Ankieta

Głosowanie na najlepszą pracę w konkursie literackim.

"Wyprawa po życie" Jędrula
16 (31.4%)
"Historia nie całkiem prawdziwa" Jędrula
0 (0%)
"Bohater gorących romansów" Druid
6 (11.8%)
"Pies wędkarski" Druid
9 (17.6%)
"Opowieść o wielkim trawniku" Druid
5 (9.8%)
"Zielony książę" Tench_fan
4 (7.8%)
"Wędkarz Franek" FilipJann
0 (0%)
"Pałacowe liny" wasiu13
4 (7.8%)
"Karpie i autochtoni" Nedia
3 (5.9%)
"Ostatnia akcja weteranów" Jędrula
4 (7.8%)

Głosów w sumie: 50

Głosowanie skończone: 16.05.2016, 00:03

Autor Wątek: Konkurs na wędkarską opowieść  (Przeczytany 20568 razy)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #30 dnia: 05.05.2016, 21:49 »
Filip - gdzie obiecany wierszyk ?
Wstydzę się go opublikować :-X

Ale i tak jeszcze nie jest dokończony :(
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #31 dnia: 05.05.2016, 22:50 »
Filip - gdzie obiecany wierszyk ?
Wstydzę się go opublikować :-X

Ale i tak jeszcze nie jest dokończony :(
Dobra, wierszyk skończony.

Jeśli go opublikuję - proszę, niech nikt mnie nie wyśmieje :( poetą (jak i polonistą :P) nigdy nie byłem i raczej nie zostanę :D
Ale - jak się bawić, to się bawić... O:)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #32 dnia: 08.05.2016, 08:31 »
Z pewną taką nieśmiałością informujemy, że o północy mija termin zgłaszania prac konkursowych. Na tę chwilę mamy osiem zgłoszeń. W nocy zostanie zmajstrowana ankieta, której wyniki ogłoszą nam dobrą nowinę (a w zasadzie konkursowiczom).

Do północy jeszcze trochę pozostało, może ktoś jeszcze da radę coś napisać :)
Jacek

