Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 105590 razy)

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #990 dnia: 12.10.2019, 08:18 »
Ja jadę na kręciołach po 6-7 dych ;D I jeszcze żaden nie padł, a już trochę czasu i dosyć intensywnie je używam ;) Kwestia priorytetów, mam inne, ważniejsze, wydatki ;) Ale też nie porównuję ich do firmowych - bo i po co?
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Feederek1960

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 796
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Diestedde DE.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #991 dnia: 12.10.2019, 08:20 »
Chcecie kręciołki metalowe które przez 30 lat będą sprawne to trzeba kupić stary model Dam Quick 1202 albo Abu Cardinal c4

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Sztywnej linki🎣

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #992 dnia: 12.10.2019, 08:25 »
Miał ktoś kontakt z taczką Elektrostatyk WW1?
Zastanawiam się nad jej kupnem. Wydaje mi się, że manewrowanie w terenie taczką z jednym kołem będzie łatwiejsze niż taką z dwoma, czy też wózkiem.
Jak masz dużo gratów weź na 2 kołach nie będziesz walczył na nierównym terenie, przykład zapakuj zwykła taczkę grubo i spróbuj ją postawić na nierównym terenie albo wjechać w chaszcze.

Słońca Życzę

Słońca życzę

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #993 dnia: 12.10.2019, 18:54 »
Witam.
Ja wyraziłem swoją opinię o tym młynku,mam, użytkuję trzeci sezon,dalej kręci jak wyjęty z pudełka.
A co do budowy to niema co porównywać do Ecusimy.W tym przedziale cenowym myślę  że lepszego do feedera się nie kupi,jak kto woli.Więcej można poszukać w necie.
,,Prapradziadek chodził w wystruganych z drewna trepach,pradziadek chodził w trepach,dziadek chodził w trepach,
ojciec chodził w trepach ,to i ja sobie wystrugam bo nie stać mnie na buty".A gdzie postęp techniczny w sprzęcie ?
Można kołowrotek zrobić z drewnianej szpulki od nici,wędkarz łowi ,a sprzęt tylko mu pomaga.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #994 dnia: 12.10.2019, 20:23 »
A jak w Internecie napiszą, że jesteś głupi, to też tak łatwo uwierzysz i przyjmujesz to za pewnik?

Przepraszam, że piszę tak bezpośrednio. Poldek nie obrażam Cię, tylko gdy słyszę takie łykanie jak pelikan, to aż mi smutno się robi. Więcej dystansu do internetowych opinii. Świat to coś innego niż opinie na chińskich portalach ;)
Na szczęście wielu z nas ma trochę bardziej zdroworozsądkowe podejście. 123 łożyska w kołowrotku to nie wszystko ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 278
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #995 dnia: 12.10.2019, 20:37 »
Witam.
Ja wyraziłem swoją opinię o tym młynku,mam, użytkuję trzeci sezon,dalej kręci jak wyjęty z pudełka.
A co do budowy to niema co porównywać do Ecusimy.W tym przedziale cenowym myślę  że lepszego do feedera się nie kupi,jak kto woli.Więcej można poszukać w necie.
,,Prapradziadek chodził w wystruganych z drewna trepach,pradziadek chodził w trepach,dziadek chodził w trepach,
ojciec chodził w trepach ,to i ja sobie wystrugam bo nie stać mnie na buty".A gdzie postęp techniczny w sprzęcie ?
Można kołowrotek zrobić z drewnianej szpulki od nici,wędkarz łowi ,a sprzęt tylko mu pomaga.

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to uważasz, że kołowrotek z Chin za 200 złotych to najlepsza opcja w swojej cenie, tak?
Nie sądzę żebyś pisał na poważnie, więc pewnie sobie jaja robisz :D sorki, nie zorientowałem się do teraz, że taki psotnik z Ciebie :beer: fajny żart, rozluźnił trochę napięta ostatnio atmosferę w tym wątku 8)

Pozdrawiam :thumbup:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #996 dnia: 12.10.2019, 23:32 »
Maciek!

,,A jak w Internecie napiszą, że jesteś głupi, to też tak łatwo uwierzysz i przyjmujesz to za pewnik?"


Jeżeli chcesz coś kupić,czego nie znasz((sprzęt wędkarski) biegasz do sąsiada,zaczepiasz  przechodniów,dowiadujesz się opinii w sklepie wędkarskim?(każda pliszka swój ogonek chwali). NIE.
Wchodzisz w internet i szukasz po forach opinii  , na Y.T.( ja tak robię).
Jak się nie mylę  to Ryobi to holenderska firma.Jeżeli masz Ryobi  to zobacz na pudełku kto go wyprodukował :Chiny,Malezja ,Wietnam itd,na pewno nie Holandia.
Mam kołowrotek Penn Battle firma amerykańska?,tak,produkcja-  made in China.Od 70 lat przewaliłem trochę tego sprzętu i mam trochę pojęcia.Wolę  Jeveco NeverStop (pancerna maszyna )- Made in China niż oklepane firmy w tym przedziale cenowym  na polskim rynku też Made in China,ale dla Ciebie to bee.(sądząc po wpisie),wyluzuj!
Chciałbym się mylić że na tym Forum panuje kult Jaksona i Ecusimy tak jak ,,Wędkuję kult Dragona,a na Jerku Biomastera".
No to jeszcze po małym ,chlust i buzi!(weekend)

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #997 dnia: 12.10.2019, 23:47 »
Witam.
Ja wyraziłem swoją opinię o tym młynku,mam, użytkuję trzeci sezon,dalej kręci jak wyjęty z pudełka.
A co do budowy to niema co porównywać do Ecusimy.W tym przedziale cenowym myślę  że lepszego do feedera się nie kupi,jak kto woli.Więcej można poszukać w necie.
,,Prapradziadek chodził w wystruganych z drewna trepach,pradziadek chodził w trepach,dziadek chodził w trepach,
ojciec chodził w trepach ,to i ja sobie wystrugam bo nie stać mnie na buty".A gdzie postęp techniczny w sprzęcie ?
Można kołowrotek zrobić z drewnianej szpulki od nici,wędkarz łowi ,a sprzęt tylko mu pomaga.

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to uważasz, że kołowrotek z Chin za 200 złotych to najlepsza opcja w swojej cenie, tak?
Nie sądzę żebyś pisał na poważnie, więc pewnie sobie jaja robisz :D sorki, nie zorientowałem się do teraz, że taki psotnik z Ciebie :beer: fajny żart, rozluźnił trochę napięta ostatnio atmosferę w tym wątku 8)

Pozdrawiam :thumbup:

To proszę, porównaj ten młynek(budowę,parametry) do młynków dostępnych u nas w tym przedziale cenowym.
I co?(przewidziałem co myślisz- g...o) i po małym, zdrowia.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #998 dnia: 13.10.2019, 00:02 »
Poldi, zacznę od końca. Miło, że częstujesz ;) to dobrze wpływa na relacje i bardzo dobrze o Tobie świadczy.

Niestety trafiłeś na dziada, który uczy się głównie na swoich błędach i doświadczeniach. Po kilku latach, wiem też komu mogę zaufać i kogo preferencje sprzętowe są bliskie moim. A nawet jeśli się rozminiemy w opiniach, to tylko dlatego że mieliśmy inne oczekiwania. Wiele razy kupiłem coś ekstra, podejmując ryzyko i wiele razy naciąłem się, a równie wiele razy byłem mega pozytywnie zaskoczony.

Muszę Cie zmartwić, gdyż nie czytam opinii byle gdzie, tym bardziej na portalach typu Aliexpres oraz YT, choć nie mam nic do zakupów tam (o ile są zgodne z polskim prawem). Przytaczasz mi argumenty z kosmosu, a tu kolega Azymut napisał o realnych opiniach użytkowników. Mnie po prostu szkoda czasu na przeglądanie pewnych stron w poszukiwaniu jakiegoś "złotego graala". Wolę oprzeć się na opinii kolegi (np. cytrynówka na zlocie to najlepszy trunek) niż kupować kołowrotek z trylionem łożysk z Ali (przykład), gdzie piszą o nim ludzie totalnie mi nieznani. A może to tylko fejk komentarze? Wiesz to?

Już Ci kiedyś pisałem, że ryzykowanie 200 PLN na kołowrotek z Chin (pewnie inne firmy mają go w swoim arsenale, zgadzam się) to dla mnie zbyt spory wydatek. Wolałbym kupić kołowrotek za 70 PLN z gwarancją w polskim sklepie, a za resztę umówić się z kumplami tak już mam... Za bardzo cenię swój czas i zarobione pieniądze. Mnie po prostu nie stać na zbytnie ryzyko :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #999 dnia: 13.10.2019, 00:06 »
No i 1000 pykło
Po krótkiej przerwie zapraszamy na 1001 odcinek Mody na soookces.... W kompletowaniu zdróweczka Pany, jadę nad wodę bawcie się dobrze.
Słońca Życzę
Słońca życzę

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1000 dnia: 13.10.2019, 00:31 »
No i 1000 pykło
Po krótkiej przerwie zapraszamy na 1001 odcinek Mody na soookces.... W kompletowaniu zdróweczka Pany, jadę nad wodę bawcie się dobrze.
Słońca Życzę

Byłem na Zalewie Sulejowskim godz,13-18,myślałem że mi wiatr łeb urwie ,dwa delikatne brania( feeder) , i wielka ,,kicha".

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1001 dnia: 13.10.2019, 03:27 »
Maciek!

,,Niestety trafiłeś na dziada, który uczy się głównie na swoich błędach i doświadczeniach. Po kilku latach, wiem też komu mogę zaufać i kogo preferencje sprzętowe są bliskie moim."


,,Już Ci kiedyś pisałem, że ryzykowanie 200 PLN na kołowrotek z Chin (pewnie inne firmy mają go w swoim arsenale, zgadzam się) to dla mnie zbyt spory wydatek. Wolałbym kupić kołowrotek za 70 PLN z gwarancją w polskim sklepie, a za resztę umówić się z kumplami  tak już mam... Za bardzo cenię swój czas i zarobione pieniądze. Mnie po prostu nie stać na zbytnie ryzyko "

Albo jesteśmy prawdziwymi wędkarzami  albo pseudo za stodołą w oczku.
Każde hobby wymaga jakiś poświęceń, czasu i pieniędzy jak pisał kolega ? z forum.
 ok.(1000zl) sprzęt ,itd.


,, Wolałbym kupić kołowrotek za 70 PLN z gwarancją w polskim sklepie”

A ja nie, zawsze dążyłem do wyższości ,kto chytrzy dużo traci. .Zawsze ściągałem
z dobrego ucznia a nie z matoła. Łowię od1970r, przewaliłem dużo sprzętu i z tamtych lat,
nikt mnie nie zaskoczy.
Wędkarze to też elita ( jak cię widzą tak cię piszą.)
Mam licencję na polowanie  ( z racji swojego zawodu jestem przeciwny zabijaniu zwierząt ) nie masz flinty za minimum 3 kawałki to w moim Kole nikt mi ręki nie poda na przywitanie, tak to wygląda.
Tak to wygląda też w ,,Elicie Wędkarskiej” na różnych Forach.
A za 70zł ,ech nie chce mi się pisać, i w  du..e mam gwarancję.


,, Za bardzo cenię swój czas i zarobione pieniądze. Mnie po prostu nie stać "

Z tego co przewaliłem to Forum to miałeś co najmniej sprzęt ze średniej półki – m.in.Trabucco itd. a  nie Jaksona z dołu.
Pochwal się co teraz masz ,też Jaksona i Ecusime 4000 ?
Jest na tym Forum,, Gość z jajami ”: ma jęzor cięty ,zna się na  rzeczy, nie cukrzy,
-wiadomo kto(ja wiem) ,chwała Mu za to.
O k…a już się kończy,zdrowia i radosnego poranka.


P.S
Proszę nie brać dosłownie to co napisałem. Nie chciałem obrazić Właścicieli wymienionego
sprzętu i nie twierdzę że jest zły, od czegoś trzeba zacząć. Każdy ma to na co go stać, ale są też inne firmy. Może warto dołożyć trochę grosza i kupić coś innego ?,,Apetyt rośnie w miarę jedzenia”.
I  proszę nie pisać, czy Zemex będzie lepiej łowił od Jaksona?, to już kwestia indywidualna.







Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1002 dnia: 14.10.2019, 15:21 »
Maciek!

[...]
Albo jesteśmy prawdziwymi wędkarzami  albo pseudo za stodołą w oczku.

Poldek, wybieram opcję "pseudo wędkarz". Tylko stodoły nie mam. Oczka wodnego też nie... ale myślę, że się kwalifikuję ;) 8)
Pozdrawiam,
Maciek

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1003 dnia: 14.10.2019, 18:43 »
Witam
Ooooo, to mnie rozczarowałeś , z tą pozycją jeszcze wszystko masz przed sobą.Tylko szkoda tego porządnego sprzętu.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #1004 dnia: 14.10.2019, 19:05 »
Witam
Ooooo, to mnie rozczarowałeś , z tą pozycją jeszcze wszystko masz przed sobą.Tylko szkoda tego porządnego sprzętu.

Przykro mi. Decyzja podjęta. A sprzętu nie szkoda, to nie sprzęt przecież łowi :)
Pozdrawiam,
Maciek