Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1891504 razy)

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4935 dnia: 10.06.2017, 20:45 »
Jeśli chcesz zupełnie tanio to załatw sobie brzeszczot od piły ramowej , tylko pasowało by zahartować po ostrzeniu i zrobić rękojeść :D
Ale pomyśl o Fiskersie ;)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4936 dnia: 10.06.2017, 21:49 »
Jeśli chcesz zupełnie tanio to załatw sobie brzeszczot od piły ramowej , tylko pasowało by zahartować po ostrzeniu i zrobić rękojeść :D
Ale pomyśl o Fiskersie ;)



Dzięki, ale jutro skoczę do wspomnianej Mrówki. Jeżeli kosztuje jak wyżej wspomniał jeden z kolegów, to maczeta już jest moja :D

Offline Alvaro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radziszów
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4937 dnia: 10.06.2017, 21:52 »
Łowie na method feeder koszyk 30 g mam zamiar na haczyk założyć czerwonego i tu moje pytanie haczyk odbić w foremce jak to zawsze robię czy zostawić na zewnątrz ???

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4938 dnia: 10.06.2017, 22:41 »
Czy pelet 6mm nadaje się do metody? Mam Lorpio halibut 6mm i zwykły 2 mm też od Lorpio. Chcę to pomieszać i dać do podajnika.
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4939 dnia: 10.06.2017, 22:42 »
Łowie na method feeder koszyk 30 g mam zamiar na haczyk założyć czerwonego i tu moje pytanie haczyk odbić w foremce jak to zawsze robię czy zostawić na zewnątrz ???
Jak zostawisz w środku to wijący się robak zapewne rozwali Ci "pułapkę" na długo zanim dotrze na dno. Jeśli już to na włos, krótki przypon i luzem. Nie jest to przynęta dedykowana metodzie, ale może zadziałać
Uzależniony od wędkarstwa

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4940 dnia: 10.06.2017, 23:53 »
Czy pelet 6mm nadaje się do metody? Mam Lorpio halibut 6mm i zwykły 2 mm też od Lorpio. Chcę to pomieszać i dać do podajnika.
Osobiście używam max 4 mm przy metodzie i jeśli już to przy podajnikach typu Dura Banjo, gdyż ten większy pellet może się zablokować między rzeberkami koszyka.
Nie wiem czy używasz procy, bo ja tą grubość lubię używać z niej - taki pellet 6mm daleko leci, a trzy 'ziarenka' robią fajny plusk i dla drobnicy to nie jest atrakcyjna wielkość.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4941 dnia: 11.06.2017, 13:04 »
Łowie na method feeder koszyk 30 g mam zamiar na haczyk założyć czerwonego i tu moje pytanie haczyk odbić w foremce jak to zawsze robię czy zostawić na zewnątrz ???
Jak zostawisz w środku to wijący się robak zapewne rozwali Ci "pułapkę" na długo zanim dotrze na dno. Jeśli już to na włos, krótki przypon i luzem. Nie jest to przynęta dedykowana metodzie, ale może zadziałać

Podajnik z amortyzatorem, siatka pva wypełniona stick mixem lub samym pelletem, robak na włosie z pushstopem, haczyk wbity w siatkę....i sru do wody! Można?...można.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4942 dnia: 11.06.2017, 15:47 »
Ma ktoś nr telefonu do Wonskiego?

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4943 dnia: 14.06.2017, 19:56 »
Czy wędką Korum Barbel Rod 2.00 lb (180 g) można swobodnie spombować takim max. średnim spombem (coś około 100-120 gram by ten spomb z towarem ważył). Wędka służyłaby mi wtedy i do łowienia i do spombowania). Czy lepiej oszczędzać wędkę i kupić sobie jakiegoś taniego jaxona do surfcastingu i tym rzucać? Pytam się, bo nigdy wcześniej nie robiłem Hiroshimy rybom nad ich głowami ;)







Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 713
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4944 dnia: 14.06.2017, 20:14 »
Czy wędką Korum Barbel Rod 2.00 lb (180 g) można swobodnie spombować takim max. średnim spombem (coś około 100-120 gram by ten spomb z towarem ważył). Wędka służyłaby mi wtedy i do łowienia i do spombowania). Czy lepiej oszczędzać wędkę i kupić sobie jakiegoś taniego jaxona do surfcastingu i tym rzucać? Pytam się, bo nigdy wcześniej nie robiłem Hiroshimy rybom nad ich głowami ;)

Radę kij da, ale poczujesz pewien dyskomfort przy większym ciężarze i dalszych zarzutach prawdopodobnie, gdyż waga jest spora, i kij może być lekko przeciążony. Ale normalnie średni spomb z wypełnieniem nie powinien ważyć więcej niż 100 gramów, i powinno być spoko. Zależy czym nęcisz.
Lucjan

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4945 dnia: 14.06.2017, 20:29 »
Podczas któregoś wypadu z Lucjanem na Sonning Pit nęciłem dokładnie tą wędka ;) da radę ale lepiej kupić do tego kij odpowiedni do tego ciężaru jak np. 3 częściowy kij od Spro do spodowania 3,9 długości.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4946 dnia: 14.06.2017, 21:56 »
Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie :P Łowi ktoś może na komercjach wędką do pellet wagglera, ale tą krótką t.j. 3,3 m. Chodzi mi o komfort łowienia, długość rzutów. Nie miałem wcześniej w ręku wędki dedykowanej do tej metody a mam możliwość kupienia jej od znajomego, po promocyjnej cenie w porównaniu do nowej, ale nie wiem czy jest sens pakować się w nią...baaaaardzo dawno temu ostatni raz łowiłem na spławik na komercji na wędkę o tej długości.

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4947 dnia: 14.06.2017, 22:53 »
Ja wczoraj łowiłem wagglerem 3 m i odległość 35 m + udawało się osiągnąć.
A zabawa podczas holu i uderzenie podczas brania z opadu.... Mega ;)

ProBono

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4948 dnia: 15.06.2017, 08:15 »
Ja mam właśnie wędkę Browning Power Pellet 11 ft i naprawdę mode powiedzieć same dobre słowa. Wędka bardzo sprężysta o swoistym dopaleniu bo niezwykle daleko posyła spławikowe zestawy. Co więcej nawet lekkie spławiki lecą dużą dalej niż na wędce machowej. Ciekawe jest to ze wydaje się że szczytówka jest sztywna a podczas pracy z zestawem dostaje miękkich parametrów. Świetnie amortyzuje odjazdy i naprawdę hol jest bardzo dynamiczny. Na pierwszy rzut oka bardzo niepozorna wędka.

Offline Andrew126

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 303
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #4949 dnia: 16.06.2017, 12:49 »
Panowie, jaki dobry i niedrogi smar do kołowrotka polecacie?