Autor Wątek: Dlaczego łowicie na dwie wędki?  (Przeczytany 8339 razy)

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 996
  • Reputacja: 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #15 dnia: 07.10.2016, 18:33 »
Łowię na jedną.
Najczęściej z jedną na grunt mam tyle roboty, że nie ogarnąłbym już drugiej.
Poza tym, nawet w momentach gdy nic się dzieje z wędką, to przyjemnie pogapić się na wodę, życie w niej i nad nią albo poobserwować gdzie pławią się lub żerują ryby.

Ostatnio dwa dni z rzędu miałem przyjemność zobaczyć jak rybołów pikuje, wpada do wody i atakuje rybę.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #16 dnia: 07.10.2016, 18:59 »
Dlatego, że można bardziej kombinować, testować, wstrzelić się z przynętą. Nie podchodzę do tego tak, że jak łowię na dwie wędki, to złowię więcej ryb :)
Zbyszek

MrProper

  • Gość
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #17 dnia: 07.10.2016, 19:05 »
Dlatego, że można bardziej kombinować, testować, wstrzelić się z przynętą. Nie podchodzę do tego tak, że jak łowię na dwie wędki, to złowię więcej ryb :)
Dokładnie Zbyszku :thumbup:
Czasem zwijam jedną, bo nie ma sensu sie męczyć dwoma, jeśli ryba żeruje i bierze niemal na wszystko. Mimo ze dwoma złowił bym więcej, ale po co? Jeśli jedna wędka zabawa jest przednia :)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #18 dnia: 07.10.2016, 19:13 »
Dlatego, że można bardziej kombinować, testować, wstrzelić się z przynętą.
Jak łowię na dwie wędki, to mam szanse złowić więcej ryb.

I to i to.
;)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #19 dnia: 07.10.2016, 19:24 »
Od dawna na łowię na dwie wędki.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #20 dnia: 07.10.2016, 19:27 »
2 kije, dwie taktyki, dwa różne miejsca do zlokalizowania ryb.
Jak już ktoś wyżej zauważył, jadę nad wodę połowić. Kontemplować widoki mogę przez okno. Lasy i łaki, mam kilkaset metrów za nim. Inna bajka jak ryba czasem jest w amoku. W tedy dwa kije to męka.
Arek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #21 dnia: 07.10.2016, 19:29 »
Może też łowcy z angielskich wód się wypowiedzą.
Jeśli na temat zabierania ryb przez polskich wędkarzy były częste wpisy, to czemu nie są akuratni do ilości wędek ?
Jak to jest w Anglii z dżentelmeńskim podejściem do ryb ?
Nie jest to wpis mający na celu dzielić wędkarzy, ale taki po prostu szczery o poszanowaniu ryb, podejścia do nich i sensu wędkowania, a nie rybołówstwa.

Mieszkam w Anglii więc spełniam kryteria, tak mi się wydaje. Bardzo często widzę ludzi łowiących na dwie wędki, gruntówki lub mieszane ze spławikiem. Nie wiem czy tak łowi zdecydowana większość bo nigdy nie zwracałem na to uwagi. Teoretycznie można łowić nawet na cztery po wykupieniu drugiej licencji.
Łowię na jedną wędkę, zwykle na spławik. Tak jest mi wygodniej, łatwiej jest się skupić i może trochę z lenistwa. Każdy wyjazd traktuje jako okazje do posiedzenia na łonie natury, to ile złowię to sprawa dalszego rzędu. Rzadko zdarza się wrócić o kiju a każda ryba cieszy tak samo.

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #22 dnia: 07.10.2016, 20:06 »
Żeby nie było, że ja jakiś anty dwóch wędek i robię podziały wśród wędkarzy jak ktoś napisał.
Kapitalny filmik o porównaniu metod w danym miejscu :
Lucjan tekstami i rozmowami z rybami rozbraja. Zobaczcie nawet te "biedne" karasie machają płetwami. Super kulturalne łowienie :bravo:

