Autor Wątek: Wędkarz-podróżnik, czyli gdzie na świecie chcielibyście połowić?  (Przeczytany 4806 razy)

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Każdy na pewno ma jakieś miejsca na świecie, które chciałby odwiedzić po to, aby powędkować. Gdzie Was ciągnie? Może ktoś chciałby odwiedzić Amazonię, albo połowić na Wielkiej Rafie?

Dla mnie świetnymi miejscami są niektóre kraje Europy wschodniej (Białoruś, Rosja, Ukraina, Rumunia) oraz Kanada. Sporo tam jeszcze prawdziwej, dzikiej wody. Odwiedziłem kilka lat temu deltę Dunaju w Rumunii i byłem wręcz zachwycony. Nie miałem okazji połowić, ale popływać i pojeździć jak najbardziej. Z tego, co wiem - wody są tam rybne, a wędkarstwo nie jest jakimś popularnym hobby wśród miejscowych. Oczywiście są rybacy, ale nie na skalę przemysłową. Raczej sami sprzedają świeże ryby. To co widuję w rosyjskich programach o tematyce wędkarskiej to też kusząca opcja.
Lubię dzicz, głuszę. Tylko ja i przyroda. Nie chodziłoby w takim miejscu o wyniki i rekordy. Raczej o odcięcie się od świata na chwilę i oddanie się swoim pasjom.
Połamania!
-Mateusz-

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Amazonka i jej dopływy :D.
Pozdrawiam Marcin

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
A ja mam inaczej. Najpierw chciałbym ogarnąć własne podwórko. Nie ciągnie mnie nawet nad Bałtyk. W moich okolicach jest mnóstwo wyzwań wędkarskich.
Tak samo mam z podróżowaniem. Staram sie ogarnąć całą Polskę (co mi się już prawie udało). Nie macie pojęcia ile w naszym kraju jest ciekawych miejsc.
Rio Elbro zostawiam dla nowobogackich "łowców". Lepsze Polskie gówno w polu, niż fiołki w Neapolu :D :narybki:
Jeśli już puścić wodze fantazji, to chętnie pojadę z kolegą alphaomega :) by przez tydzień nie widzieć człowieka, tylko ryby.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Na Rio Ebro - Był  Lucio ! :) nie złowił Suma niestety, nie każdy ma szanse jechać do raju sumów i karpi i złowić suma, jak widać po filmie Lucia :) 2 tys za wyjazd to nie mało ....

Ja osobiście nigdzie nie myśle sie wybierać, warto jest poznać okolice w Polsce, które kryją wiele ciekawych miejsc na rybki  :)
Krzysztof

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Byłem raz na rejsie pomiędzy Teneryfą a Gomerą i baaaaaardzo chciałbym tam wrócić. Założę nawet na ten cel specjalną skarbonkę. I raz w życiu pojechałbym nad Ebro na sumy (karpia 21 kg już kiedyś złapałem ... i mi wystarczy). :)
;)

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Na Rio Ebro - Był  Lucio ! :) ...

Akurat go nie miałem na myśli, ale przykład wręcz idealny :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
A mnie kusi Mongolia. Czy wiecie że tam miejscowi wcale nie jedzą ryb ? Podchodzą do ryb jak my do ślimaków czy żab - brzydzą się tym by je jeść . Mają tam jezioro ktore jest bliźniakiem Bajkału , niezbadane do dziś, nawet nie wiadomo co w nim pływa

Rosji , nawet tej dzikiej nie polecam - tam bida aż piszczy i łowi sie wszystko jak leci, nawet granatami
Pozdrawiam - Gienek

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Jeśli już puścić wodze fantazji, to chętnie pojadę z kolegą alphaomega :) by przez tydzień nie widzieć człowieka, tylko ryby.

Ale musielibyśmy łowić zwróceni plecami do siebie (miałem napisać o innej części ciała, troszkę poniżej pleców ;) )
Co do Polski to fakt, jest wiele ciekawych miejsc i lubię takie odkrywać. Niestety w większości z nich pełno "szpeców" z grubą żyłką i wiaderkiem na ryby zamiast siatki.
Połamania!
-Mateusz-

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Jeżeli chodzi o Polskę to marzy mi się taki 2-3 miesięczny objazd najlepszych łowisk linowych w kraju :). Taki "tench trip" :D.  Niestety na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe :D.
Pozdrawiam Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Co do raf to są zbyt piękne jak dla mnie żeby działać tak z wędką z racji że mocno zeksplorowałem na morzu czerwonym kilka raf zaliczyłem w wersji snurkowej mam swoje zdanie na ten temat. Nie jeste entuzjastą nurkowania z butlą wole snurkowanie bliskość natury taka dosłowna pływania w sród ławic ryb korali żółwi krótko mówiac całego ekosystemu przeżycie które zostaje na całe życie
co do miejscówek wybieramy z żoną miejsca zarówno ze ścianami jak i z koralami wyrastajacymi niedocenione przeżycie.
hm takie wspomnienie mi teraz sie nasówa gdy pływasz z żółwiami wielkości człowieka - czy przyroda to nie potęga .........
a co do pozostałych miejsc hm w moim przypadku to musiałbym mieć wiecej czasu bo mocno w życiu codzienym jeste zarobiony i srednio w roku mam 15 dni lecie urlopu aby gdzieś sie wybrać z żonką do raju amwtedy  nie mam czasu na kijki tylko na czas spędzony z żonką
tak sobie obiecuje że jak dożyje to na starość sie wybiore gdzieś do skandynawi na jakąś grubsza wyprawe wędkarska
mam sentyment do skandynawi swego czasu mocno ja eksplorowałem z żoną
Maciek

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Kanada jak dla mnie jest rajem wedkarskim :fish: :narybki:

Offline zbyszek73

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grudusk / Ciechanów
  • Ulubione metody: bat
Polskie rzeki

Offline Uli

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Lokalizacja: West Midlands
Właściwie znam tylko swoje podwórko w Polsce i niewielka okolice w UK.
Planuje letni wypad w czerwcu na zalew szczeciński, wielkopolska tez mnie interesuje

Z innych krajów to Skandynawia   i chętnie bym popróbowała w ciepłym morzu...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Powiem Wam szczerze, że co do mnie to wędkarsko mam idealne położenie. UK i Polska to dwa najlepsze kraje do łowienia. Jeziora, rzeki, stawy... Czego chcieć więcej? Jeżeli mam czas pojechać na rybki zawsze mam dylemat gdzie, tyle jest pieknych miejscówek ;D
Lucjan

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Ja  chciałbym zmierzyć się z potworami zamieszkującymi Amazonię :)
Maciek