Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 105226 razy)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 984
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #705 dnia: 02.09.2019, 20:30 »
Kolunio21 spojrz na jaxon gtx intensa. Kije tanie, budżetowe. Mało opinii bo to na 2019 ale myślę że powinny spełniać wymagania i dostępne w kraju.
Patrzcie! Na forum już prawie ekspert ???
Jeszcze wędki w ręku nie trzymał a już daje rady :P
A nie wystarczy wysnuć wniosku z całego wątku że skoro kolega szuka taniości to może lepiej intensa niż nie wiadomo co z aliexpress???

Naczytał się to teraz ma wiedzę

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


To komplement czy obelga?

Taka prawda, że sporo się naczytał, więc spoko w zakresie posiadanej wiedzy może odpowiadać na tego typu pytania :thumbup:
I fajnie, że nie tylko chce brać, ale i coś z siebie daje :bravo:

Dziękuję kolego i pozdrawiam.
Mosteque , Łuki , Kereloth - dzięki , zapoznam się :-)

 


A reszcie o co chodzi? Kolejne potępieńcze posty?
Udzielam rad na tyle na ile dano mi wiedzy w tym temacie choć długo się zastanawiałem czy zabierać głos
Kiji króre kupiłem ostatnio fakt w ręku nie miałem. I co z tego wynika? Bo tu w wątku zostało dość napisane co się nada, co nie a co budżet a co drożyzna.
Człowiek pyta więc staram się pomóc na tyle na ile się "nie znam".
Też niektórym źle?
Bo o ile staram się być wszędzie bezkonfliktowy to nie rozumiem takich wycieczek.
Rozumiem powód zamknięcia koledze kolunio21 wątku. Skierowania Go tutaj.
Nie rozumiem nagonki że staram się jakoś pomóc kiedy to spora część tutaj udzielających się o intensa gtx wypowiadała się jako kija budżetowe. Takie są. I takich kolega patrząc po budżecie szuka.
Więc skąd darcie łacha znowu?
A może nawyki wchodzą w krew i ciężko zapanować?
Rzadko mi się zdarza ale napiszę wprost. Mają się niektórzy za wyrocznię i jak ktoś próbuje pomóc z szczerych chęci to trzeba go wyśmiać?
To tak ma wyglądać forum gdzie chcemy sobie nawzajem pomagać i Ci z ogromną wiedzą i Ci ze znikomą?
Może czas się opamiętać?
 



Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #706 dnia: 02.09.2019, 22:37 »
A może nawyki wchodzą w krew i ciężko zapanować?
Trafiłeś w punkt :D.
Czuję się tu dość swobodnie. Dzielę się wiedzą i obserwacjami, doradzam, jak mi się wydaje, że coś wiem ale czasem też rzucę złośliwy, gruby żart. Jak wśród kumpli ;)
No, tak mam. Takie nawyki. Ą i Ę na balu u królowej to nie moja bajka. Mam nadzieję, że nie przekraczam zanadto granicy przyzwoitości O:)

Norbas,
Moderujesz na tym forum bardzo ciekawy wątek. Tak, uważam, że to Ty go moderujesz i jest to na tą chwilę jeden z ciekawszych wątków na forum.
Myślę, że wszyscy Cię tu bardzo lubią i czekają na Twoje kolejne wpisy. Jesteś w centrum uwagi.
A że czasem ktoś rzuci pod Twoim adresem gruby żart. Cóż cena sławy ;D. Łyknij to jak gęś kluskę ;)

I nie pisz, albo i pisz ale nie myśl o potępieńczych postach, o nagonce i darciu łacha.
Wyluzuj i take it easy :P
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 984
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #707 dnia: 02.09.2019, 23:12 »
Ja też nie jestem z tych Ą / Ę ...
Wręcz zarzuca mi się, że aż nadto jestem czasem "wyluzowany" co niekoniecznie jest zaletą dla niektórych , a i nie zawsze w życiu pomaga.
Jednak rzuciłem koledze jakąś propozycję. Widzę, że jest zdezorientowany jak ja 47 stron wcześniej.
Ty kolego nie dodałeś swojej kontrpropozycji, a poprzestałeś na dość cynicznie brzmiącym wpisie. 
Mogę powiedzieć, że jeszcze nie wyczuwam jakim rodzajem poczucia humoru kto włada na tym forum.
Jednak uważam, że każdy wpis choćby w 90% offtop powinien zawierać choć te 10% które są jakąś radą , opinią, pomocą dla kogoś kto tej rady/opinii/pomocy szuka.
Nie wykluczone, że jak już się zadomowię to moje grube żarty mogą zrobić na kimś kiepskie wrażenie, ale staram się zawsze dawkować je w odpowiedniej intensywności do sytuacji i osób w których stronę je kieruję jak i zaznajomienia z gronem w jakim przebywam.
Tak więc ... rozkręcę się :P


Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #708 dnia: 02.09.2019, 23:20 »
Norbas, ludzie sobie niewinne jajca robią, a Ty się niepotrzebnie spinasz. Gdyby ktoś chciał Cię obrazić, byłbyś już obrażony, kilka razy śmiertelnie.
Jacek

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 984
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #709 dnia: 02.09.2019, 23:23 »
Norbas, ludzie sobie niewinne jajca robią, a Ty się niepotrzebnie spinasz. Gdyby ktoś chciał Cię obrazić, byłbyś już obrażony, kilka razy śmiertelnie.
I dlatego wyjaśniłem, nie wyczuwam jeszcze kto jaki rodzaj poczucia humory ma na forum. Jestem tu raptem miesiąc z kawałkiem. Reaguję więc instynktownie do póki dobrze nie rozeznam terenu :P  To jak z czytaniem wody...tylko że w tym przypadku forum :D

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #710 dnia: 02.09.2019, 23:36 »
No i gitara.
Jacek

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 984
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #711 dnia: 02.09.2019, 23:37 »
No i gitara.
Raczej gitarra :P

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #712 dnia: 03.09.2019, 19:33 »

Taki młynek to prawdziwy skarb!

