Autor Wątek: Dlaczego jest tak jak jest?  (Przeczytany 7724 razy)

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #15 dnia: 20.07.2016, 10:26 »
Ja bym użył nazwijmy to twardszych środków (oczywiście nie jakiś skrajnych):

1. Zamiast organizować zloty SiG nad pięknym jeziorem zorganizować taki "zlot" na wiejskiej w Warszawie żebyśmy byli widoczni dla opinii publicznej. A jak media się tym zainteresują to pewne rzeczy potoczą się same. Na pewno te działania które podejmujemy/podejmujecie w necie też są istotne ale należy pamiętać że nie docierają one do szerszych mas obywateli wydaje mi się że nadal TV w Polsce jest takim medium które przy takich akcjach trzeba zaangażować.

2. Z tego co pamiętam chyba wystarczy 100.000 podpisów żeby zrobić tzw. Obywatelską inicjatywę ustawodawczą. Pozwoliłoby to nam na przedstawienie projektu ustawy. Oczywiście stowrzenie takie projektu musiaby się zająć jakiś profesjonalista lub grupa profesjonalistów. (nie wiem ). W końcu żyjemy w państwie demokratyczny, które daje nam narzędzia do realizacji taki projetów obywatelskich.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #16 dnia: 20.07.2016, 10:31 »
Julio zostaw w spokoju zloty SIG. Nie widzę przeszkód by zorganizować demonstrację. Na początek wołałbym spróbować innych działań, dopiero później można pomyśleć o demonstracji.
Zbyszek

Offline sawe89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 146
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piekary Ślaskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #17 dnia: 20.07.2016, 10:33 »
Witam u mnie w kole to nie przejdzie dopóki stare dziadki nie wymrą i zarząd się nie zmieni to nici a na dodatek koło ma tylko jeden staw a inne do okoła mają po 2 albo i 3 stawy .Szczerze już nie mogę słuchać tego marudzenia nad wodą ,że nic nie bierze itd ,siedziałem ostatnio trochę na rybach i tak właśnie było a potem rozmawiałem ze znajomym ,który jechał już do domu i pytam jak tam łowy a on na to ,że ma 3 liny 30cm ,1 karasia i wzdręgę i pytam go czy to brał a on ino popatrzył i mi powiedział to ,że ja wypuszczam ryby nie znaczy ,że on też będzie i na koniec mówi ''staro wszystko przemiele co chyca i bydą klopsy".
I wszystko w temacie ale ja jestem za zasadą NO KILL :thumbup:
Sebastian
Catch & Release - Złów i wypuść

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #18 dnia: 20.07.2016, 10:35 »
P.S. Zapominałem dodać tak jak wspomniał autor tego artykuły nie tylko ZG PZW jest tu wszystkiemu winne jest to problem złożony i wielowątkowy zaczynając od samego prawa, poprzez rozmytą odpowiedzialność a kończąc na organizacji. Tak więc wydaje mi się że głównym problem leży w naszym ustawodawcy a co za tym idzie Parlamencie tak więc nie powinniśmy naszych działań kierować w stronę PZW, a pokazać naszemu ustawodawcy że jest problem i tam trzeba szukać rozwiązania.

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #19 dnia: 20.07.2016, 10:38 »
Julio zostaw w spokoju zloty SIG. Nie widzę przeszkód by zorganizować demonstrację. Na początek wołałbym spróbować innych działań, dopiero później można pomyśleć o demonstracji

Taki tylko przykład dałem. Nic nie mam do zlotu SiG sam z miłą chęcią kiedyś bym się wybrał.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #20 dnia: 20.07.2016, 10:45 »
I gitara :)
Zbyszek

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #21 dnia: 20.07.2016, 11:20 »
I gitara :)

Demonstracja jest jedną z opcji. Druga wydaje się być bardziej odpowiednia na początek czyli inicjatywa ustawodawcza.

Offline beret_89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Puchaczów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #22 dnia: 20.07.2016, 20:04 »
Politycy najprędzej zainteresują się tematem, jeśli dowiedzą się że działania PZW hamują wpływy do budżetu państwa wynikające z turystyki wędkarskiej. Nikt z zagranicy do polski na ryby nie przyjeżdża, za to polacy masowo jeżdżą po europie żeby połowić i przy okazji wydać tam swoje pieniądze- czyli straty dla budżetu. Wędkarze nie inwestują w sprzęt, bo po co skoro i tak nic nie złowią (mam kilku znajomych co mówią tak w prost), czyli kolejne straty dla budżetu z podatków wliczonych w cenę wędek itp. Mieszkam na pojezierzu, w zasadzie wędkarstwo powinno być podstawową formą spędzania czasu dla małolatów (kiedy ja miałem lat kilkanaście, każdy latał z wędkami nad wodę), od kilku sezonów nie widuję dzieciaków z wędkami nad wodą, a to też przekłada się na obroty sklepów wędkarskich- kiedyś w okolicy było prawie 10 sklepów, dziś są 2 albo 3, czyli kolejne straty dla budżetu.. Podsumowując, mogłaby się uzbierać spora kwota wobec ktorej 'pazerne małpy z cyrku' nie przeszły by obojętnie
Poza tym uważam, że PZW powinno zostać zniszczone