Offline Nedia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #33 dnia: 08.05.2016, 10:46 »
     Właśnie zawitała paczka od Drapieżców z nowymi Ringers Chocolate Orange Wafters 10mm.
Konsternacja - 13.30 a może by tak szybki wypad celem wypróbowania czy i rybom przypadnie do gustu ten jakże cudowny owocowo-czekoladowy aromat ?
Choinka zapomniałem, że obiecałem żonie naprawę szuflady od szafki w pralni...... to już chyba z tydzień temu, czas podjąć to wyzwanie i zamienić się w supermajsterkowicza. A może jednak jeden dzień więcej na obmyślenie planu naprawy^^.
Pada pytanie żony:
 - I co z tą szufladą, może poprosić sąsiada? A tak notabene jak nowy nabytek, mało masz tych kulek, dziwię się, że nie dowieźli ci tej paczki bezpośrednio nad jezioro. Dobra, dobra widzę Twoją minę, jedź wypróbuj, szuflada nie zając naprawisz jutro.
Wygrana na loterii to przy takiej zonie pestka- pomyślałem schodząc do garażu. Wszystko już przygotowane w samochodzie. 15 minut i jestem nad wodą, moje stanowisko puste, nie dziwię się specjalnie wybrałem mało wydawałoby się atrakcyjną, zarośniętą o tym czasie dziką plażę. Obok dwa pomościki a na nich wędkarze.
     Pierwsze branie (można by rzec próba wyrwania wędki z podpórki) już po około 25 minutach. Po kolejnych trzech 1,5 kg karpik ląduje na macie a po chwili odpływa po swoich starszych braci.
Wędkarz z prawej:
 - gratuluję, ja tu cholera od rana i dwie płotki w siatce. Ma kolega szczęście, ledwo przyjechał a już taka ryba.
Ten z lewej coś mruczy pod nosem, z tego co zrozumiałem, że limit trzy sztuki do zabrania.
Mijają kolejne minuty, może z cztery, pięć a na "Kiju" coś większego.  Ryba odbija w prawo, trudno ją wyhamować ale na całe szczęście przy kontrze zmienia swą ucieczkę w kierunku głębin. Żaden z sąsiadów nie zauważa mego holu, moje stanowisko lekko cofnięte względem ich pomostów. Jednak przy brzegu trochę plusku wzbudza ich zainteresowanie.
 - Znów karp, o kuźwa na co łowisz człowieku, ze "tak bierą".
 - Na kolację - rzuca drugi i śmieje się. Słyszę, że człapie się w moją stronę.
 - O jaki wielgachny, potwór.
Jest w podbieraku, piękny pełnołuski, złocisty karp. Ma około 80 cm, tak na oko z 7-8 kg. Nie powiem abym nie był podekscytowany. Zresztą nie tylko ja. Zauważam, że sąsiad stoi przy mnie z otwartym otworem gębowym. Szkoda, że nie "łyca powietrza" jak mój karp. Biorę pełnołuskie cudo razem z matą i ostrożnie sprawdzam kondycję karpia. Trochę zmęczyłem biedaka. Jest jednak w doskonałej kondycji. Puszczam go zatem patrząc jak majestatycznie, bez pośpiechu odpływa w głąb pobliskiej trzciny. Już wielokrotnie zauważyłem, że małe karpie po uwolnieniu uciekają jak oszalałe natomiast te większa mają w sobie jakąś dostojność. Tak jakby chciały powiedzieć, wiem komu dałem się złowić, do zobaczenia, następnym razem ja wygram.
Budzę się ze snu i ekstazy płynącej z możliwości darowania życia tak pięknej rybie:
 - Co pan robisz? Takiego potwora wypuściłeś i znów będzie nam żyłki rwał. Jak pan ryb nie jesz to daj innym a nie tak je marnować.
Odpowiadam, że ja ryby łowię dla przyjemności, a wypuszczając mam podwójną frajdę. Gość łamie mnie stwierdzeniem, że frajdę to on ma z jedzenia a nie łapania.
 - Jak to jest, że człowiek łowi tu cały dzień i nic nie bierze a przyjdzie drugi i w 10 minut dwa karpie.
Tym razem włącza się do dyskusji sąsiad z lewej, który doszedł nie wiedzieć kiedy. Rzucam do niego pytanie:
 - ile Pan złowił w zeszłym roku karpi na tym jeziorze ?
 - trzy ale takie koło kila a co ?
 - no widzi Pan ja złowiłem trochę więcej ale wszystkie wróciły do wody i teraz bez strachu biorą bo wiedzą, że znów je wypuszczę. Pan swoje karpie może szukać co najwyżej w pobliskiej oczyszczalni. ( tak nie zrozumiał aluzji trawiennej).
Następne słowa sąsiada z prawej zabiły mnie śmiechem:
 - a gówno tam, ja kiedyś wypuściłem niemiarowego szczupaka i już do mnie nie wrócił.
Zwijam wędki przynęta sprawdzona.

Historia prawdziwa, sprzed trzech dni.




     

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #34 dnia: 08.05.2016, 11:38 »
Domyślam się, Nedia, że zgłaszasz tę historię do konkursu.
Jeśli byłbyś tak miły, umieść opowiadanie tutaj: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?board=34.0
Dopisz również adnotację, że jest to praca konkursowa. Pospiesz się, daj szansę przeczytać to innym. Dziękuję :)

Nie zapomnij o tytule :)


Jacek

Offline Nedia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 230
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #35 dnia: 08.05.2016, 11:42 »
Dzięki za podpowiedź. Ot naszła mnie ochota sklecenia paru słów z ostatniej sesyjki.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #36 dnia: 08.05.2016, 11:43 »
Dzięki za podpowiedź. Ot naszła mnie ochota sklecenia paru słów z ostatniej sesyjki.

No i super :)
Jacek

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #37 dnia: 08.05.2016, 22:00 »
To ile w końcu można zgłosić prac??
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #38 dnia: 08.05.2016, 22:00 »
Koleżanki i koledzy, tworząc konkurs na wędkarską opowieść, założyliśmy, że ilość zgłoszonych prac będzie imponująca - jeśli można tak to określić. Aktualnie tylko dwie osoby przedstawiły swoje propozycje, Jędrzej i Gienek. W związku z tym postanowiliśmy pominąć punkt regulaminu, który ograniczał ilość prac konkursowych do jednej. Można opublikować dowolną ilość opowiadań, a co!