A taki to jeszcze większy skarb.
Zajechałem już dwa młynki do kawy.

Wyczaiłem to tu -
-a tak to u mnie wygląda - polecam.

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #713 dnia: 03.09.2019, 20:05 »
Do  kolunio21
 Ten kołwrotek z jednym łożyskiem to sobie odpuść.
Na Ali za 90 pln kupisz z większą ilością łożysk, a to potrzebne bo jak przytniesz coś większego to Okuma  Ci się zapali.
Zawsze zwracam uwagę w kołowrotku na łożysko w rolce.
Osobiście bym kupił na początek w miarę, 1 kijek i 1 kołowrotek, a ryby ? jak będą brały to na jeden zestaw nałapiesz.
A póżniej jak Ci się coś odwidzi,to będziesz się bujał z ,,badziewiem"które chcesz szybko kupić.,

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 984
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #714 dnia: 03.09.2019, 20:56 »
Mój poczciwiec myślę, że wystarczy na początek a może i na bardzo długo:

Miał ktoś taki ? :D
Młóci jak szalony 8)

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #715 dnia: 03.09.2019, 21:03 »
Mój poczciwiec myślę, że wystarczy na początek a może i na bardzo długo:

Miał ktoś taki ? :D
Młóci jak szalony 8)
Spróbuj zmieliś suche ziarno kukurydzy,i po młynku.
Mieliłem maszynką do mięsa,żeby ukręcić to na palcach stawałem,a teraz z tym wynalazkim to luzik.

Offline sebmar14

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #716 dnia: 04.09.2019, 07:23 »
Witam,

Zamierzam kupić nową wędkę, lecz mam problem, ponieważ nie wiem co wybrać.
Zastanawiam się pomiędzy:
https://makarfish.pl/pl/p/Wedka-Mistrall-Lamberta-Feeder-3%2C60-m-do-120-g-RM-2140436/19996 - Mistrall Lamberta Feeder 3.6m 120g - cena 120zł
https://makarfish.pl/pl/p/Wedka-Mikado-Hirameki-Light-Feeder-3%2C60m-80g-WAA558-360-PROMOCJA/12307 - Mikado Hirameki Light Feeder / 3,60m / 80g - cena 144zł
https://makarfish.pl/pl/p/Wedka-Cormoran-Bull-Fighter-M.H.-Feeder-3%2C60120g/10741 - Cormoran Bull Fighter M.H. Feeder 3,60/120g - cena 165zł
https://makarfish.pl/pl/p/Wedka-Mikado-Ultraviolet-Heavy-Feeder-360-cm-do-120g-WA319-360/7539 - Mikado Ultraviolet Heavy Feeder / 360 cm / do 120g - cena 220zł

Myślę nad tymi czterema, domyslam się, że każdy poleci mi Mikado UV, ale chciałbym poznać też opinię na temat pozostałych wędzisk.
Ogólnie łowieniem ryb zajmuję się od niedawna, chciałbym się dowiedzieć czy bardzo odczuje różnice pomiędzy cw 80 a cw 120?

Co do kołowrotka to prawdopodobnie padnie na:
https://makarfish.pl/pl/p/Kolowrotek-Okuma-AK-5000-Baitfeeder-z-wolnym-biegiem-4%2C5-1-60710/20008 - Okuma AK-5000 Baitfeeder / z wolnym biegiem / 4,5 : 1 - cena 115zł

ale myślę też nad:
https://makarfish.pl/pl/p/Kolowrotek-Okuma-Ceymar-BF-330-2-1BB-wolny-bieg-54202/15850 - Okuma Ceymar BF 330 / 2+1BB / wolny bieg - cena 136zł

Czekam na wasze opinie, również miło będzie usłyszeć wasze propozycje w podanych przedziałach cenowych jak wyżej.

Pozdrawiam

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 006
  • Reputacja: 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #717 dnia: 04.09.2019, 07:37 »
Zależy wszystko gdzie będziesz łowił i na jakich odległość

Offline sebmar14

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #718 dnia: 04.09.2019, 07:41 »
Chodzi o to czy jeziora pzw czy komercyjne, tak?

Większość czasu spędzam na jeziorach PZW (ostatnio bardzo mało ryb, a jeśli są to leszcze lub karasie - nic dużego), ale zdarza się również, że jadę na komercyjne (karpie, jesiotry itp - ok 3-10kg)

Offline sebmar14

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #719 dnia: 04.09.2019, 08:01 »
Co do odległości do max 50m. Na ten moment koszyczek, który używam waży 40g.
Mowa tutaj o method feeder oczywiście.