Autor Wątek: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb  (Przeczytany 35048 razy)

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #165 dnia: 22.03.2018, 17:35 »
Ale przecież promujecie C&R więc po co limity? :facepalm: napisać w regulaminie że nie można nic brać i tyle :P co zmieni 5 czy 2 kilo na dobę? jak ja jak wspomniałem nie pamiętam kiedy złowiłem nawet te 5kg. Nawet takiego szczupaka w zeszłym sezonie złapałem tylko 21szt , były może ze 3 niewymiarowe , najmniejszy bodajże tylko 45cm , oczywiście wszystkie wypuszczone , gdyż nawet jak bym jadał te ryby , to wolę najzwyklejszą płotkę czy krąpia 8) To gdzie jest ten drapieżnik?  ale na tej samej rzece kolega z mojej wioski w sezonie złowił tylko 1 !! szczupaka ??? może i go nie ma , a może i jest ,tyle że jest od tamtego roku duży stan wody , i w sumie z brzegu nie było i gdzie zarzucić , a w wielu miejscach nawet bez woderów dojść do rzeki :) a ja z kajaka coś tam zawsze złowię , a pływam tylko ja :thumbup: Ale ogólnie to tragedia jest , z ryb tylko : ukleja, płotka ,krąp ,kleń, okoń , wzdręga, szczupak, jaź innych gatunków nie ma , przynajmniej na moim odcinku , i nie ma okazów , największy szczupak 3kg(cm, nie pamiętam) kleń 50cm, okoń 27, płotka 23cm , jaź 47cm 
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #166 dnia: 22.03.2018, 17:48 »
Każdy wędkarz powinien móc zabrać tyle ryb, ile uważa za słuszne. Warunek jest tylko jeden: dolne i górne wymiary ochronne, które "uwalniają" jeden centymetr ryby. Przykład: wymiar ochronny szczupaka wynosi do 50 i od 51 cm. Masz w bagażniku szczupaka o długości 52 cm, płacisz tyle, że już nigdy nie pomyślisz o wędkowaniu (np: 1000-2000 złotych kary) ;)
Jacek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #167 dnia: 22.03.2018, 17:51 »
Ja, może i Ty wypuszczamy ryby. Inni zabierają zgodnie z absurdalnym obecnym regulaminem. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić możliwość wprowadzenia całkowitego zakazu zabierania ryb. Dlatego  zaostrzenie obecnego będę odbierał jako nasz sukces. Swoją drogą nie rozumię Twojej postawy pełnej sarkazmu. 

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #168 dnia: 22.03.2018, 17:54 »
To nie sarkazm. Tak bym zrobił, gdybym mógł.

Spoko, jestem realistą ;) Dopóki nie ma kontroli, dopóty będzie dziadostwo. Wymiary i okresy ochronne to często fikcja, niestety. Powoli, powoli do przodu, a za 10-20 lat będzie "normalnie".
Jacek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #169 dnia: 22.03.2018, 17:57 »
Tak odebrałem wypowiedź Elopento

Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #170 dnia: 22.03.2018, 18:03 »
Każdy wędkarz powinien móc zabrać tyle ryb, ile uważa za słuszne. Warunek jest tylko jeden: dolne i górne wymiary ochronne, które "uwalniają" jeden centymetr ryby. Przykład: wymiar ochronny szczupaka wynosi do 50 i od 51 cm. Masz w bagażniku szczupaka o długości 52 cm, płacisz tyle, że już nigdy nie pomyślisz o wędkowaniu (np: 1000-2000 złotych kary) ;)

 :D :D :D :thumbup:

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #171 dnia: 22.03.2018, 18:15 »
Wielkim sukcesem będzie wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych, i całym sercem wspieram działania zmierzające do takiej zmiany w regulaminie. Drugą kwestią jest zmniejszenie wszelkich limitów, bo te dziś obowiązujące to rozpasanie. No i kontrole, bo bez nich wszystkie starania o poprawę obecnego stanu to iluzja. Niestety, kary za łamanie przepisów muszą być dotkliwe, to oczywiste. Banały...
Jacek

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #172 dnia: 22.03.2018, 18:21 »
Mam 50 lat i w życiu byłem kontrolowany tylko 5-6razy? tylko zimą nigdy latem :facepalm: więc jak ma być dobrze ? Ostatnio z miesiąc temu , panowie z PSR skontrolowali tylko par osób łowiących od strony drogi  , większość wędkarzy siedziała jednak pod drugim brzegiem jest to raptem 300m ale śniegu na lodzie było 15cm więc ''strażnikom'' nie chciało się ruszyć doopy :thumbdown: więc nie będzie dobrze jak ktoś olewa swoją pracę , latem na mojej rzece tylko pływam ja ,bo zarasta , czy takiemu ''strażnikowi '', chciało by się na wiosłach? A czy był by problem jak by ci strażnicy mieli takie coś jak na Florydzie?
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #173 dnia: 22.03.2018, 19:36 »
No i kontrole, bo bez nich wszystkie starania o poprawę obecnego stanu to iluzja.
Amen
Co do kontroli to ja chyba mam jakiegoś "farta". Głownie łowię na Siemianówce, na 24 wyjazdy miałem 11 kontroli, głownie ze strony Policji wodnej, co nie zienia faktu, że pod kątem wędkarskim. Na innych wodach kontroli zero.
Adam

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 516
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #174 dnia: 22.03.2018, 19:38 »
Wow, graj w totka :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #175 dnia: 22.03.2018, 19:39 »
Wow, graj w totka :D
Niestety w tej grze nie mam szczęścia :'(
Adam

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #176 dnia: 22.03.2018, 19:57 »
Mój młodszy brat kilka lat pracował w MOSiR zna więc wszystkich z Policji wodnej czy PSR i gdy wędkuje to nikt go nawet nie skontroluje :facepalm: może to i super ,ale trzeba sumiennie podchodzić do wykonywania swojej pracy, koleżeństwo koleżeństwem ,ale czemu nie skontrolować? i tak to jest w życiu , bo albo znają kogoś z widzenia i pewnie kartę ma , albo nie chce się przespacerować na drugi brzeg :facepalm: a kasę to się chce brać >:O Mieszkam na kolonii z przyzwyczajenia wstaję dużo wcześniej , bo może się zdarzyć tak że zimą zawieje, samochodem nie dam rady , a na pks mam 4km :o raz można  spóźnić się do roboty ,ale nie co dzień!   
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #177 dnia: 22.03.2018, 20:57 »

Amen
Co do kontroli to ja chyba mam jakiegoś "farta". Głownie łowię na Siemianówce, na 24 wyjazdy miałem 11 kontroli, głownie ze strony Policji wodnej, co nie zienia faktu, że pod kątem wędkarskim. Na innych wodach kontroli zero.
W mojej ocenie to dobrze że miałeś tyle kontroli w końcu kartę wędkarską można lub nawet trzeba traktować jak dokument zwanym prawem jazdy który upoważnia Ciebie do połowu ryb tak samo jak prawo jazdy do poruszania się pojazdem mechanicznym po drogach publicznych
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #178 dnia: 22.03.2018, 21:45 »
Każdy wędkarz powinien móc zabrać tyle ryb, ile uważa za słuszne. Warunek jest tylko jeden: dolne i górne wymiary ochronne, które "uwalniają" jeden centymetr ryby. Przykład: wymiar ochronny szczupaka wynosi do 50 i od 51 cm. Masz w bagażniku szczupaka o długości 52 cm, płacisz tyle, że już nigdy nie pomyślisz o wędkowaniu (np: 1000-2000 złotych kary) ;)

Ja bym wtedy założył fabrykę sekatorów do obcinania fragmentów, bądź całych płetw ogonowych (w zależności od tego, ile z nadwymiaru trzeba by uciąć). Cięcie przypominałoby odgryzienie płetwy przez drapieżnika. Ba, pomyślałbym nad jakąś skurczarką, która, jak sama nazwa wskazuje, pod wpływem działania prąd elektrycznego, skurczałaby mięśnie złowionej ryby, niechybnie doprowadzając ją (czyli tę rybę) do skrócenia. Można by też praktykować po złowieniu obcinanie łbów i wyrzucanie ich do wody, po czym na pytanie kontrolera - a gdzie głowa? - odpowiadalibyśmy - wyrzuciłem, gdyż jak wiadomo, ryba psuje się od głowy, a ja jeszcze chcę posiedzieć w upale nad wodą. Można by też kroić rybę w dzwonka, pozbywając się jednego, albo dwóch. Gdyby zaszła potrzeba przeprowadzenia pomiaru wtedy dłuższa ryba okazywałaby się krótsza. Mam jeszcze inne pomysły na zmieszczenie ryby w dozwolonym wymiarze.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb
« Odpowiedź #179 dnia: 22.03.2018, 22:09 »
Ja w zeszłym roku miałem około 8 kontroli.
Na jakieś 150 wypadów to i tak kilkukrotnie za mało...
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!