Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1891976 razy)

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 688
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12300 dnia: 22.05.2021, 13:18 »
Nie wiem jak w Polsce, ale w UK można kupić mrożoną i zabrać ze sobą ile się chce. Co prawda nigdy nie łowiłem na tą mrożoną, ale wiem, że znajomi łowią i mają efekty.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 688
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12301 dnia: 22.05.2021, 13:30 »
Pany, co się stało w pudełku z białymi robakami?
Mam te małe pudełko od Drennana. Dwa tygodnie temu zabrałem je do sklepu i kupiłem pintę białych. Myślałem o połówce pinty, ale byłem zamyślony, powiedziałem pintę, pan mi zrobił taki mix jaki chciałem tj. większość czerwonych, i trochę białych.  Z reguły kupuje przed weekendem. Teraz cały czas pada  oraz mam trochę innych obowiązków więc z łowienia nic nie wyszło. Pudełko leżało sobie w torbie, w taki sposób, że nie było tam dostępu światła, ale był dostęp powietrza. Po dwóch tygodniach zajrzałem tam i zdziwiłem się bo podejrzewałem, że będą same kokony, a tam żywe robaki, tylko jakby mniej, dodatkowo od razu poczułam, że wszystko nieźle śmierdzi co mnie nie dziwi bo wiadomo, że one też coś wydalają.  Jako, że pada dalej to postanowiłem się ich pozbyć. Z góry były żywe robaki, powędrowały do kibla. Na dole pudełka było trochę martwych osobników plus takie jakby skórki, które po wrzuceniu do toalety, miały problem z zatonięciem.
I teraz pytanie czy tam doszło do jakiegoś kanibalizmu?
Dodam, że płukałem pudełko parę razy, dalej capi amoniakiem.

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12302 dnia: 22.05.2021, 13:31 »
Można też kupić mała puszkę. Tylko trochę się to nie opłaca. Ja karmie kaczki i inne ptactwo po skończonym wędkowaniu.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 342
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12303 dnia: 22.05.2021, 13:34 »
Trudno powiedzieć co się stało. Może po prostu zgniły Ci te robaki a nie przeobraziły się.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12304 dnia: 22.05.2021, 13:44 »
Pany, co się stało w pudełku z białymi robakami?

Dostały wilgoci - zrobiło się błotko + temperatura (torba) i z tego powodu padły.
Nawet w lodówce tak potrafi się zrobić.
Piotr

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12305 dnia: 22.05.2021, 14:47 »
Pany, co się stało w pudełku z białymi robakami?
Mam te małe pudełko od Drennana. Dwa tygodnie temu zabrałem je do sklepu i kupiłem pintę białych. Myślałem o połówce pinty, ale byłem zamyślony, powiedziałem pintę, pan mi zrobił taki mix jaki chciałem tj. większość czerwonych, i trochę białych.  Z reguły kupuje przed weekendem. Teraz cały czas pada  oraz mam trochę innych obowiązków więc z łowienia nic nie wyszło. Pudełko leżało sobie w torbie, w taki sposób, że nie było tam dostępu światła, ale był dostęp powietrza. Po dwóch tygodniach zajrzałem tam i zdziwiłem się bo podejrzewałem, że będą same kokony, a tam żywe robaki, tylko jakby mniej, dodatkowo od razu poczułam, że wszystko nieźle śmierdzi co mnie nie dziwi bo wiadomo, że one też coś wydalają.  Jako, że pada dalej to postanowiłem się ich pozbyć. Z góry były żywe robaki, powędrowały do kibla. Na dole pudełka było trochę martwych osobników plus takie jakby skórki, które po wrzuceniu do toalety, miały problem z zatonięciem.
I teraz pytanie czy tam doszło do jakiegoś kanibalizmu?
Dodam, że płukałem pudełko parę razy, dalej capi amoniakiem.