Mam prośbę do Jędrzeja: jeśli nie masz nic przeciwko, Twoje dwie prace będą brały udział w konkursie. Zgadzasz się, Jędrek? Nie daj się prosić :)
Dopisz, proszę, że ostatnie opowiadanie też zostało zgłoszone do konkursu. Jeśli Ty tego nie zrobisz, zrobię to ja :)

Nadal jednak obowiązują dwa pozostałe punkty regulaminu:

- praca musi być autorska,
- opowiadanie powinno być "dziewicze", czyli napisane na ten konkurs.
Pozdrawiam
Mirek

Offline wasiu13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #39 dnia: 08.05.2016, 22:12 »
Gdzieś mi ten post uciekł.
Spławik i Grunt - od kołyski, aż po grób ;)
PB:Kleń 54cm, Płoć 36cm, Lin 43cm, Wzdręga 31cm, Leszcz 60cm, Szczupak 60cm, Okoń 35cm, Karaś 39cm, Karp 50 cm

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #40 dnia: 08.05.2016, 22:49 »
Do konkursu zgłoszono dziesięć prac, to niezły wynik. Dziękujemy za tak liczny udział w zabawie. Na nas wszystkich spoczywa teraz obowiązek wyłonienia "pudła", czyli zwycięzcy, jeszcze większego zwycięzcy i szefa wszystkich zwycięzców. Zrobimy to oddając głosy w ankiecie, która za chwilę się pojawi (po północy). Doszliśmy do wniosku, że będzie można oddać tylko jeden głos (a nie dwa, jak początkowo zakładaliśmy). Głosowanie będzie trwało tydzień. Prosimy o głosy dla naszych literatów.

Dla głosujących mamy niesamowitą niespodziankę. Przeprowadzimy losowanie, a zwycięzca będzie mógł napisać i opublikować opowiadanie, oczywiście w stosownym dziale (zapewniamy pięć pochlebnych komentarzy oraz jeden neutralny). Jak widać, warto głosować, bo jest o co walczyć. Zapraszamy.


Oto lista dotychczas zgłoszonych prac i ich autorzy ;):

   
"Wyprawa po życie" - Jędrula (zwyczajny niezwyczajny - bohaterowie są wśród nas).
   
"Historia nie całkiem prawdziwa" - Jędrula (studium człowieka dręczonego sennymi koszmarami).

"Bohater gorących romansów" - Druid (tylko dla dorosłych, sponsorowane przez producenta wyrobów lateksowych).

"Pies wędkarski" - Druid (weterynarz pisze o psie, przypadek? - dobrze, że nie odwrotnie).

"Opowieść o wielkim trawniku" - Druid (Gienek opisał swoją długą karierę tenisisty na kortach trawiastych).

"Zielony książę" - Tench_fan (to o kosmitach, wiadomo).

"Wędkarz Franek" -  FilipJann (romantyk, marzyciel, idealista - obraz gospodarki rybackiej okiem poety).

"Pałacowe liny" - wasiu13 (historia o zawiesiach linowych - tekst techniczny).

"Karpie i autochtoni" - Nedia (jak zastałem wariatem - gość łowi karpie, uwalnia je, czym wnerwia miejscowych).

"Ostatnia akcja weteranów" - Jędrula (o napadzie na sklep mięsny w Będzinie).


O północy definitywnie zamykamy "izbę przyjęć". Niestety, po tym czasie nie będą uwzględniane nawet pilne przypadki :)

Jacek

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #41 dnia: 09.05.2016, 00:05 »
Zapraszamy do głosowania :)
Jacek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #42 dnia: 09.05.2016, 00:08 »
No to teraz, ale mam problem, które lepsze  :-\
Robert

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #43 dnia: 09.05.2016, 00:13 »
Można na siebie? :-X (co bym miał chociaż jeden głos O:) :D)

Żartuję oczywiście - oddaję głos i idę spać |-)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konkurs na wędkarską opowieść
« Odpowiedź #44 dnia: 09.05.2016, 00:25 »
Można na siebie? :-X (co bym miał chociaż jeden głos O:) :D)

Żartuję oczywiście - oddaję głos i idę spać |-)

Filip, ja to sprawdzę  ;)
Robert