Autor Wątek: Dlaczego łowicie na dwie wędki?  (Przeczytany 8334 razy)

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« dnia: 07.10.2016, 13:08 »
Pytanie takie jak w temacie.
Tak z ciekawości.
Mnie ojciec nauczył na jedną wędkę i to pewnie z powodu przepływanki po polsku lub spinningu jakie uznawał.
Gruntowych uznawał za próżniaków.
Przepraszam jakby coś za nazewnictwo ojca.
Muchowe wędkarstwo do dziś to dla mnie najtrudniejsza i zarazem najpiękniejsza metoda (nie potrafię wymachiwać tych ósemek) :)


Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #1 dnia: 07.10.2016, 13:28 »
Ponieważ druga wędka zwiększa szanse na złowienie ryby.

Przecież po to idziemy nad wodę, żeby  połowić  ryb. :P

Offline Sławek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Górny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #2 dnia: 07.10.2016, 13:30 »
Ja zawsze lowie tylko na jedna wedke.
Albo trafie z przyneta, zaneta, zestawem... albo nie.
Lowienie na dwie to troche dla mnie pojscie na latwizne. Ale ja troche inaczej traktuje wedkarstwo niz wiekszosc. Nie liczy sie dla mnie ilosc zlowionej ryby tylko kontakt z natura i możliwość przechytrzenia rybki tym, co wymyslilem.
Pomóź ratować Dzierżno Duże - największy zbiornik No Kill w Polsce - wstąp do koła nr 29.

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #3 dnia: 07.10.2016, 13:38 »
Ja zawsze lowie tylko na jedna wedke.
Albo trafie z przyneta, zaneta, zestawem... albo nie.
Lowienie na dwie to troche dla mnie pojscie na latwizne. Ale ja troche inaczej traktuje wedkarstwo niz wiekszosc. Nie liczy sie dla mnie ilosc zlowionej ryby tylko kontakt z natura i możliwość przechytrzenia rybki tym, co wymyslilem.

Podoba mi się takie podejście :thumbup:
Są brania to i na jedną jest przyjemnie. Kontakt z naturą to jest to :)
Nie wiem czy mogę bo to forum "Spławik i Grunt" ale poświęcę swój profil :)

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #4 dnia: 07.10.2016, 13:46 »
Na feedera najczęściej łowie na 1 wędkę , ale to tylko dla tego że nie umiem jednocześnie gapić się na dwie szczytówki ,ciężko sie skupić itd.
co do karpiowania to łowie na dwie bo jedna ta rod podzie głupio wygląda ;)

Ps. czyżby zaczęło się  znowu dzielenie wędkarzy na lepszych i gorszych? na "prawdziwych" i  "na niby" ? na sportowców i leniuchów?
kurde ja mam pecha , Ledwo uciekłem z wędkuje.pl gdzie są sami "łowcy lucio" gdzie każdy karpiarz czy inny wyspecjalizowany moczykij jest traktowany jak ktoś II kategorii (sortu) a tu znowu jakieś podziały??

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #5 dnia: 07.10.2016, 13:51 »
Ja łowię na 2 wędki, bo mogę wtedy użyć dwóch różnych mixów w podajnikach i dwóch różnych przynęt.
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #6 dnia: 07.10.2016, 13:57 »
Łowię na dwie wędki, bo w moich wodach jest tak mało ryb, że muszę próbować je znaleźć i użyć przynajmniej dwóch zanęt, żeby zdążyć sprawdzić, co danego dnia im odpowiada.

Poza tym uważam ten temat za prowokację ;)

Ja rozumiem, że Twój tata uważał, gruntowców za próżniaków (raczej za leniów, bo próżniak to osoba próżna). My łowiny na grunt inaczej, niż koledzy Twojego taty. Oczywiście nie obrażając nikogo!
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 784
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #7 dnia: 07.10.2016, 14:00 »
Łowię na dwie wędki, bo w moich wodach jest tak mało ryb, że muszę próbować je znaleźć i użyć przynajmniej dwóch zanęt, żeby zdążyć sprawdzić, co danego dnia im odpowiada.

Poza tym uważam ten temat za prowokację ;)

Ja rozumiem, że Twój tata uważał, gruntowców za próżniaków (raczej za leniów, bo próżniak to osoba próżna). My łowiny na grunt inaczej, niż koledzy Twojego taty. Oczywiście nie obrażając nikogo!

Już miałem napisać coś mądrego ale...Kolega mnie wyprzedził :)
 :thumbup: :beer:

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #8 dnia: 07.10.2016, 14:03 »
Mogę łowić dwoma wędziskami, jeśli będą to ciężkie gruntówki (sandacz, węgorz, karp) lub kije do metody (brania raz na pół godziny). W pozostałych przypadkach łowię wyłącznie jednym wędziskiem. Nie uznaję żadnych połączeń typu spławik i grunt (SiG tak :)). Jeśli spławik, to spławik. Grunt, to grunt.

