Autor Wątek: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego  (Przeczytany 16712 razy)

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Polecam artykuł a właściwie podsumowanie jednego z redaktorów WP a brzmi ono tak:
"Poruszane przez Czytelników sprawy dotyczą jednego problemu dlatego zdecydowałem je zebrać i udzielić jednej odpowiedzi. Jestem przekonany sprawy nie załatwię czego przykładem zasoby tej domeny i Facebooka „Wędkarza Polskiego”. Bardzo łatwo do nich sięgnąć, jak jednak widać nie każdemu.
Po ukazaniu się artykułu o złowieniu największego suma w Polsce przez Andrzeja Wałkiewicza mieliśmy blisko 10 tysięcy odsłon i przypłynęło kilkaset komentarzy. Na wszystkie nie odpowiadałem, nie wszystkie, ze względu na wulgarne słowa zamieściłem. W każdym razie dotyczyły tego samego problemu z jakim mamy do czynienia w „Okazałej sztuce”.
Redakcja nigdy nie zajmowała stanowiska w sprawie mody panującej w wędkarstwie - „złów i wypuść”. Jesteśmy bowiem zdania, że znęcanie się nad zwierzętami to wielka podłość ze strony człowieka, a tym jest łowienie dla wypuszczania - najczystszą formą sadyzmu. W tej modzie mamy nie tylko na bakier z moralnością, również z prawem  o czym również wiele pisaliśmy.  W komentarzach jest jeszcze jeden problem: pouczanie innych. Właśnie temu dajemy zawsze wyraźny odpór. Sam rób sobie co chcesz, ale nie pouczaj innych tym bardziej, że jesteś...
Wiesław Dębicki

Całość tutaj http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/3549
Janusz

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #1 dnia: 01.02.2015, 21:53 »
Czyli na Zachodzie żyją prawie sami sadyści. Moi koledzy z Niemiec i W. Brytanii to wpuszczają prawie 100% złowionych ryb. Za to idealnie jest na Ukrainie. Kiedyś tam byłem tydzień i przy okazji trochę wędkowałem z niejakim Saszą. Każdy karaś 12 cm lądował na patelni, a miejscowe "dziadki" to brali dosłownie wszystko.  :'(
;)

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #2 dnia: 01.02.2015, 21:55 »
Nie ma co komentować, beton zostanie betonem :thumbdown: a my musimy robić swoje  :D.

PS. Po tym widać dlaczego to pismo musiało przenieść się kilka lat temu do internetu, przestali być kupowani w wersji papierowej, teraz widać m.in dlaczego  :).
Pozdrawiam Marcin

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #3 dnia: 01.02.2015, 22:00 »
Sadyzm to walenie 20l. zanęty na karpia - jak mamy w regulaminie zawodów Milo. Za takim podejściem jak mają panowie z Wędkarza to rozumiem że są weganami? W dupie mam takie gadanie i nie mam zamiaru w ogóle słuchać takich pierdół. Nie raz widziałem jak karpiarze na łowisku PZW odłowione sztuki takie po 10kg. oglądali, robili pomiary, ubytki w naskórku opatrywali specjalną maścią i delikatnie wpuszczali rybę do wody. Uniosłem się za mocno... Idę po drinka...
Error Team Poland

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #4 dnia: 01.02.2015, 22:02 »
Nie komentowałbym tych słów, moim zdaniem napisano to w taki sposób żeby wzbudzić kontrowersje i dyskusje.
Oczywistym jest że to będzie cytowane i udostępniane na forach ( jak widać udało się )
A to wszystko dla podniesienia wejść na stronę. W internecie pisze się wszystko, za tydzień przeczytamy że Lewandowski złowił rekordowego szczupaka i usmażył :)

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #5 dnia: 01.02.2015, 22:03 »
Sadyzmem jest to co w ponizszym filmie! Do kogo nas sie porownuje?  >:O
http://www.webdehaber.com/derisi-yuzulmus-ve-ic-organlari-olmadigi-halde-yuzen-balik-video,684.html
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #6 dnia: 01.02.2015, 22:07 »
Dobre.
Ja na szczęście jestem już po drinku (inaczej się Barcelony oglądać nie da). Na super łowisku niedaleko ode mnie (Dziećkowice) wielu "karpiarzo-amurarzo-sumiarzy" stosuje się do zasad z tej gazety i wcinają karpie, amury i sumy 15+ (co często widać po ich pokaźnie zaokrąglonych kształtach), a zdarza się, że biorą ryby ... i potem sprzedają na komercyjne łowiska. Nie wiem czy to prawda ale jeden gość wspominał o sumie 1000 zł za rybkę.
;)

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #7 dnia: 01.02.2015, 22:08 »
Sadyzmem jest to co w ponizszym filmie! Do kogo nas sie porownuje?  >:O
http://www.webdehaber.com/derisi-yuzulmus-ve-ic-organlari-olmadigi-halde-yuzen-balik-video,684.html

O rzesz k...wa ale p...eby  ???  >:O
Pozdrawiam Marcin

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #8 dnia: 01.02.2015, 22:10 »
Dobre.
Ja na szczęście jestem już po drinku (inaczej się Barcelony oglądać nie da). Na super łowisku niedaleko ode mnie (Dziećkowice) wielu "karpiarzo-amurarzo-sumiarzy" stosuje się do zasad z tej gazety i wcinają karpie, amury i sumy 15+ (co często widać po ich pokaźnie zaokrąglonych kształtach), a zdarza się, że biorą ryby ... i potem sprzedają na komercyjne łowiska. Nie wiem czy to prawda ale jeden gość wspominał o sumie 1000 zł za rybkę.

Niestety ten nielegalny proceder jest dość popularny w naszym kraju  :thumbdown:.
Pozdrawiam Marcin

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #9 dnia: 01.02.2015, 22:16 »
Dobre.
Ja na szczęście jestem już po drinku (inaczej się Barcelony oglądać nie da). Na super łowisku niedaleko ode mnie (Dziećkowice) wielu "karpiarzo-amurarzo-sumiarzy" stosuje się do zasad z tej gazety i wcinają karpie, amury i sumy 15+ (co często widać po ich pokaźnie zaokrąglonych kształtach), a zdarza się, że biorą ryby ... i potem sprzedają na komercyjne łowiska. Nie wiem czy to prawda ale jeden gość wspominał o sumie 1000 zł za rybkę.

Kurna idę się zapisać na basen bo moje zaokrąglone kształty mogą wskazywać na mięsiarstwo  ;)
Janusz

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #10 dnia: 01.02.2015, 22:17 »
Skand, tylko pamiętaj, jak coś złowisz na basenie to koniecznie musisz to skonsumować :)
Error Team Poland

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #11 dnia: 01.02.2015, 22:21 »
Basen nic nie daje, chyba że z sauną. Siłownia z osobistym trenerem, bieg 30 min (wzwyż), brzuszki w domu i mało jeść. Czasem mi to wychodzi, ostatnio niestety nie  :'(  :'(  :'(
;)

Offline Skand

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław /Stare Miasto - Szczepin/
  • Ulubione metody: feeder
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #12 dnia: 01.02.2015, 22:25 »
Skand, tylko pamiętaj, jak coś złowisz na basenie to koniecznie musisz to skonsumować :)

No niejedna syrena z basenu byłaby do skonsumowania  :D
Janusz

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #13 dnia: 01.02.2015, 22:30 »
Pomijając wszystko - jak można jeść karpia 15+ ? . Toż to samo w sobie obrzydliwe
Pozdrawiam - Gienek

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 938
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: C&R czyli jak zostaliśmy sadystami wg. Wędkarza Polskiego
« Odpowiedź #14 dnia: 01.02.2015, 22:36 »
Nie wiem.
2 przykłady: u jednego z "Łowców" widziałem w wanience w ogródku "karpika" 6-8kg czekającego "na obiad". Dwóch innych chwaliło się (niestety raczej są prawdomówni), że jednego dnia złowili 3 amury o łącznej wadze 45kg i oczywiście zaprosili je do domu ...
;)