowania takich gówniarzy jak ja, składki były bardzo niskie. Tak było dobre kilka lat. Następnie przez ponad 10 lat nie opłacałem składek. W tym roku zapiszę się do koła, które jakiś czas temu "stworzyło" łowisko no kill. Właśnie ta idea, fajna woda i rozsądni ludzie, którzy nią zarządzają sprawiły, że opłacę składki i wykupię pozwolenie na tym stawie. Na pozostałe wody PZW nie jeżdżę i nie będę ich opłacał. Mam kilka ciekawych łowisk komercyjnych i na nich od czasu do czasu się pojawiam. W życiu mam tak, że jeżeli za coś płacę, to lubię mieć odczucie, że jest warte wydanych pieniędzy. To jest powód dla którego wybieram takie, a nie inne łowiska ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Splot

  • Gość
Odp: Czy należysz do PZW? Jakie są powody Twojej decyzji?
« Odpowiedź #44 dnia: 26.04.2016, 22:58 »
Ja po 10 latach przerwy opłacę. Nie dlatego, że tyle ryb, ale nie ma fajnej komercji z linem leszczem czy płocią. I uwielbiam być na wodzie przed świtem, a komercje czynne najwcześniej od 6 godziny, gdzie w czerwcu i lipcu jest już patelnia. Odrę mam za wałem i laskiem, z okna widzę most Rędziński i zimowisko barek, na które mam chrapkę. Nad Odrę piechotą mam 20 min, a zimowisko z przesiadką 40 min autem 10 min. Więc dlatego opłacę.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka