Autor Wątek: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)  (Przeczytany 3021 razy)

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« dnia: 12.12.2023, 11:12 »
🎣 Poszukiwani Testerzy dla Nowej Aplikacji Wędkarskiej! 🎣

Cześć Wędkarze!
Jestem szczęśliwy, że mogę podzielić się z Wami moim najnowszym projektem - zupełnie nową aplikacją wędkarską, która ma na celu ułatwienie i urozmaicenie Waszych wędkarskich doświadczeń!

🚀 Co nowego?
- Intuicyjny interfejs użytkownika, zaprojektowany z myślą o łatwości obsługi.
- Społeczność wędkarska - dziel się swoimi poradami i zdjęciami z innymi pasjonatami.
- Możliwość przyjemnej konwersacji poprzez chat z innymi osobami.
- Giełda na której możesz ogłosić chęć sprzedaży lub kupna jakiegoś asortymentu wędkarskiego.
- Porady tworzone przez profesjonalnych wędkarzy.
- Forum na którym uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

🚀 Co w przyszłości?
- 🗺️ Mapy z lokalizacjami popularnych łowisk i nowych miejsc do odkrycia.
- 🎣 Dziennik połowów, abyś mógł śledzić swoje sukcesy i wyzwania.
- 🎣 Informacje na temat zawodów wędkarskich
- 💵 Możliwość zakupu zezwoleń na połów.

🔍 Poszukuję Waszej Pomocy!
Poszukuję ochotników do przetestowania mojej aplikacji! Jeżeli jesteś zainteresowany/a, po prostu zostaw po sobie znak a na pewno się odezwę ;)

Dziękuję Wam z góry za wsparcie i entuzjazm! 💙🎣

Offline C4sius

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #1 dnia: 12.12.2023, 11:17 »
znak

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #2 dnia: 12.12.2023, 11:41 »
Coś więcej możesz napisać?  Czy to aplikacja androida? Można poprosić o bardziej obszerny, szczegółowy opis, jakieś grafiki.   

To co jest obecnie opisane, a nawet dużo dużo więcej  , dzięki wieloletniej pracy użytkowników znajduje się na tym forum.

Offline Amurak

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #3 dnia: 12.12.2023, 12:08 »
Aplikacja ma mieć swoją premierę wiosną 2024r. nie mam jeszcze konkretnej daty w głowie ale chciałbym aby do kwietnia już była na ,,produkcji''. Aplikacja ma być odpowiedzią na coraz nowocześniejsze aplikacje i rozwiązania aby nam wędkarzom żyło się lepiej, jedna aplikacje gromadząca wszystko. Aktualnie jestem na etapie zbierania opinii od ludzi co o tym sądzą, jakie są ich sugestie, propozycje, co jest ok, a co do poprawy. Aplikacje będzie się ciągle rozwijać dlatego do pierwszego wypuszczenia będzie tylko wersja webowa tej aplikacji, oczywiście aplikacja będzie w pełni responsywna więc każdy użytkownik będzie mógł z niej swobodnie korzystać na swoim telefonie i również przypiąć sobie tą stronę do ekranu na telefonie aby szybko z niej korzystać, w przyszłości są plany aby były również aplikacjie dostępne na IOS i Android w ich sklepach. Oczywiście zgadzam się, że na tym forum jest bardzo dużo wiedzy dzięki świetnej społeczności, która tworzy to forum, ale w aplikacji którą tworzę jest bardzo dużo rzeczy, których nie ma takich jak przejrzysty czat do rozmowy z innymi uczestnikami, o wiele ładniejszy i przejrzysty interface, możliwość korzystania z dark mode, responsywność na urządzenia mobilne, podział na różne sekcje, porady i forum są oddzielnie dzięki czemu po łatwo jest się nawigować podobnie jest z giełdą, w przyszłości będzie sekcja poświęcona zawodom wędkarskim, mapa z łowiskami. Jest też pomysł aby aplikacja się monetyzowała dzięki czemu będzie możliwość uniknięcia reklam i ciągłego rozwijania tej aplikacji w ramach potrzeb. Ma to być aplikacja od wędkarzy dla wędkarzy i ma być ciągle rozwijana :D

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 869
  • Reputacja: 333
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #4 dnia: 12.12.2023, 12:54 »
...Aplikacja ma być odpowiedzią na coraz nowocześniejsze aplikacje...

Szach mat, logika poszła się jebać ;D
Dzierżno uzależnia

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #5 dnia: 12.12.2023, 16:43 »
Daj coś, czego nie mają inni. Forum, czat czy giełda to nie są jakieś unikatowe cymesy. Mapy i bogata oferta zakupu zezwoleń to już trochę lepiej, no ale to akurat odkładasz na przyszłość. Może np. zdjęciowa identyfikacja gatunków ryb dla słabszych (coś na kształt PlantSnap dla roślin) - biorąc pod uwagę poziom merytoryczny egzaminów na kartę wędkarską, to kto wie czy by nie chwyciło.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #6 dnia: 12.12.2023, 21:38 »
Powstrzymajcie się od linczowania. Kolega napisał aplikację i potrzebuje testerów. Zawarł w niej to, co uważał, że będzie najlepsze na początek. Nie od razu Rzym zbudowali.

Kiedyś czytałem świetny artykuł o tym, że do agencji przychodzi klient z milionem i chce za to dostać drugiego Ubera. Niestety to tak nie działa. Wpierw robi się szkielet oraz podstawową funkcjonalność, a dopiero później rozbudowuje o funkcjonalności najbardziej pożądane przez użytkowników. To właśnie użytkownicy oraz ich potrzeby decydują, w którym kierunku aplikacja powinna się rozwijać. Proponuję wpierw przetestować to, co już jest, a później stworzyć ankietę z funkcjonalnościami i wpierw rozwijać te najbardziej pożądane. Na ryby mam bardzo mało czasu, ale i tak zgłaszam się na testera.

Należy też pamiętać o nakładzie pracy. Rozpoznawanie ryb to bardzo ciekawa funkcjonalność i chętnie bym z niej skorzystał (do tej pory trudność mi sprawia odróżnienie leszcza od krąpia). Należy jednak pamiętać, że tutaj wchodzi uczenie maszynowe, a to jest zadanie trudne oraz bardzo czasochłonne. Dodatkowo potrzebna jest ogromna baza, na podstawie której aplikacja nauczy się rozpoznawać poszczególne gatunki ryb, a wbrew pozorom zdjęć w necie aż tak dużo nie ma.

Kolega na pewno poświęcił już wiele miesięcy na stworzenie tego, co obecnie jest dostępne i czytając propozycje z komentarzy, przed Nim jeszcze długie miesiące (a może i lata) przed komputerem. Zanim zaczniesz pisać program księgowy, wpierw uczysz się księgowości, żeby nie powstał bubel, którego nikt nie będzie używać. Nie podcinajmy Mu skrzydeł, tylko pomóżmy stworzyć aplikację, z której każdy z chęcią będzie korzystał.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #7 dnia: 12.12.2023, 21:41 »
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #8 dnia: 12.12.2023, 22:20 »
Potestuje jeśli jeszcze można
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #9 dnia: 12.12.2023, 23:42 »
Pomogę= mogę testować

Offline Egn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Sącz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #10 dnia: 13.12.2023, 10:57 »
I ja się zgłaszam ;)

Offline hunter

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 2
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #11 dnia: 13.12.2023, 11:34 »
Trzymam kciuki :)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 442
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #12 dnia: 13.12.2023, 21:24 »
Powstrzymajcie się od linczowania. Kolega napisał aplikację i potrzebuje testerów. Zawarł w niej to, co uważał, że będzie najlepsze na początek. Nie od razu Rzym zbudowali.

Kiedyś czytałem świetny artykuł o tym, że do agencji przychodzi klient z milionem i chce za to dostać drugiego Ubera. Niestety to tak nie działa. Wpierw robi się szkielet oraz podstawową funkcjonalność, a dopiero później rozbudowuje o funkcjonalności najbardziej pożądane przez użytkowników. To właśnie użytkownicy oraz ich potrzeby decydują, w którym kierunku aplikacja powinna się rozwijać. Proponuję wpierw przetestować to, co już jest, a później stworzyć ankietę z funkcjonalnościami i wpierw rozwijać te najbardziej pożądane. Na ryby mam bardzo mało czasu, ale i tak zgłaszam się na testera.

Należy też pamiętać o nakładzie pracy. Rozpoznawanie ryb to bardzo ciekawa funkcjonalność i chętnie bym z niej skorzystał (do tej pory trudność mi sprawia odróżnienie leszcza od krąpia). Należy jednak pamiętać, że tutaj wchodzi uczenie maszynowe, a to jest zadanie trudne oraz bardzo czasochłonne. Dodatkowo potrzebna jest ogromna baza, na podstawie której aplikacja nauczy się rozpoznawać poszczególne gatunki ryb, a wbrew pozorom zdjęć w necie aż tak dużo nie ma.

Kolega na pewno poświęcił już wiele miesięcy na stworzenie tego, co obecnie jest dostępne i czytając propozycje z komentarzy, przed Nim jeszcze długie miesiące (a może i lata) przed komputerem. Zanim zaczniesz pisać program księgowy, wpierw uczysz się księgowości, żeby nie powstał bubel, którego nikt nie będzie używać. Nie podcinajmy Mu skrzydeł, tylko pomóżmy stworzyć aplikację, z której każdy z chęcią będzie korzystał.

Ładnie napisane i ogólnie to pełna zgoda ALE!
Konstruktywna krytyka jest przy takich projektach wręcz jak tlen. Dlaczego-opowiem na przykładzie. Korzystam z autorskiego rozwiązania oprogramowania, które właściciel stworzył do pomocy w mojej branży, jest to roczny system abonamentowy, założył grupę z userami, w ciągu roku z niespełna 200 do ponad 600 osób czyli biznes urósł x3. Ludziki non stop zgłaszają bugi, to co by chcieli etc, a on to wdraża, robi się to "w trybie bieżącym"-on stworzył dobry początek, reszta wychodzi w produkcji i pomysły od tych co pracują na tym-czyli wszyscy zadowoleni, jemu biznes rośnie lawinowo, a użytkownicy dostają co raz lepszy produkt. Czasami jak ma gorszy dzień, to na jakieś spostrzeżenia reaguje, że to osobisty przytyk, na szczęście jak ochłonie dociera, że oceniany jest jego wytwór oraz to jakie oczekiwania ma user końcowy-jeśli uda się stworzyć koledze coś podobnego-czapki z głów, bo nic lepszego nie może być na rynku niż produkt i producent słuchający ze zrozumieniem użytkowników (zarazem jego klientów) i ich oczekiwań oraz ich realizacji. Powstaje wtedy produkt kompletny czyli coś co faktycznie zaspokaja daną część branży. Imho to bardzo ważny element, bo jako ludzie mamy tendencję, że coś jest dobre jak sami to robimy (tak nam się wydaje) i że musi wypalić bo jest innowacyjne (i tkwimy w tym przekonaniu), a prawda może być taka, że to nikomu niepotrzebne.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #13 dnia: 14.12.2023, 17:45 »
W pełni się zgadzam, że konstruktywna krytyka jest potrzebna, a czasami wręcz niezbędna. Najważniejsze by nie odbierać jej personalnie.

Napisałem wiadomość, ponieważ odniosłem wrażenie, że ton wypowiedzi przybrał formę linczu/hejtu.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Nowa aplikacja wędkarska (Poszukiwani Testerzy)
« Odpowiedź #14 dnia: 14.12.2023, 18:18 »
Jeśli chodzi o moją wypowiedź, to mam nadzieję, że nie została odebrana jako "lincz". Po prostu zwracam uwagę, że aplikacja, jeśli ma chwycić, musi mieć jakąś cechę wyróżniającą. I najlepiej, jeśli ma ją od początku. W przeciwnym razie często staje się tylko jedną z wielu. Często system buduje się właśnie wokół tej unikatowej, często "ciężkiej" funkcjonalności. Natomiast kolega, z tego co rozumiem, założył, że będzie miał to, co inni, tylko wszystko w jednym miejscu i to będzie przewagą jego systemu. Też tak można, natomiast powstaje wtedy pytanie czy to wystarczy, żeby przyciągnąć użytkowników. Nie mówię z góry, że nie, ale wątpliwości są. Zresztą, może to moje skrzywienie zawodowe i zaraz patrzę "rynkowo", a kolega po prostu chce sobie coś zrobić i mieć fun, a jak wypali, to tym lepiej ;)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.