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #23 dnia: 07.10.2016, 20:34 »
Jako 15-latek jak już posiadałem kartę wędkarską wędkowałem na jedną spławikówkę. Po latach spławik mi się znudził i jak się dorobiłem pierwszych fenderów wędkowałem na dwie wędki dlatego że tak można. Po jakimś czasie znów przerzuciłem się na jedną tym razem  picker i na jedną wędkowałem do czasu aż zabrakło w Warszawie na kanale żerańskim ryb. Teraz wędkuję na dwie wędki a to dlatego że mogę sprawdzić jaka przyneta jest skuteczna. Zdarza się że rozwijam tylko jedną wędkę - pickera  jednak sporadycznie. Nie potrafie pogodzić wędkowania jedną wędką np. na grunt a drugą na spławik. Tak jak kolega wcześniej napisal i ja posiadam takie same dwa federy,kołowrotki na nich żyłkę,podajniki lub koszyki, żyłkę przyponówkę nawet te same haczyki z tą tylko różnicą że na jednym fenderze nam haczyk o rozmiar mniejszy jednak nie zawsze.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #24 dnia: 07.10.2016, 21:33 »
Jako 15-latek jak już posiadałem kartę wędkarską wędkowałem na jedną spławikówkę. Po latach spławik mi się znudził i jak się dorobiłem pierwszych fenderów wędkowałem na dwie wędki dlatego że tak można. Po jakimś czasie znów przerzuciłem się na jedną tym razem  picker i na jedną wędkowałem do czasu aż zabrakło w Warszawie na kanale żerańskim ryb. Teraz wędkuję na dwie wędki a to dlatego że mogę sprawdzić jaka przyneta jest skuteczna. Zdarza się że rozwijam tylko jedną wędkę - pickera  jednak sporadycznie. Nie potrafie pogodzić wędkowania jedną wędką np. na grunt a drugą na spławik. Tak jak kolega wcześniej napisal i ja posiadam takie same dwa federy,kołowrotki na nich żyłkę,podajniki lub koszyki, żyłkę przyponówkę nawet te same haczyki z tą tylko różnicą że na jednym fenderze nam haczyk o rozmiar mniejszy jednak nie zawsze.

Bardzo sensowne wyjaśnienie.
Ja jako preferujący wędkarstwo spławikowe na rzekach stojąc w wodzie nie byłem w stanie ogarnąć dwóch wędek.
Na stojących wodach przyznam, że mi się nudzi jak nie ma brań kilka godzin i chyba też rozejrzę się za gruntówką tylko cienki z tego jestem i nie wiem czy methoda czy feeder, picker i o co w tym chodzi ? :) .
Kiedy zacinać ?
Czytam forum i uczę się i nie powiem, że mnie to nie interesuje choć dobre dla leniuszków w porównaniu do spinningistów, muszkarzy i przepływankowców ;D
Dla mnie kiedyś wędkarz gruntowy to wędka szklak lub komponent spinningowa i sprężyna z zanętą i hak minimum 8 :) Zero finezji :)

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #25 dnia: 07.10.2016, 21:34 »
Zawsze dwa kije.
Obłowienie dwóch różnych miejsc.
Wstrzelenie się z przynętą.
Połączenie zasiadki na dwa różne gatunki ( drapieżnik/biała ryba).

Jeden kij zabieram tylko i wyłącznie na zabawę z bolonką nad rzeką.
Feeder & spinning

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #26 dnia: 07.10.2016, 21:42 »
Tomek czytaj dużo a sam zobaczysz jak będziesz miał lepsze wyniki. Je też w 2015r jak się zalogowałem długo czytałem forum było tak że do godz. 3 rano. I stało się od połowy wrzesnia 2015r mam zdecydowanie lepsze wyniki niż w przeszłości.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Tono

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 22
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #27 dnia: 07.10.2016, 21:50 »
Tomek czytaj dużo a sam zobaczysz jak będziesz miał lepsze wyniki. Je też w 2015r jak się zalogowałem długo czytałem forum było tak że do godz. 3 rano. I stało się od połowy wrzesnia 2015r mam zdecydowanie lepsze wyniki niż w przeszłości.
Tak robię.
Czytam i oglądam filmiki.
Jednak najbardziej podoba mi się łowienie na jedną wędkę stojąc w wodzie i nęcenie robaczkami w nurt rzeki. Przymierzam się do łowienia tak jak w czasach młodzieńczych w Dunajcu - Zakliczyn, Poprad-Rytro, San- Dubiecko, a właściwie Przedsielnica, to mnie kręciło i nawet oszukiwanie PZW i łowienie na białe robaki zamiast na pęczak :)

MrProper

  • Gość
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #28 dnia: 07.10.2016, 21:52 »
Tomek czytaj dużo a sam zobaczysz jak będziesz miał lepsze wyniki. Je też w 2015r jak się zalogowałem długo czytałem forum było tak że do godz. 3 rano. I stało się od połowy wrzesnia 2015r mam zdecydowanie lepsze wyniki niż w przeszłości.
Tak robię.
Czytam i oglądam filmiki.
Jednak najbardziej podoba mi się łowienie na jedną wędkę stojąc w wodzie i nęcenie robaczkami w nurt rzeki. Przymierzam się do łowienia tak jak w czasach młodzieńczych w Dunajcu - Zakliczyn, Poprad-Rytro, San- Dubiecko, a właściwie Przedsielnica, to mnie kręciło i nawet oszukiwanie PZW i łowienie na białe robaki zamiast na pęczak :)

Oj nie ładnie, nie ładnie :) ;)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dlaczego łowicie na dwie wędki?
« Odpowiedź #29 dnia: 07.10.2016, 22:07 »
Lepiej nie stój w wodzie tylko na leniucha na fotelu bo na starość reumatyzm jak znalazł :)
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników