Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 104260 razy)

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #960 dnia: 11.10.2019, 08:26 »
W sumie zacząłem się zastanawiać czy czasem Jacek nam na zimę nie robi Psikutasa bez s i sam z drugiego konta nie uzewnętrznia się ale w sumie aż takie arcydzieło by rozpoczął? To byłby Mega wkręt.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 973
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #961 dnia: 11.10.2019, 10:54 »
Paul John , Feederek1960 a mnie to przypomina poczekalnie u lekarza w poniedziałek rano gdzie jedna babcia zaczyna narzekać że ją strzyka i jeszcze czekać musi a reszta babć zaczyna jej wtórować zamiast wyjść z poczekalni gdzie nikt ich na siłę nie trzyma, a jak lekarz już ją przyjmie to po wyjściu z gabinetu zamiast iść do domu to siedzi jeszcze dwie godziny i wspomaga inne w żalach ... mniej westernów i grzebania w cudzych i kurzych jajach,a więcej empatii. Dziękuję serdecznie że zechcieliście wziąźć udział w merytorycznej dyskusji, finito i połamania kija.

Mosteque dziękuje za fotkę że Ci się chciało :)   :thumbup:
Nawet jeśli faktycznie Dragon skrócił trochę dolnik ( a znalazłem jednak wpisy że ciut skrócili)  to nie sądzę żeby z pokazanego na niej wymiaru aż do 26cm, chyba że mierzą to nie od początku do końca...
Nie wiem czy długosć dolników w wersji 218 i 275 się różni ( w stronę dłuższego w dłuższej wersji ) ale z tego co miałem w ręku w sklepach ( inne kijki) to często dolnik w wersji dłuższej jest ciut dłuższy. Jak w Dragonie Black Rock nie wiem bo nie było go w żadnym ze sklepów gdzie robiłem zakupy.
Proszę Cię jeszcze o opinię jakościową. Często użytkownicy narzekali na odklejający się od pianki EVA ten pomarańczowy pierścień w miejscu gdzie blank wchodzi w dolnik , zdarzyły się też pęknięcia uchwytu kołowrotka oraz lutei którą dokręcamy kołowrotek.
Nie zauważyłeś niczego podobnego w Twoim egzemplarzu?
Pozdrawiam serdecznie.


 

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #962 dnia: 11.10.2019, 11:02 »
Paul John , Feederek1960 a mnie to przypomina poczekalnie u lekarza w poniedziałek rano gdzie jedna babcia zaczyna narzekać że ją strzyka i jeszcze czekać musi a reszta babć zaczyna jej wtórować zamiast wyjść z poczekalni gdzie nikt ich na siłę nie trzyma, a jak lekarz już ją przyjmie to po wyjściu z gabinetu zamiast iść do domu to siedzi jeszcze dwie godziny i wspomaga inne w żalach ... mniej westernów i grzebania w cudzych i kurzych jajach,a więcej empatii. Dziękuję serdecznie że zechcieliście wziąźć udział w merytorycznej dyskusji, finito i połamania kija.

Norbas, to jest jak w powiedzeniu - jeśli ktoś mówi, że jesteś koniem, wzrusz ramionami, jeśli powtarza to piąta osoba, kup sobie siodło.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline pejcz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 327
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarski komandos-popierduła
    • Galeria
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #963 dnia: 11.10.2019, 11:13 »
Proszę Cię jeszcze o opinię jakościową. Często użytkownicy narzekali na odklejający się od pianki EVA ten pomarańczowy pierścień w miejscu gdzie blank wchodzi w dolnik , zdarzyły się też pęknięcia uchwytu kołowrotka oraz lutei którą dokręcamy kołowrotek.

Co prawda pytanie kierowane nie do mnie, ale pozwolę sobię się wtrącić. W mojej okumie ten pierścień również wypadł, nie przeszkadza to w niczym i pewnie wystarczy potraktować kropelką.
Piotr

Machaj wędą, ryby będą!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #964 dnia: 11.10.2019, 11:17 »
Ja o sprzęt nie dbam, po prostu go używam (co nie znaczy, że rzucam nim o podłogę czy ziemię;) Użytkowałem ten kijek dość intensywnie przynajmniej półtora roku, czyli po kilka wypadów tygodniowo przez półtora sezonu. Nie widzę na nim niczego, co opisałeś. Na piankowej rękojeści są jakieś drobne kreski powgniatane od czegoś i na dole kapsel jest porysowany i przybrudzony, bo stawiam na nim wędkę, gdy zmieniam przynętę nad wodą. Poza tym zero śladów użytkowania.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #965 dnia: 11.10.2019, 12:31 »
Norbas gdybyś jeszcze karpiować chciał w tym sezonie Tak już na zapas wysyłam. Może pomoże przy wyborze.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 973
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #966 dnia: 11.10.2019, 12:44 »
Norbas gdybyś jeszcze karpiować chciał w tym sezonie Tak już na zapas wysyłam. Może pomoże przy wyborze.

Słońca Życzę
Dziękuję Ci kolego za dobre intencję ale akurat ten nurt mnie nie interesuje :)

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #967 dnia: 11.10.2019, 13:09 »
Ja bym polecił, kompletować sprzęt do podlodówki, bo sezon już się zbliża :P

A tak serio, jak ja zaczynałem, tez wszystkimi metodami się interesowałem, no może po za mucha, i zostałem przy feederze i gruntówkach bo "karpiowaniem" tego chyba jeszcze nie mogę nazwać. Sporadycznie spławik, ale to jest ciężkie wędkowanie, bo jak wybieram się na ryby(2-3nocki), to sprzętu niestety tyle trzeba zabrać, że wózkiem na miejsce muszę jechać na 2-3 razy :facepalm:


Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #968 dnia: 11.10.2019, 13:21 »
O widzisz polecam wózek z elektrostatyka.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline Rolzey

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #969 dnia: 11.10.2019, 13:51 »
Siema wtrącę się w temat bo sam jestem początkujący i nie chcę zakładać nowego. Ktoś poleci karpiowke do 200zl ? (Dodam że rzucam z brzegu na niewielkim łowisku do 50m z ciezarkiem 30-40gram + nieduże pvaa). Myślałem nad daiwa  black window 3.6m 3lbs albo prologic c1 jakoś tak. Chociaż wolałbym 3.9 bo lubie dłuższe kije ale te 30cm przeżyje heh. Kolowrotek wybrałem okuma ak baitfeeder tylko zastanawiam się nad wielkością 4000 czy 5000?
Pozdrawiam

Offline Rych

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Cały Świat / Gdynia
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #970 dnia: 11.10.2019, 14:05 »
O widzisz polecam wózek z elektrostatyka.

Słońca Życzę

Mam wózek daiwy, który chyba jest większy od elektrostatyka, ale mimo to namiot 20kg, łóżko 210 na 85 + fotel tez "king size", a nie mówiąc o reszcie, wiec wózek w który bym zabrał się na raz, to chyba jedynie przyczepka samochodowa  :'(

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #971 dnia: 11.10.2019, 14:22 »
Elektrostatyk W2 czy W3? Na moim W3 można naprawdę wiele upchać ;D
Z pozdrowieniami - Marcin

poldek3254

  • Gość
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #972 dnia: 11.10.2019, 14:26 »
O widzisz polecam wózek z elektrostatyka.

Słońca Życzę

Mam wózek daiwy, który chyba jest większy od elektrostatyka, ale mimo to namiot 20kg, łóżko 210 na 85 + fotel tez "king size", a nie mówiąc o reszcie, wiec wózek w który bym zabrał się na raz, to chyba jedynie przyczepka samochodowa  :'(

Witam.
A parasol gdzie?

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 529
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #973 dnia: 11.10.2019, 14:29 »
Z tym upchaniem na W3 to nie jest tak różowo. Pamiętam jak z kumplem transportowaliśmy nim nasze klamoty na raz... Wózek jest tak skonstruowany, że gdy go ciągniemy, bardzo się kładzie, więc cały ciężar idzie na jego bok, za który ciągniemy. Czyli cały ciężar urywa nam wtedy rękę...

Witam.
A parasol,gdzie ?

W du...e :D
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #974 dnia: 11.10.2019, 14:30 »
Z tym upchaniem na W3 to nie jest tak różowo. Pamiętam jak z kumplem transportowaliśmy nim nasze klamoty na raz... Wózek jest tak skonstruowany, że gdy go ciągniemy, bardzo się kładzie, więc cały ciężar idzie na jego bok, za który ciągniemy. Czyli cały ciężar urywa nam wtedy rękę...

 ;D
Z pozdrowieniami - Marcin