MrProper

  • Gość
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #23 dnia: 20.07.2016, 20:59 »
Witam u mnie w kole to nie przejdzie dopóki stare dziadki nie wymrą i zarząd się nie zmieni to nici a na dodatek koło ma tylko jeden staw a inne do okoła mają po 2 albo i 3 stawy .Szczerze już nie mogę słuchać tego marudzenia nad wodą ,że nic nie bierze itd ,siedziałem ostatnio trochę na rybach i tak właśnie było a potem rozmawiałem ze znajomym ,który jechał już do domu i pytam jak tam łowy a on na to ,że ma 3 liny 30cm ,1 karasia i wzdręgę i pytam go czy to brał a on ino popatrzył i mi powiedział to ,że ja wypuszczam ryby nie znaczy ,że on też będzie i na koniec mówi ''staro wszystko przemiele co chyca i bydą klopsy".
I wszystko w temacie ale ja jestem za zasadą NO KILL :thumbup:
Właśnie w takich sytuacjach trzeba ruszyć dupę a nie czekać aż wymrą - tylko obalić takie zarządy prezesów o pożal sie pa........
Działać działać i jeszcze raz działać nie siedzieć z założonymi rękoma i narzekać
Jedno koło drugie i po sznurku do kłębka

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #24 dnia: 20.07.2016, 21:26 »
Już samo to, że każdy z nas zna co najmniej jedną osobę/historię/sytuację w której to limity były przekraczane, zasady łamane, ba, wręcz olewany był rozsądek świadczy o tym, jak ciężka jest sytuacja. Każdy za każdym razem widzi mięsiarzy nad wodą. Ale obawiam się też, że czekanie, aż 'wymrą' nic nie da. Sam niestety widywałem i znałem osoby we wcale nie podeszłym wieku, które zasadę C&R jawnie wyśmiewały słowem i uczynkiem ;) Wiele razy nad wodą próbowałem zwrócić uwagę, czasem ostrzej, na wyraźnie łamane przepisy - reakcje nie warte opisu.
Zmian potrzebuje cała struktura antycznego już przecież PZW. Pytanie tylko jak wywrzeć na nich nacisk, nie będę się mądrzył bo sam nie mam żadnego pomysłu.
Ucieczka w stronę komercji i nie płacenie składek nic nie da raczej, dalej zostaje 90% wędkarzy odwiedzających wody PZW, zresztą chyba wszyscy jeśli chodzi o urok wody wyżej stawiają naturalne zbiorniki.
Demonstracje? Choć szanuję i gratuluję inicjatywy to jak widać nic nie dają. Ten zarząd jest raczej nietykalny, tak jak wszystkie ich ustawy.
Największa szansa w kontrolach -gdyby wszyscy oni mieli świadomość, że na łowisku pojawi się ktoś, kto zajrzy im do bagażnika czy siatek i wje**e porządny mandat, mogłaby coś odmienić. Choć na to też chyba nie ma co liczyć. PSR - za dużo kosztuje utrzymanie nawet tak nie wystarczającej liczby strażników. Policja? Rzadko widuję. SSR - brak uprawnień, szkoleń.

Rzeczywiście bardzo dobry pomysł z tymi łowiskami no kill - odpowiednio kontrolowanymi, może gdyby zobaczyli, że spora część wędkarzy ( młodsi, zwolennicy C&R) odwiedza głównie takie miejsca, zobaczyli ich popularność, może to by było to.

Uzależniony od wędkarstwa

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #25 dnia: 20.07.2016, 23:28 »
Politycy najprędzej zainteresują się tematem, jeśli dowiedzą się że działania PZW hamują wpływy do budżetu państwa wynikające z turystyki wędkarskiej. Nikt z zagranicy do polski na ryby nie przyjeżdża, za to polacy masowo jeżdżą po europie żeby połowić i przy okazji wydać tam swoje pieniądze- czyli straty dla budżetu. Wędkarze nie inwestują w sprzęt, bo po co skoro i tak nic nie złowią (mam kilku znajomych co mówią tak w prost), czyli kolejne straty dla budżetu z podatków wliczonych w cenę wędek itp. Mieszkam na pojezierzu, w zasadzie wędkarstwo powinno być podstawową formą spędzania czasu dla małolatów (kiedy ja miałem lat kilkanaście, każdy latał z wędkami nad wodę), od kilku sezonów nie widuję dzieciaków z wędkami nad wodą, a to też przekłada się na obroty sklepów wędkarskich- kiedyś w okolicy było prawie 10 sklepów, dziś są 2 albo 3, czyli kolejne straty dla budżetu.. Podsumowując, mogłaby się uzbierać spora kwota wobec ktorej 'pazerne małpy z cyrku' nie przeszły by obojętnie