Jeśli łowię z użyciem klasycznego koszyka, to tylko i wyłącznie jednym kijem. Wyznaję zasadę, że jeśli w łowisku jest sensowna populacja krąpi, płoci, karasi, leszczy, to dobry wędkarz łowiący jednym wędziskiem zawsze ogra równie dobrego wędkarza, ale łowiącego dwoma kijami. Udowodnione prawie naukowo ;)
Jacek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #9 dnia: 07.10.2016, 14:11 »
A ja łowię na dwie wędki bo tak lubię i tak stanowi prawo. Łowienie na dwie wędki, wcale nie zaburza mi kontaktu z naturą. Dla mnie bardzo liczą się złowione ryby, bo po to jeżdżę nad wodę. Dlatego właśnie nie mogę zasnąć wieczorem gdy jutro wyprawa.  To dlatego siedzę w deszczu, śniegu, po nocach, wydaję kupę kasy aby łowić i jeszcze raz łowić RYBY!
Mało tego, jeżeli prawo by to dopuszczało, rzucałby trzecią wędkę. Wcale mnie to nie razi!
To mówi Wam wędkarz, który połowę swoich wypraw przesiedział na rybach tylko z batem w ręku.

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #10 dnia: 07.10.2016, 14:11 »
Na feedera najczęściej łowie na 1 wędkę , ale to tylko dla tego że nie umiem jednocześnie gapić się na dwie szczytówki ,ciężko sie skupić itd.
co do karpiowania to łowie na dwie bo jedna ta rod podzie głupio wygląda ;)

Ps. czyżby zaczęło się  znowu dzielenie wędkarzy na lepszych i gorszych? na "prawdziwych" i  "na niby" ? na sportowców i leniuchów?
kurde ja mam pecha , Ledwo uciekłem z wędkuje.pl gdzie są sami "łowcy lucio" gdzie każdy karpiarz czy inny wyspecjalizowany moczykij jest traktowany jak ktoś II kategorii (sortu) a tu znowu jakieś podziały??
Absolutnie nie uważam żadnego wędkarza jako II kategorii.
Temat lajtowy tak jak moje niedzielne łowienie dla samego pobytu nad wodą.
Zero rekordów (choć cieszą), zero musu złowienia, raczej bawienie się wędkarstwem i testowanie metod, zanęt, przynęt.
Lużno proszę traktować ten temat i z uśmiechem :)
Zdaję sobie sprawę, że na dwie wędki jest większa szansa na rybę i jeśli jest to dozwolone to jest Ok. :)
PS.
Przepraszam za ocenę mojego ojca, że gruntowcy to próżniaki.
Dzisiaj uważam, że ojciec pomimo, że nigdy nie jadł ryb złowionych przez siebie to był mięsiarzem.
Zabierał wszystko i rozdawał.
Pewnie w celu żeby się pochwalić, że np. złowił worek świnek.
Ja łowię i wypuszczam.
Dla mnie to rekreacja, a zawody (brałem udział jako junior) w wędkowaniu uważam dzisiaj za zbędną rywalizację i mało adekwatną do poziomu danego wędkarza.
Rywalizacją dla mnie w latach młodzieńczych było wędkarstwo rzutowe ( do tarcz ciężarkiem). Szczęśliwy byłem bo zająłem 3 miejsce i nagrodą był nóż wędkarski Gerlach w skórzanej pochwie - mam go do dzisiaj :)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #11 dnia: 07.10.2016, 14:19 »
To dlatego siedzę w deszczu, śniegu, po nocach, wydaję kupę kasy aby łowić i jeszcze raz łowić RYBY!

No otóż. :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #12 dnia: 07.10.2016, 14:26 »
Zgadzam się z Syborgiem w 100%  :thumbup: Jak mam 2-3godz czasu to biorę ze sobą matchówkę lub feedera i minimum sprzętu, żeby wykorzystać ten czas (albo jego brak) jak najlepiej. Jeśli mam powyżej 4godz lub/i robię nockę (w tym roku tylko 4 :() to łowię na 2 kije, chyba, że mogę na 3, ale to b.rzadko. Niestety i u mnie szału nie ma z rybostanem, więc im więcej przynęt/metod/sposobów w wodzie tym mam więcej szans, żeby nie zejść o kiju. Podobnie mam w temacie metod - nie umiem/nie chcę skupić się na spławiku i feederze jednocześnie. A do tego dochodzi jeszcze moje zboczenie do posiadania na łowisku identycznych kompletów wędzisko/kołowrotek i koniecznie idealnie wypoziomowanych na podpórkach czy rod-podzie. Ten mój pedantyzm już mnie męczy... :facepalm:
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #13 dnia: 07.10.2016, 15:10 »
Może też łowcy z angielskich wód się wypowiedzą.
Jeśli na temat zabierania ryb przez polskich wędkarzy były częste wpisy, to czemu nie są akuratni do ilości wędek ?
Jak to jest w Anglii z dżentelmeńskim podejściem do ryb ?
Nie jest to wpis mający na celu dzielić wędkarzy, ale taki po prostu szczery o poszanowaniu ryb, podejścia do nich i sensu wędkowania, a nie rybołówstwa.

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #14 dnia: 07.10.2016, 15:17 »
Ja zazwyczaj łowie na 2 wędki, jedna to methoda, spławik lub zwykły grunt a druga to żywcówka. W tym roku na żywca złowiłem aż jednego szczupaka :) zazwyczaj w czasie sesji przerzucam żywca dwa razy, ot cała aktywność na tej wędce.
Michał