Masz za małe pudełko w stosunku do ilości robaków albo otwory w pudełku są zaklejone i nie ma odpływu wilgoci. Robaki intensywnie się ruszają, rośnie temperatura i "pocą się". W pudełku jest za mało miejsca i zbiera się wilgoć która nie jest odprowadzana. W mojej okolicy robaki są posypywane, na życzenie, mąką kukurydzianą i robi się breja.
Robaki były słabej jakości i część przepoczwarzyła się reszta dusiła w tym co powstało. Masz mniej robaków w robakach bo straciły wodę.

Pudełko Drennan 1.2 litra, pół pinty dobrej jakości robaków może poleżeć co najmniej tydzień w temperaturze około 15C - 20C bez pocenia się, i zapachu amoniaku. Zdarzają się kastery ale nie zawsze.

Zostaw otwarte pudełko na świeżym powietrzu i amoniak sam wyparuje. Masz tam skończoną ilość i nie powstaje więcej.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 688
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12306 dnia: 22.05.2021, 14:53 »
Właśnie robaki chyba były dobrej jakości, większość z nich przeżyła dwa tygodnie. Bez lodówki to moim zdaniem to rewelacyjny wynik. Też myślałem o tym, że pudełko jest za małe. Może przygotuje sobie jakieś wiaderko tak by miały bardzo dużo miejsca. Bo tak sobie myślę, że nawet te co przeżyły musiałyby w wodzie śmierdzieć amoniakiem i być może odstraszać ryby.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12307 dnia: 22.05.2021, 15:01 »
Możesz spróbować mycia w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Moim zdaniem szkoda na to czasu ze względu na cenę robaków.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12308 dnia: 22.05.2021, 15:44 »
Mam parę paczek (dostałem) pelletu tzw miksu, czyli pelletu od 2mm do mniej więcej 8mm, głębokość łowiska ok 2-2,5m. Jakim Waszym zdaniem koszyczkiem to najlepiej "ugryźć"? Głównie chodzi mi o pellet feeder.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12309 dnia: 22.05.2021, 16:35 »
Raczej gryź spombem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12310 dnia: 22.05.2021, 19:59 »
W tym kierunku kombinowałem raczej z pva, ale może ktoś ma fajny patent.
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 838
  • Reputacja: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12311 dnia: 22.05.2021, 20:11 »
Pytanie do kolegów: 5-godzinna sesja klasykiem na zawodach. Ile przygotować towaru w litrach?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12312 dnia: 22.05.2021, 20:17 »
Pytanie do kolegów: 5-godzinna sesja klasykiem na zawodach. Ile przygotować towaru w litrach?

Ile się da ;)
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12313 dnia: 22.05.2021, 20:33 »
Mam parę paczek (dostałem) pelletu tzw miksu, czyli pelletu od 2mm do mniej więcej 8mm, głębokość łowiska ok 2-2,5m. Jakim Waszym zdaniem koszyczkiem to najlepiej "ugryźć"? Głównie chodzi mi o pellet feeder.

Ciężko cholerstwo namoczyć by nie spaprać najdrobniejszego. Chyba tylko pva pozostaje.

A może przesiać na sicie do zanęty by rozdzielić frakcje ?
Pozdrawiam
Olo


Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #12314 dnia: 22.05.2021, 21:16 »
Mam parę paczek (dostałem) pelletu tzw miksu, czyli pelletu od 2mm do mniej więcej 8mm, głębokość łowiska ok 2-2,5m. Jakim Waszym zdaniem koszyczkiem to najlepiej "ugryźć"? Głównie chodzi mi o pellet feeder.

Ciężko cholerstwo namoczyć by nie spaprać najdrobniejszego. Chyba tylko pva pozostaje.

A może przesiać na sicie do zanęty by rozdzielić frakcje ?
Zwykle szykuję miks pelletu - gros 2 mm, trochę 4 mm i niewiele 6 mm. Do zwykłych podajników do metody. Jeśli proporcje pelletu 2, 4, 6, 8 są w miarę po równo to typowo do PVA albo do spomba. Do spomba można towar dobrze namoczyć, nawet przemoczyć poprzedniego dnia, dobrze z pewną ilością zanęty MMM, tworząc tzw. breję.
Pozdrawiam,
Tomek