Niestety, na forum mieliśmy naukowców z IRŚ, co twierdzili coś innego. Według nich turystyka wędkarska nie będzie nigdy znaczącą rzeczą w Polsce. Mają jakieś własne teorie... Co gorsza, komu wierzyć będą politycy? Nam czy naukowcom z IRŚ? Trzeba pomyśleć jak to ugryźć :)

Piker, co do zmian, to ja myśłę o tym, aby połączyć siły - jako wędkarze. Bez patrzenia na C&R, kto co zabiera. Nie ma co walczyć z wiatrakami, ludzie będą zabierali. Niech po prostu wody się mocno zarybia, wody bardziej kontroluje, niech istnieją łowiska no kill. Nie powinniśmy zmieniać mentalności ludzi, bo to długi proces. Można zmienić natomiast przepisy, prawo, ludzi w PZW. To się dokona szybciej. Dlatego najlepiej jest właśnie zebrać cały ten gniew ludzi i ukierunkować. W stronę Twardej 42 :D
Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #26 dnia: 21.07.2016, 07:41 »


Niestety, na forum mieliśmy naukowców z IRŚ, co twierdzili coś innego. Według nich turystyka wędkarska nie będzie nigdy znaczącą rzeczą w Polsce. Mają jakieś własne teorie... Co gorsza, komu wierzyć będą politycy? Nam czy naukowcom z IRŚ? Trzeba pomyśleć jak to ugryźć :)



To jest właśnie największą przeszkodą. Ci ludzie są kompletnie oderwani od rzeczywistości. Żyją jak w jakimś matriksie sprzed 50 lat. Trzeba zmienić prawo, bo ono nie przystaje do obecnych czasów. A jak je zmienić, skoro osoby na górze twierdzą, że wszystko jest ok?

Na ZZ nie ma ryb, a badania IRŚ i ZG wykazują, że należy odnowić tam flotę rybacką i postawić kilka restauracji i punktów sprzedaży...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #27 dnia: 21.07.2016, 11:16 »


Niestety, na forum mieliśmy naukowców z IRŚ, co twierdzili coś innego. Według nich turystyka wędkarska nie będzie nigdy znaczącą rzeczą w Polsce. Mają jakieś własne teorie... Co gorsza, komu wierzyć będą politycy? Nam czy naukowcom z IRŚ? Trzeba pomyśleć jak to ugryźć :)

 A jak je zmienić, skoro osoby na górze twierdzą, że wszystko jest ok?

Nie wiem czy czytałeś cały wątek, ale wcześnie pisałem jak można zmienić prawo "Obywatelską inicjatywą ustawodawczą" wystarczy zebrać 100000 podpisów (no problem) i przedstawić projekt ustawy który będzie musiał być poddany głosowaniu w sejmie

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #28 dnia: 21.07.2016, 14:05 »


Niestety, na forum mieliśmy naukowców z IRŚ, co twierdzili coś innego. Według nich turystyka wędkarska nie będzie nigdy znaczącą rzeczą w Polsce. Mają jakieś własne teorie... Co gorsza, komu wierzyć będą politycy? Nam czy naukowcom z IRŚ? Trzeba pomyśleć jak to ugryźć :)



 A jak je zmienić, skoro osoby na górze twierdzą, że wszystko jest ok?

Nie wiem czy czytałeś cały wątek, ale wcześnie pisałem jak można zmienić prawo "Obywatelską inicjatywą ustawodawczą" wystarczy zebrać 100000 podpisów (no problem) i przedstawić projekt ustawy który będzie musiał być poddany głosowaniu w sejmie

Tylko, że największy problem jest taki, że od tego "wystarczy" do "przedstawić" droga wcale nie jest taka łatwa, jak to brzmi w jednym zdaniu na forum.
To jest też swojego rodzaju pułapka, bo może się okazać, że od tej głupoty, która panuje obecnie w przepisach można zrobić jeszcze większą.
A po wpisach na forum widać, że trzeba każdy przepis przemyśleć 1000 razy i przewidzieć różne charaktery, sytuacje, różne zależności.
Takim projektem można sobie strzelić w kolano. Jest to sposób, kiedyś też o tym pisałem, ale po głębszych przemyśleniach uznałem, że to nie jest takie proste jak się wydaje, a przynajmniej nie jest czarno białe.

Grzegorz

Offline júlio

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 404
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • TU NIE MA RYB
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Dlaczego jest tak jak jest?
« Odpowiedź #29 dnia: 21.07.2016, 14:18 »
Dlatego też wcześniej pisałem że do tego trzeba specjalistów którzy napiszą taki "dokument". Powołuje się do tego celu specjalny komitet w liczbie 15 osób który odpowiada za wprowadzenie ustawy do Sejmu.