Autor Wątek: Tyczka  (Przeczytany 7603 razy)

Petr54

  • Gość
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #15 dnia: 20.12.2014, 23:25 »
Masz chyba nie złego sponsora. A może byś mnie adoptował ? :D ;D ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #16 dnia: 20.12.2014, 23:30 »
Spory koszt jak na zawody. Dużo tego, ile przygotowujesz wszystkie miksy, kule itd? Godzinka starczy z rozłożeniem sprzętu?
Lucjan

Offline macieksawa

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Elbląg
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #17 dnia: 20.12.2014, 23:38 »
w sumie główną zanete dziś już mieszałem i wstępnie nawilżyłem  ;) 1.5h i jestem gotowy

Offline Petrosbike

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łęczyca nad Bzurą
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #18 dnia: 21.12.2014, 21:49 »
Koszt to norma na Zawody 100 do 120 zł.
Są wyniki-bardzo wysokie! 23 do 24000 pkt! Naprawdę jest co zazdrościć takiego łowiska!
Zimą! Są jeszcze miejsca w Polsce bogate w rybę.
http://sars.pl/aktualnosci/wyniki-zawod%C3%B3w-wigilinych-21122014r.-rz.elblag.html
http://sars.pl/aktualnosci/wyniki-zawod%C3%B3w-wigilinych-21122014r.-rz.elblag.html

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #19 dnia: 05.02.2015, 23:55 »
Koszty te można minimalizować jeśli oczywiście ma się czas itd. Mam na myśli ziemie i gliny. Możemy je pozyskiwać sami , to co ja robię praktycznie od 7 lat. Jedyne gliny jakie kupiłem to 2 paczki , tylko po to aby zobaczyć jak wyglądają. Reszta to własne testy i spostrzeżenia.Co sezon w  zapasie leży po 60 paczek wszystkiego. Nie jestem zwolennikiem wydawania pieniędzy na coś co leży pod nogami.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #20 dnia: 06.02.2015, 01:30 »
To fakt, można poświęcic kilka godzin na zebranie i przesianie ziemi z kretowiska i ma się spory zapasik.
Lucjan

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #21 dnia: 06.02.2015, 08:06 »
Tak jak mówisz Luk ,  wykopać , rozsypać aby odparował ewentualnie nadmiar wilgoci. Przetrzeć przez sito pozbyć się ewentualnych związków organicznych  i pakować w worki strunowe. Tak zrobiony produkt może leżeć śmiało kilka miesięcy.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #22 dnia: 06.02.2015, 08:09 »
Moja ziemia Górka leży juz u mnie 2 lata, gliny Gutmixu trzy, i dają radę. Taka ziemia i dłużej pociągnie... ;)
Lucjan

Offline pawel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #23 dnia: 06.02.2015, 09:35 »
A jak by kupił ziemż torf do kwiatów i przetrzeć przez sito nadała by sie? Kiedys kupiłem chyba 50 l za 20-30 zł w budowlanym, i ona jest ladna pulchna, ładnie by chmurę robiła, co o ty myślicie ?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #24 dnia: 06.02.2015, 10:56 »
No jasne, że się nada. Nie wiem tylko ile jej będzie po przetarciu przez sito, ważne aby nie było duzych kawałków oczywiście. Ale dobrze, że o tym Paweł przypomniałeś! 20 kilo można kupić do ogrodu i samemu część wykorzystać! :)
Lucjan

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #25 dnia: 06.02.2015, 11:05 »
No jasne, że się nada. Nie wiem tylko ile jej będzie po przetarciu przez sito, ważne aby nie było duzych kawałków oczywiście. Ale dobrze, że o tym Paweł przypomniałeś! 20 kilo można kupić do ogrodu i samemu część wykorzystać! :)
Nie wiele zostaje ,podbierałem kilka razy żonie  :)torf i z jakiś 20 l zostawało może z 3 l ziemi .Niestety 90% tego torfu to cieniutkie korzenie ,drobne liście i patyczki :(
Maciek

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #26 dnia: 06.02.2015, 11:12 »
Potwierdzam,za duzo odpadow organicznych po odsianiu.To co uda nam sie uzyskac jest bardzo lekkie i pulchne,nawet po mocnym dowilzeniu i zmieszaniu z zaneta,sa problemy ze spoistoscia mieszanki a kule potrafia plywac po powierzchni wody i po parunastu sekundach zatonac.Jedyne co w miare pomoglo to dodanie sporej ilosci bentonitu i mocne dowilzenie.Zrezygnowalem z tej opcji pozyskiwania ziemi bo wg.mnie jest to zbyt pracochlonne.Jest jeszcze opcja zeby  mieszac te ziemie z glina argile lub wiazaca,a ziemia spelnialaby role spulchniacza i barwika kul na ciemny kolor.

Offline pawel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #27 dnia: 06.02.2015, 11:15 »
Ale kule nie pływają chyba prze ziemie ?

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #28 dnia: 06.02.2015, 11:23 »
Uzywalem ziemie uniwersalna z castoramy,miala ona bardzo duzo szczatek organicznych typu zbutwiale liscie,korzenie,korzonki i sam nawet nie wiem co jeszcze w niej bylo.Ale napewno nie przypomina po odsianiu tego wszystkiego konsystencji tradycyjnej ziemi belchatowskiej.

elvis77

  • Gość
Odp: Tyczka
« Odpowiedź #29 dnia: 06.02.2015, 12:58 »
Jest dokładnie tak jak pisze Maro81. Trzeba mieszać z gliną,chyba,że zależy nam na efekcie powolnego tonięcia jak np.w łowisku z dużą ilością mułu. Zwykła glina lub ziemia zapadnie się głęboko w mule. Torf będzie lżejszy. Używalem torfu z Biedry i aż tak dużych strat nie było.
Kopalem też sam,ale był smierdzący bagnem. Było to dzień przed zawodami i nie miałem gdzie kupić ani ziemi,ani gliny i zmuszony byłem go użyć. Po konsultacjach z kolegami którzy zawodniczą zawodowo postanowiłem,że dodam słodzika od Górka,że zneutralizować zapach słodkim smakiem. Koledzy pewnie żałowali,że mi doradzili co zrobić,bo wygrałem. Świetnie weszły mi jazie. Nikt oprócz mnie ich nie łapał. Ryzyko się opłaciło,choć to był jednorazowy przypadek to myślę,że taki zapach nie przeszkadza. Nie wiem czy pomaga.