Autor Wątek: Rewitalizacja zbiorników wodnych za pomocą Efektywnych Mikroorganizmów  (Przeczytany 2327 razy)

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Mam pytanie, czy ktoś z kolegów z forum słyszał coś na tytułowy wątek, bądź może korzystał z takiego rozwiązania? Jeśli tak to może podzieliłby się swoimi wiadomościami na ten temat. W internecie znalazłem stronkę lecz nie jest tam za dużo na ten temat. Dodatkowo posiadam plik pdf w którym jest krótki opis wraz z zamieszczonymi fotografiami. Jestem na prawdę w szoku :o. Jeśli to wszystko jest prawda i rzeczywiście było i jest jak na fotografiach. Zobaczcie sami
http://emformacja.pl/falaem/pdf/rekultywacja.pdf
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 782
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Super rzecz Gregorio!  :thumbup:

Bardzo ciekawa rzecz, zastanawiam się ile zajmuje przywrócenie normalności takiemu zbiornikowi i ile trzeba tych mikroorganizmów aby 'wyleczyć' wodę powiedzmy 10 hektarów. Myślę, że byłaby to wielka sprawa, gdyby dobrze to działało, wędkarze bardzo przyspieszają zarastanie zbiorników sypaniem zanęty, na wielu z nich możnaby takie dawki wprowadzać aby zahamować procesy gnilne...

To powinna być 'przyszłość' dla wielu wód - bo wiele z nich umiera. Ciekawe jakie są koszta?
Lucjan

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 640
  • Reputacja: 1994
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Te zdjęcia dają człowiekowi nadzieję :o
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 450
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Darek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Być może wiele to nie wnosi do tematu natomiast mam taką małą historyjkę,która jak najbardziej mnie przekonuje do skuteczności wyż.wym. metody.
Mianowicie mam wujaszka,dość daleka rodzina i dawno go nie widziałem,mieszka ów człek na wsi,dość blisko Bugu. Również wędkuje,chociaż teraz już mniej niż kiedyś.Jako zapaleniec ma staw na terenie swojej nieruchomości,różne "cuda" do niego powpuszczał . Zbiornik był tam rzekomo od dawien dawna,on go powiększył,pogłębił nasadził roślin itd.
Zastanowiło mnie w pewnym wieku jak to możliwe,że tak mocno zarybiony stawik ma tak piękną ,czystą i klarowną wodę.
Okazało się,że wujaszek 1-2 razy w roku wsypuje do wody(za namową jakiegoś kumpla) preparat ,określany w składach budowlanych jako "bakterie do przydomowych szamb/oczyszczalni ścieków".
Teraz nabiera to sensu i coś w tym musi być.
Jeśli to serio skuteczne marzyłbym by zastosowano tą metodę na śląskich wodach...
Czesiek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 640
  • Reputacja: 1994
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Te bakterie do szamb to jest super sprawa. Mój znajomy ma taką przydomową oczyszczalnię ścieków. Wykopał to 15 lat temu, raz na tydzień wrzuca tabletkę, a z drugiej strony wypływa drenami woda 3 klasy czystości i podlewa mu trawnik. Nic nie śmierdzi, spoko-loko.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Super rzecz Gregorio!  :thumbup:

Bardzo ciekawa rzecz, zastanawiam się ile zajmuje przywrócenie normalności takiemu zbiornikowi i ile trzeba tych mikroorganizmów aby 'wyleczyć' wodę powiedzmy 10 hektarów. Myślę, że byłaby to wielka sprawa, gdyby dobrze to działało, wędkarze bardzo przyspieszają zarastanie zbiorników sypaniem zanęty, na wielu z nich można by takie dawki wprowadzać aby zahamować procesy gnilne...

To powinna być 'przyszłość' dla wielu wód - bo wiele z nich umiera. Ciekawe jakie są koszta?

Lucjan dobre pytanie też mnie to zastanawia :)
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Jest napisane że 10-15% kosztów metody tradycyjnej.

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 450
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Darek

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
"Wczesną wiosną stosujemy Terra Biosa w ilości 1 litr na każde 10 m3  wody. zabieg powtarzamy co miesiąc. Terra Biosa trzeba rozcieńczyć w takiej ilości wody, która pozwoli rozprowadzić go równomiernie po powierzchni stawu."

"Produkty w opakowaniach 5 litrów
Terra Biosa Aqwa 50 zł / opakowanie"

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 782
  • Reputacja: 1990
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Czyli na wodzie o powierzchni hektara, mamy do czynienia z 10 000 metrów kwadratowych. Dawka Aqua Biosa to jak czytamy - Likwidacja osadów dennych: preparat wymieszać z gliną, ulepić kule i wrzucać na dno zbiornika. 0,3L na 1 m2 dna. Czyli jeden litr starcza na 3 metry, i mamy ilość - 3000 litrów :o Za opakowanie 10 litrów płacimy 7 zeta za litr, tak więc mamy koszt 21 000 PLN. Nawet z rabatem - pozostaje drogi transport i ...  sposób zapodania na dno! Przecież to dłuuuga i mozolna praca, przy zbiorniku 5 hektarów możemy zamknąć się w kwocie 100 000 PLN. To zdecydowanie za dużo. Nie wspominam o tym, że oni chcą ponawiać zabieg co miesiąc :o

Myślę, że ten człowiek - Marcin Sitarek ma inny sposób na takie zbiorniki, może jego mieszanka jest bardziej stężona? Na pewno nie jest to ten preparat do ogrodowych sadzawek.




Lucjan